Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Fotka z nowego fotoradaru - co zrobić w takiej sytuacji ?


stawek1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chłopaki mam taki mały problem. Tydzień temu jadąc w dłuższą trasę fotoradar cyknął mi fotkę kiedy to jechałem przepisowo.

Jestem w 100% pewny, że prędkość miałem taką jaka w danym miejscu obowiązywała.

Sytuacja wyglądała tak, że zjeżdżając z lekkiej góry (sznur 5-6 aut) ja mniej więcej w środku, nagle cały sznur zaczęło wyprzedzać (o ironio :D) seiczento.

Kiedy był na mojej wysokości fotoradar zrobił zdjęcie. Teraz pytanie oczywiste, czy ja też dostanę mandat ? Czy te nowe żółte fotoradary mogą mierzyć prędkość dwóch aut jednocześnie ? Jeśli fotka przyszła by do domu to co w takiej sytuacji robić ? Jest sens się odwoływać ? Z góry dziękuję za wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiło jemu zdjęcie nie Tobie ! Kwestia tego czy on dostanie foto gdy na zdjęciu widoczne będą dwa pojazdy..

Pytasz czy jest sens się odwoływać (w momencie gdybyś dostał takie zdjęcie)? A widzisz to jakoś inaczej ? Chcesz być ukarany za coś czego nie zrobiłeś ? Zapłacić za kogoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co sie przejmować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chłopaki mam taki mały problem. Tydzień temu jadąc w dłuższą trasę fotoradar cyknął mi fotkę kiedy to jechałem przepisowo.

Jestem w 100% pewny, że prędkość miałem taką jaka w danym miejscu obowiązywała.

Sytuacja wyglądała tak, że zjeżdżając z lekkiej góry (sznur 5-6 aut) ja mniej więcej w środku, nagle cały sznur zaczęło wyprzedzać (o ironio :D) seiczento.

Kiedy był na mojej wysokości fotoradar zrobił zdjęcie. Teraz pytanie oczywiste, czy ja też dostanę mandat ? Czy te nowe żółte fotoradary mogą mierzyć prędkość dwóch aut jednocześnie ? Jeśli fotka przyszła by do domu to co w takiej sytuacji robić ? Jest sens się odwoływać ? Z góry dziękuję za wasze opinie.

Będą dwa auta na zdjęciu to najprawdopodobniej ani jeden nie dostanie mandatu, po prostu sytuacja niejednoznaczna i wina nie do udowodnienia. Ty powiesz, że jechałeś dobrze a ten co cię wyprzedzał musiał jechać szybciej a ten drugi powie, że wyprzedzał przepisowo ale ty przyśpieszyłeś... Nie do udowodnienia, takie fotki są wyrzucane do kosza raczej. Chociaż w Polsce jak się Policjant albo SM weźmie za myślenie to różnie bywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od tego jak nowoczesny mają fotoradar

sa juz takie które wskazują predkosc auta które jechało szybciej

ale z tego co wiem nie idzie to na mandat bo sądy odrzucają takie zdjecia z dwoma autami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jak jechałem Berlingo wyprzedził ścigacz i walnęło fleszem z takiego fotoradaru - było to pól roku temu i do dnia dzisiejszego cisza , a też się wnerwiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...