Wasze wyniki/osiągi z spalaniem w mieście o raz trasie?

Lucas21

Na trasie Polska-Chorwacja 5,4 w 4 osoby i pełny bagażnik a z powrotem 5,6

Ogólnie na całym zbiorniku paliwa do Chorwacji się doleciało.

Na co dzień trasa to ok 5,5 do 6

Teraz przy mrozach/krótkie odcinki/ miasto to poniżej 6,0 nie schodzi do 7.0

A przy dużym bucie i energicznej jeździe ponad 7 wychodzi

Dane wg. FISa :wink:

Na trasie do 120km/h pali w granicach 4,5 litra jak jedzie się jak emeryt. Noramlna jazda spokojna to około 6 do 7 lirów przy prędkościach do 120km/h powyżej to już 7-8 litrów. Natomiast przy ciężkim bucie pali kole 14. Mieszanym trybem jazdy czyli trasa/ miasto - delikatnie i czasami mocno mi średnio wychodzi spalanie na poziomie 9 litrów .

Czasem to nie z 3.0, jak w profilu ? Bo tutaj dział silnika 1.9TDI, jeszcze ktoś się wystraszy że pali 14L :grin:

Ja ganiam raczej spokojnie, z ostatnich tysiaca km mam srednie spalanie 6.2l, pol na pol trasa miasto, a tak zeby dynamiczniej pojezdzic to spali 7l. jezdzilem wczesniej skoda octavia 1,9 tdi i srednie na fisie bylo 5,2 :naughty: jezdzone normalnie nie zapychalem drogi :wink:

Mat dzx za uwage nie zauważyłem że to 1.9 hehe :P

Ale jako ciekawostka to 3.0 nie musi jeść za dwoje ;)

Nie wiem skąd macie te dane, mój FIS pokazuje 6,6l przy 90 km/h, 7,5 przy 120 km/h, autostrada 140 km/h 7,2 l

Kolego mowa o B7 nie B5

U mnie średnie spalanie na fisie 2 odkąd kupiłem auto to 6,9 na dzień dzisiejszy. Na trasie Tarnów - Wiedeń, prędkość nie przekraczająca 140km/h, średnie spalanie 6,3-6,4 na zimówkach 16' na letnich 18' 6,9-7,1 Przy prędkościach większych wieksze spalanie. Jazda pozamiejska ale nie na autostradzie do 110km/h spalanie 5,5-5,7 :wink: Raz udało się zejść na 4,9 ale tak się na co dzień nie da jeździć :grin: żeby nie przekroczyć 90km/h

Kolego mowa o B7 nie B5

Mam b7 i podałem dane do b7 silnik BKE.

Ostra jazda 7,9 l/100km. Dzisiaj zmierzone.

---------- Post dopisany at 23:56 ---------- Poprzedni post napisany at 23:55 ----------

Jaka jest różnica pomiędzy Fis 1 i fis 2?

Jaka jest różnica pomiędzy Fis 1 i fis 2?

( 1 ) - "pamięć pojedyncza" zbiera informację dot. jazdy od włączenia do wyłaczenia zapłonu. Jeżeli w ciągu 2 godz. po wyłączeniu zapłonu jazda będzie kontynuowana do obliczeń aktualnych informacji dodawane są nowe wartości. Po przerwaniu jazdy na więcej niż 2 godz. pamięc zostaje automatycznie skasowana.

( 2 ) - "pamięc sumaryczna" - w przeciwieństwie do pojedynczej nie jest kasowana automatycznie. W ten sposób mozna samodzielnie określić przedział czasu do obliczania informacji tekstowych, lub parametrów jazdy.

trasa autostrada niemiecka 150 km/h a czasami wdepniete do konca 5.5-5.9

hahah idź po ściemniać gdzieś indziej:polew::polew::polew::polew::polew:

No właśnie, dosyć ciężko jest zejść poniżej 6,5 l/100km.

6,6 l/100km to jak na razie mój najlepszy wynik, ale przy bardzo dziadkowej jeździe.

A jakie jest standardowe spalanie na postoju? Ile wtedy pali, dajmy na to pół godz? FIS zawsze pokazuje 36-42l..

A co do spalania po za miastem to rozpędzam aut do 120-130kmh i potem tylko tyle utrzymuje i pokazuje 5,3l.. Troche to dziwne chyba, że źle mi wylicza..?

W mieście to przeważnie 5,6-5,8 ale to 4-5 bieg i lekkie obroty byle dwumasa nie czuć.. Wiadomo jak redukcja i depne nagle sie robi 7 litrów 110kmh i spokój znów :) Ogólnie to moja miasto jest małe kawałek sie człowiek lekko rozpędzi i już stop zwalniać trzeba, ale po mieście przeważnie spokojna jazda, akurat w przypadku b7 i tego grilla :D to głównie prezentacja nie silnik do lekkiego szpanu wiec :D

przy ciezkim Bucie w miescie 1.9 tyle potrafi spalic:wink:

ja tam nie wiem skad Wy macie takie spalania, mnie po miescie to 8,2 lyka jak nic po nizej 7,5 to chyba nie zszedlem, a o trasie to nie mowmy nawet bo ja latam do wawy autostrada to potrafi i 11 lyknac tylko przyznam 140 to ja nie jezdze

Tym postem tylko udowadniasz ze masz bujną wyobraźnie:facepalm: piszesz bzdury i innych wprowadzasz w błąd, nikt ci nie uwierzy ze przy 150km/h spalanie w TWOIM wypadku wynosi 5.5l idąc twoim tokiem rozumowania pewnie przy 200km/h na wstecznym.. spalanie wynosi 2.5:grin:

DONE

Jemu komputer tak może pokazywać, a rzeczywiście spala normalnie jak pozostałym.. Te wyniki są nie realne, 150kmh te 6,8litra pokaże napewno, z górki trochę spadnie, ale nie na 5,5 litra.. 130kmh i lekka noga prosta droga z lekkim gazem to 5,6 pokaże - przynajmniej u mnie jak już rozpędzony bez górki prosta droga..

---------- Post dopisany at 15:55 ---------- Poprzedni post napisany at 07:24 ----------

A właśnie, a orientuje się ktoś jakie jest spalanie na postoju? I tak w FIS ustawić żeby pokazywał ile spala jak stoje tą minute a nie że pokazuje pierwsza wartość przy uruchomeniu 36l, a jak stane to ost wartość spalania..?