Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cykanie AFNa


e2rd-85

Rekomendowane odpowiedzi

Film znaleziony na YT

szczególnie dobrze słychać od 3:06 - 3:20

Ja od tamtej pory jeżdżę i nic się nie dzieje silnik pracuje elegancko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie klepie dokładnie tak samo. 20tys km bez zmian w klepaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIAGNOZA cykania-wtrysk sterujący. Panowie ten wątek jest o cykaniu--proszę otworzyć mój wątek "sprytny przyżąd......" z maja 2010r.

W skrócie: miałem identyczne dźwięki i je usunąłem a w tym celu zastosowałem mój drewniany stetoskop opisany w w/w wątku za pomocą którego wyraźnie usłyszycie te dźwięki porównując odgłosy czteerech wtrysków. Jeden większy jest to tzw wtrysk sterujący i to on tak cyka. Stetoskop to kawałek kijka od domowej szczotki z zamocowanym na końcu kawałkiem sklejki do której przykłada się ucho a drugim końcem kijka do zaworów wtryskowych. Nie wstwiałem filmiku bo nie wiedziałem jak ale mam go w komputerze i mogę wysłać na emailla waszego . Mój maill: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi cyka przy zimnym silniku zaraz po odpalaniu przez około 4 sekundy i potem jest już normalnie Silnik AFN olej Motul Ful syntetyk 5W40 zrobiłem szklanki i dalej to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi cyka przy zimnym silniku zaraz po odpalaniu przez około 4 sekundy i potem jest już normalnie Silnik AFN olej Motul Ful syntetyk 5W40 zrobiłem szklanki i dalej to samo

Ale to normalne nawet przy nowych szklankach.

Jesli cykanie pojawia sie na rozgrzanym to juz co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem prezesie w poprzednim AFNie ten problem na zimnym nie występował ale jak mówisz że to prawidłowe to już sam niewiem olej mam Motul 5W40 full Syntetyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po zmianie na lotosa 5w40 cyka może z 2 sek ,poprzednio chwalony motul cykało 4-5sekund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój AFN też tak cyka, wydaje mi się żę te silniki tak mają na pewno jest tego jakaś przyczyna (szklanki, popychacze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój AFN też tak cyka, wydaje mi się żę te silniki tak mają na pewno jest tego jakaś przyczyna (szklanki, popychacze)

silniki nowe nie są tylko z min 400tys pewnie każdy ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie juz przyzwyczaiłem i nie przeszkadza mi to.

Z reszta auto modyfikowane bez egr-a ma prawo ciut glosniej pracowac-tak sobie to tłumacze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po czyszczeniu hydrosztosów + płukanka silnika + nowy olej Lotos dynamic 5w40 nic nie stuka już ,wczesniej stukało z 3-4sek po odpaleniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po czyszczeniu hydrosztosów + płukanka silnika + nowy olej Lotos dynamic 5w40 nic nie stuka już ,wczesniej stukało z 3-4sek po odpaleniu

czyli wymiana popychaczy u ciebie zaważyla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami w nowych też mozna by było najpierw dobrze przesmarować ( ugotować w garku z olejem ) i dopiero wsadzić.

i oczywiscie dobra oliwa lana do silnika to mniej cykania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja co prawda mam Paszteta ale też AFN i problem z cykaniem.....ustawiłem kąt wtrysku z 30 na 51 ale dalej to samo, olej zmieniłem z mobila 10w40 na Valvoline 10w40 i nic, wkurzyłem się przy wymianie rozrządu zrobiłem szklanki i założyłem inny wałek i dalej to samo .....poczytałem i zrobiłem płukankę silnika Liqui Moly zalałem olejem total 10w40 i po 15min go zlałem wtedy wymieniłem filtr i olej Valvoline 5w40 Durablend silnik chodzi ładniej ale cykanie pozostało.....po odjęciu gazu podczas jazdy znika zatem mówię podmiana wtrysków....nikogo w mojej okolicy nie miałem pod ręką to zakupiłem komplet na alledrogo i wtedy AFN chodził cicho i pięknie...niestety tylko przez ok 1000km i znów powróciło "zło" więc myślę, że wymiana szpryc na 216 powinno załatwić w moim przypadku sprawę a odgłos pracy identyko jak w 2 filmach na pierwszych stronach wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale co drugi afn cyka i to wlasnie wtrysk sterujacy wydaje ten dzwiek.

Moj tez leciutko cyka, a podejrzewam ze mam wtryski do wymiany/regeneracji bo sie z nich leje - wysokie spalanie, a po jakiejs minucie od odpalenia gdy jest zimny, kopci na bialo ( egr zaslepiony, kat wywalony, odma w butelce)

Wysłane z mojego GT-I9100

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieprawda...słyszałem zdrowego AFN-a i chodził jak mój na innym komplecie wtrysków czyli cichutki klekot bez cykania ...

Potwierdzam tez miałem problem z cykaniem popychaczy i wymiana na nowy komplet oryginalnych rozwiązała ten problem ale jeden popychacz INA kupiony w Niemczech w tamtym okresie kosztował mnie około 70 zł. Prawda jest taka, że wiele osób kupuje zamienniki i oczekuje, że będzie to chodzić otóż nie nadaje sie to do dłuższej intensywnej eksploatacji i cena jest adekwatna do jakości, druga sprawa wymiana popychaczy bez dokonania pomiaru stanu krzywek wałka mija się z celem. Nawiązując do tych wtrysków kupionych na allegro przypuszczam, że kupiłeś je w atrakcyjnej cenie. Ostatnio rozmawiałem z mechanikiem specjalizującym się w układzie zasilania ponieważ miałem problemy z rozruchem i sam zastanawiałem się nad wymianą wtrysków. Mechanik stwierdził, że jak samochód ma jeździć u mnie w rodzinie to poleca zakup oryginalnych boscha gdyż na rynku jest sporo podróbek które nie maja trwałości a oryginalna końcówka tania nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z mojego AFNa 410.000km, oprócz charakterystycznego klekotu, dochodzi dość głośny odgłos cykania (nie brzmi to jak popychacze , bo one metalicznie klepią ) .

Cykanie narasta wraz z obrotami .

W kabinie nic nie słychać , za to na zewnątrz tak , nawet przy zamkniętej masce . Jak uchylę szyby podczas jazdy też słychać

Podjechałem do mechanika i powiedział że to normalne w tym silniku i nie ma się czym martwić . Ponoć to pompa wtryskowa wydaje taki dźwięk cykania.

Jeszcze gdzieś przeczytałem że jest jakiś zawór który wydaje taki dźwięk .

Z silnikiem nie mam najmniejszych problemów .

Dlatego chcę się odwołać do waszego doświadczenia ,

co to może być ?

spróbuj dolać do paliwa dodatek do czyszcze wtrysków

u mnie poomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...