Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Swiatla/Kierunki USA


majster151

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno juz myslalem nad swiatlami ala USA, lecz ciezki to byl temat gdyz mowiono o podwojnej zarowce itp... Stwierdzilem ze za duzo grzebania i sie nie oplaca...

Lecz ostatnio znajomy mi podpowiedzial ze zakupil modul USA... : US-Modul - PARTS AND RETARDS AS

Znalazlem tez cos podobnego na : Moduł kierunki jak w US USA Blinker HIT indicator (3511186128) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

A wiec dlugo sie nie zastanawiajac zakupilem zestaw z pierwszego linka(mieszkam w Norwegi wiec latwiej mi bylo)

Jak dla mnie ten zestawik jest idealny gdyz jest na tyle maly ze spokojnie mozna go wsadzic do lampy i prosto sie go montuje, a efekt idealny :)

DSC_4677.jpg

Jest to moj pierwszy post instruktazowy wiec prosze o wyrozumienie :) to zaczynamy...

Tak wyglada zakupiony przezemnie bajer:

DSC_4667.jpg

Mozna to zamontowac na zewnatrz lampy, ja jednak wybralem montaz w srodku lampy ze wzgledow estetycznych pod maska. Dlatego tez przedstawie sposob montazu w lampie.

A wiec przede wszystkim wyciagamy lampe odkrecajac 4 srubki wokol lampy kluczem Torx 30.

Jak juz mamy lampe na stole, sciagamy dekielki i znajdujemy zarowke postojowa. Do plusowego kabelka czyli fioletowo-zoltego lutujemy niebieski kabel od naszego urzadzonka:

DSC_4668.jpg

Nastepnie przechodzimy do zarowki kierunkowskazu, znajdujemy dwa kabelki ktore ida do zarowki, dwa czarne przewody. I tu uwaga! nalezy sprawdzic ktory z tych dwoch kabelkow jest plus, dodam ze nie jest tak samo w L i P lampie!

Wlaczamy kierunkowskaz i mierzymy miernikiem gdzie nam podaje plus.

Jak juz znajdziemy plus nalezy go obciac i od strony wtyczki przylutowac czarny kabel a od strony zarowki czerwony:

DSC_4669.jpg

DSC_4671.jpg

Wiadomo ze trzeba wszystko ladnie zaizolowac tasma lub opaskami termokurczliwymi.

Bardzo ladnie te swiatla wygladaja :)

DSC_4659.jpg

DSC_4661.jpg

DSC_4672.jpg

DSC_4673.jpg

DSC_4676.jpg

Calkiem inaczej bedzie wygladal montaz w przypadku tego z Allegro. Ale na pewno dodana bedzie instrukcja wiec nic tylko zakladac:)

Mam nadzieje ze komus pomoglem.

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja odgrzeję znów temat z pytaniem:

jak można wyłączyć kierunkowskazy przód z wersji usa na eu, żeby nie świeciły jako pozycyjne tylko migały normalnie, bez wyrzucania błędów spalonej żarówki w b7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja odgrzeję znów temat z pytaniem:

jak można wyłączyć kierunkowskazy przód z wersji usa na eu, żeby nie świeciły jako pozycyjne tylko migały normalnie, bez wyrzucania błędów spalonej żarówki w b7?

kolego kodowanie ,bylem u kolegi robil mi to ostatnio ale nie wiem jak (kilka klikniec i bylo zrobione) wiec z wylaczeniem bedzie to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


kolego kodowanie

tak właśnie, tylko czy ktoś wie jak to zrobić? posiadam vcds a z szukajką jeszcze się nie zaprzyjaźniłem jeśli był już taki temat.

przy okazji zapytam czy można samemu przerobić radio z wersji usa tak żeby odbierało europejską częstotliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj zakodować światła na europe, z tego co wiem to sam nie przrobisz radia z usa na europe...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


spróbuj zakodować światła na europe

jest na forum jakaś instrukcja do krótkiego kodowania, które mam w b7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dział elektryczny i kodowanie MCE, szukaj wszystko jest :)

Wysłane z mojego I213 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...