Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wasze wyniki/osiągi z spalaniem w mieście o raz trasie?


Lucas21

Rekomendowane odpowiedzi

Miasto (przy małym ruchu czyli wcześnie rano lub późno wieczorem) max 5L/100km (często 4,7L/100km)

Miasto (godziny szczytu korki itd.) 6-7L/100km

Trasa min. udało mi się uzyskać 3,4L/100km a przy normalnej jeździe około 5L/100km

Autostrada około 5,5L/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa min. udało mi się uzyskać 3,4L/100km a przy normalnej jeździe około 5L/100km

Mam takie samo auto z tym samym silnikiem jakoś poniżej 5l na 100 jeszcze w życiu nie udało mi się zejść nawet przy baaardzo delikatnej jeździe.

u mnie są podobne wyniki jak u Konrada 2 posty wyżej;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto mam bardzo krótko i muszę się wjeździć ale takie pytanie - w jakim zakresie obrotów jeździcie ? mam tu na myśli oszczędną jazdę w mieście. Ja mam jeszcze nawyk z poprzedniego auta i chcąc ekonomicznie poruszać się po mieście krece do 2tys obr. Może jakieś wskazówki bardziej doświadczonych użytkowników ?

Oczywiście motor 2.0TDI 140km quattro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja w 11 litrach na 100 się mieści

No to masz Piotrek ciężkiego laczka:whistling: heheh

Jakoś nie lubie, jak koniki się lenią, wolę jak pracują :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto mam bardzo krótko i muszę się wjeździć ale takie pytanie - w jakim zakresie obrotów jeździcie ? mam tu na myśli oszczędną jazdę w mieście. Ja mam jeszcze nawyk z poprzedniego auta i chcąc ekonomicznie poruszać się po mieście krece do 2tys obr. Może jakieś wskazówki bardziej doświadczonych użytkowników ?

Oczywiście motor 2.0TDI 140km quattro

Troche odgrzeje tego kotleta.

Do 2 tys. obrotów?

Nie szkoda Ci dwumasy? za ten +1 /1.5 litra do spalania chyba nie warto katować dwumasy.

U mnie spalanie w miescie 7,5-8,5. Trasa roznie, ale nigdy ponizej 5, raczej w okolicach 6,5, tam gdzie mozna jechac szybciej trzeba jechac szybciej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na felach 18 trasa do 170 km/h koło 7, w mieście ciut więcej ale mało jeżdże bo jestem ze wsi:grin: ogólnie na fisie z całości 7.5:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zrobiłem pierwsze 1050km. Zatankowałem auto do pełna pod sam korek (dosłownie, przelało sie trochę i włączałem co chwile auto żeby zaciągło) pokazało mi, że mam paliwo na 1200km. Dziś świeciła mi sie kontrola, że zatankować muszę, komputer oszacował mi, że mam paliwa na 50km (ale 2 mm było od rezerwy tej pierwszej kreski, więc nie chciałem ryzykować, bo nie wiem gdzie ta rezerwa, czy równo z 1 czerwoną kreską czy poniżej) więc zatankowałem.

Moje pierwsze osiągi? Z tego co zauważyłem zbiornik 45 litrów (zatankowałem 10 litrów i mam 1/4 zbiornika) i zrobiłem 1050km na 40 litrach paliwa. Jazda 90% w mieście. Głownie po mieście jeździłem, 12 tras w odległości 25km i spowrotem.

1050km na 45l? (myślałem, że zbiornik ma 63l ale 1/4 baku na 10 litrach więc ok 45l ma) jaki to rezultat? Od miesiąca jeżdże dislem, wczesniej 10 lat benzyna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po mieście 7,5-8,5l

na trasie jak spokojnie i bez autostrad to 6,1

jak z autostradami to 7,2 - 7,4 :)

nie narzekam nadal to sporo mniej niż poprzednie auto w benzynie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie z ostatnich 6tys. km na FISie wyszło 6,4l:wink:

Ogólnie trasa mieszana 15km do pracy.

Na trasie z autostrada do 6l.

Ogólnie trasa 5 z małymi groszami.

Zejść w trasie poniżej 5 da sie spokojnie,ale kto lubi emerycką jazde:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przejedziesz krótki odcinek i się zatrzymasz, a auto pracuje na wolnych obrotach, to komp wylicza średnie zużycie dla tego przejechanego odcinka i jak dłużej postoisz to tak wyjdzie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz manetkę obsługującą FIS? jak tak zrób sobie reset ustawień do 0 i po jakimś czasie się Ci zacznie wyświetlać normalna wartość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie spalanie na 100'u kilometrach, trasa z przejazdami przez miejscowości. Po za miejscowościami prędkość w okolicach +/- 110km/h. Zatankowany pod korek, bagażnik zapakowany,

Wynik śr. spalania: 5.1L/100km

Śr.prędkość: 75km/h

Do przejechania jeszcze: 1150km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trasie do 120km/h pali w granicach 4,5 litra jak jedzie się jak emeryt. Noramlna jazda spokojna to około 6 do 7 lirów przy prędkościach do 120km/h powyżej to już 7-8 litrów. Natomiast przy ciężkim bucie pali kole 14. Mieszanym trybem jazdy czyli trasa/ miasto - delikatnie i czasami mocno mi średnio wychodzi spalanie na poziomie 9 litrów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...