Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy z uruchomieniem ciepłego silnika 2.0 tdi


Ma1477

Rekomendowane odpowiedzi

Akumulator? Podłączasz drugi równolegle i eliminujesz dobry/zły.

Wg mnie rozrusznik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech tak sprawdzi ale rzadko w AWX czy AFV tak ja ma w podpisie były problemy z paleniem na ciepłym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator kręci i kręcił w zimie. Nie ma z nim problemów. Robie rozrusznik.

Rozrusznik wyjąłem, przeczysciłem. Był uwalony olejem który ciekł z dekla pompowtrysków. Szczotki były w oleju. Nie miał żadnych luzów i braków w trybach. Po wyczyszczeniu, nasmarowaniu i złożeniu lepiej kręci lecz nie do końca bo ma obroty max 210. Akumulator naładowany lecz nie pierwszej młodości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raz rozrusznik wygląda na to że brakuje mu luzów a tulejki w nim są do wymiany.

Czasami któraś z cewek na komutatorze ma zwarcie i tez d*p. blada.

Nawet dzisiaj walczyłem z Volvo V50 i już myślałem że rozrząd daje popalić bo silnik ledwo kręcił i stawał dęba.

Potem podmieniłem akumulator i to samo.

Po regeneracji rozrusznika - malina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raz rozrusznik wygląda na to że brakuje mu luzów a tulejki w nim są do wymiany.

Czasami któraś z cewek na komutatorze ma zwarcie i tez d*p. blada.

Nawet dzisiaj walczyłem z Volvo V50 i już myślałem że rozrząd daje popalić bo silnik ledwo kręcił i stawał dęba.

Potem podmieniłem akumulator i to samo.

Po regeneracji rozrusznika - malina.

Za dużo roboty żeby podmieniac rozruszniki. Tulejki mogę wymienić ale komutator nie wiem jak sprawdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagrzej silnik pozniej odepnij czujnik temp wody sprobuj zapalic.

powinien zapalic od strzala!

Jesli tak to zwieksz dawke startowac paliwa !!! Mi pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam prośbę ,może znacie numery tulejek rozrusznika albo wymiary do BLB 03G911023 1,7kW moja ETKA nie podświetla. Slabo kreci i pali ,podmieniałem akumulator i to samo.Pisałem w dziale części ale tam cisza jak po śmierci organisty.

A może dawka paliwa ale jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam prośbę ,może znacie numery tulejek rozrusznika albo wymiary do BLB 03G911023 1,7kW moja ETKA nie podświetla. Slabo kreci i pali ,podmieniałem akumulator i to samo.Pisałem w dziale części ale tam cisza jak po śmierci organisty.

A może dawka paliwa ale jak to zrobić?

jakie obroty ma rozrusznik??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma 260 obrotów na starym akumulatorze a na nowym z lepszym prądem rozruchowym 265.Niedługo mam wymieniać olej i chce to zrobić za jednym razem, tzn.zregenerować albo kupić nowy. BOSCH 2,0kW 0986021220 znalazłem za 250€ chyba powinien podejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagrzej silnik pozniej odepnij czujnik temp wody sprobuj zapalic.

powinien zapalic od strzala!

Jesli tak to zwieksz dawke startowac paliwa !!! Mi pomogło

1. gdzie dokładnie znajduję się ten czujnik temp. wody ??

2. Jak zwiększyłeś dawkę paliwa ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik znajduje sie z tyłu silnika na krudzcu weza wody (wsadz reke za silnik miedzy scianke grodziowa tam szukaj) odłacz wtyczke i sprawdz jak zapala na rozgrzanym.

Dawke mozna zwiekszyc programem VCDS lub wgrywajac nowa mape jesli bedzie za mala mozliwosc przez VCDS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik znajduje sie z tyłu silnika na krudzcu weza wody (wsadz reke za silnik miedzy scianke grodziowa tam szukaj) odłacz wtyczke i sprawdz jak zapala na rozgrzanym.

Dawke mozna zwiekszyc programem VCDS lub wgrywajac nowa mape jesli bedzie za mala mozliwosc przez VCDS.

Dobra z czujnikiem sobie poradzę ale wytłumacz co i jak z tą dawką VCDSem bo pierwszy raz słyszę. Mapę nową wgrać to i owszem ale też nie wiem co i jak. Daj znać jak to zrobić skoro ty robiłeś, chyba że ktos Ci to robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vcds zalaczasz engine kasujesz bledy napoczatek pozniej wchodzisz w securityaccses wpisujesz kod dostepu 12233

przechodzisz do adaptacji i tam w pierwszej pozycji zwiekszasz dawke startowa na poczatek daj maxa 50 zapisujesz zmiane i odpalasz

jak jest poprawa wtedy delikatnie zmniejszasz zapisujesz odpalasz i tak szukasz odpowiedniej dawki ktora ci wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vcds zalaczasz engine kasujesz bledy napoczatek pozniej wchodzisz w securityaccses wpisujesz kod dostepu 12233

przechodzisz do adaptacji i tam w pierwszej pozycji zwiekszasz dawke startowa na poczatek daj maxa 50 zapisujesz zmiane i odpalasz

jak jest poprawa wtedy delikatnie zmniejszasz zapisujesz odpalasz i tak szukasz odpowiedniej dawki ktora ci wystarczy

VCDS lite da rade ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm JA mam VCDS nie ma lite ale mysle ze da rade

No niestety mój vcds lite nie daje rady. Nie wiem czy to wina programu czy kabla, bo mam starego Viakena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarfab0511 Dzięki za podpowiedz.Wczoraj przestawiłem dawkę startowa u siebie i po testuje czy coś pomorze.Mialem na 0=2.54-----test na 50=4,75------test 40=4,15-------test 30=3,79 i zostawiłem na 30=3,79 mg chyba w miligramach (dawka startowa) to są przybliżone dane bo pisałem z pamięci .Kabel VagCanPro+K ogarnol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarfab0511 Dzięki za podpowiedz.Wczoraj przestawiłem dawkę startowa u siebie i po testuje czy coś pomorze.Mialem na 0=2.54-----test na 50=4,75------test 40=4,15-------test 30=3,79 i zostawiłem na 30=3,79 mg chyba w miligramach (dawka startowa) to są przybliżone dane bo pisałem z pamięci .Kabel VagCanPro+K ogarnol.

Jaki masz program, i mógł byś podać linka z allegro jaki mqsz kabel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega to zrobił takim kablem:

VAG CAN PRO + K-LINE + Crafter + flasher + aktual (4258328151) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Widzę że mocno staniały, parę latek temu płaciłem coś koło 1,8kPLN-ów :naughty:

---------- Post dopisany at 07:37 ---------- Poprzedni post napisany at 07:32 ----------

Tutaj masz stronę producenta:

VAG CAN PROFESSIONAL - VAG CAN PROFESSIONAL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...