Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z


Yaqb

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie izopropanol dał rade. Pół litra z alledrogo za 10 zł zaaplikowałem prosto na dmuchawę troche na otwartych klapkach i większość na obiegu zamkniętym. W trybie normalnym i econ. IPA kupiłem w butelce ze spryskiwaczem, ale nie sprawdzało się to. Wprowadziłem słomkę włączyłem obieg wewnętrzny (klapki się zamknęły) i powoli szczykawką w psikałem całość. Okna, drzwi zamknięte, pochodził tak z 15 min. Później wietrzenie bo zapach alkoholu kosmos :) IPA szybko paruje, nic mi nie zalało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minus Podaj linka do sprawdzonego dostawcy z allegro skas brales tego IZo. Jak ty to na zamknietych obieguvi aucie zrobiles? Rozebrales schowek i siedzac w srodku aplikowales na dmuchawe srodek strzykawka? Czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie izopropanol dał rade. Pół litra z alledrogo za 10 zł zaaplikowałem prosto na dmuchawę troche na otwartych klapkach i większość na obiegu zamkniętym. W trybie normalnym i econ. IPA kupiłem w butelce ze spryskiwaczem, ale nie sprawdzało się to. Wprowadziłem słomkę włączyłem obieg wewnętrzny (klapki się zamknęły) i powoli szczykawką w psikałem całość. Okna, drzwi zamknięte, pochodził tak z 15 min. Później wietrzenie bo zapach alkoholu kosmos :) IPA szybko paruje, nic mi nie zalało.

tez chce czyscic izopropanolem....ale wystarczy wpuscic w ten otwor co jest schowek chlodzony??

na jaka dmuchawe to zaaplikowales?? w ktorym miejscu to dawales??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w B7 ale w B5 najlepiej zdemontować schowek i wentylator. Będziesz potrzebował:

-Klucz nasadowy 8

-Gwiazdkowy15 i do tego najlepiej przekładnie kątową do niego(kiepskie dojście do górnej śruby wentylatora). Chyba 8 albo 6 też można je odkręcić bo w środku gwiazdka na zewnątrz sześciokąt)

Odpinasz oczywiście kable od schowka i wiatraka, wyciągasz sam wiatrak i masz dostęp do parownika. Najlepiej bezpośrednio parownik spryskać.

Alkohol najlepszy jest do pryskania kratek, ponieważ szybko odparowuje i nie zostawia tłustych miejsc. W mojej opinii powinno się stosować TYLKO alkohol do kratek wentylacyjnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbował ktoś rozpylać IPA bezpośrednio w miejsce filtra przeciwpyłkowego i zamknać obieg w środku samochodu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamkniesz obieg to się klapy przy filtrze zamkną i nie wpuscisz, no chyba ze nie zalama rurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz próbowaem wszystkiego i dalej smierdzi . dzis wpusciłem całą puszke wurtha przez wywiercony otwór i dalej to samo .
próbowałem kostke od zmywarki rozpulana w otwór przed i za parownikiem
IPA na wentylator w dmuchawe oraz w otwór za wentylatorem ale przed parownikiem
wutrh w odpływ wody
oraz pianke crc w obudowe filtra

wszystko pomaga na pare dni .

odpływ wody mam BAARDZO drożny bo woda zapindala z niego jak głupia . nie wiem juz co to moze smierdziec jedna rzecz mnie zaciekawiła

jak wtryskiwałem dziś wurtha przez otwór zrobiony własnoręcznie za dmuchawa ale przed parownikiem to na włączonej na maxa dmuchawie obserwowałem co sie dzieje w komorze parownika przez ten otwór od klimatyzowanego schowka i ku mojemu zdziwieniu ten wurth w ogole nie wypływał przez parownik

dla jasnosci jeszcze raz jasniej
dmuchawa na max
w otwór przed parownikiem wpsikiwałem wurth ktorego pęd powietrza pchał na parownik
lecz patrząc przez otwór ten od klimatyzacji schowka czyli za parownikiem nie widziałem zeby cokolwiek tam leciało zadna nawet para mgiełka woda nic totalnie . moze to za małe cisnienie i za mała ilosc tego wurtha jest ? moze tego Wurtcha trzebaby było wlac tam z 2 litry ????



Kolejne pytanie .
Czy używał ktoś z was jakiegosśrodka typu APC rozcieńczonego z woda i taka mixture rozpylic na parownik . co sądzicie ?


Edytowane przez kubajvc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki samochód ? Bo to jest istotne. Jeżeli b5 to instrukcje napisałem kilka postów wyżej.

Sam wurth na parownik da za małe ciśnienie. Testowałem i nie polecam. Lepiej kompresorem go rozpylić.

Żeby odgrzybić poleciłbym:

1. Alkohol do czyszczenia kratek lub delikatnie wurthem pryśnij w każdą kratkę.

2. Miejsce filtra kabinowego dobrze spryskać wurthem bądź pianą np crc.

3. NAJWAŻNIEJSZY. Najlepiej pod ciśnieniem (np. alkoholem, wurthem) wyczyścić parownik. Możesz do tego celu użyć pistoletu i kompresora. Następnie czekasz z 40 minut. Kolejno rozpylasz pianę i czekasz aż zrobi się z niej ciecz. Powtarzasz to tak długo aż zabraknie Ci środka. Między nakładaniem kolejnych warstw piany możesz wydmuchiwać rozpuszczony osad kompresorem. Podstawa to pozbyć się kurzu i tej mazi - jest to środowisko gdzie żyją drobnoustroje.

3. Wymień filtr kabinowy na taki z aktywnym węglem.

Edytowane przez tomasz102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od początku: rok temu zaczeły sie problemy z nie przyjemnym zapachem z klimy a takze po właczeniu funkcji ECON, ozonowanie 7 godzinne preparaty Wurth i inne nie pomagały, miesiac temu zdecydowałem sie na wyjecie calej deski rozdzielczej. Wymiana : nagrzewnicy parownika tuneli plastikowych, pomogła na ok 2 tygodnie ( do pierwszych opadów deszczy) nastepnie znowu to samo smród na cały samochod zarówno na ECON a także troche słabszy smród na klimatyzacji. Dzisiaj demontaż calego podszybia od strony silnika, wyjąłem obudowe filtra kabinowego akumulator itd, a tam powódz, niedrożne odpływy zastana woda w całym podszybiu wszystko przemoczone, zajrzałem pod dywaniki niby sucho, demontaż wykładziny a tam basen od strony kierowcy oraz pasażera, radze wam ja zdemontowac bo pod wykłądzina jest wygłuszenie cos a'la wata szklana. Tam wszystko nasiąka i gnije. Wymieniana była u mnie przednia szyba i tez moze to byc problemem nagromadzenia sie wody, żle osadzona szyba mało silikonu i powódz gotowa na podszybiu. Przed odgrzybianiem wszelka chemią zajrzyjcie tam gdzie napisałem bo tam pewnie siedzi cały problem. Pozdrawiam

Gdzie dokładnie miałeś wodę? Piszesz, że zdemontowałeś obudowę dmuchawy i wyjąłeś akumulator... Obudowa dmuchawy to pojęcie niezbyt precyzyjne - cały tunel, czy tylko górną osłonę filtra? Jeśli tak, to rozumiem, że akumulator stał w wodzie? Pytam, bo widziałem już przypadki, że w samochodzie nie było w ogóle osłony filtra przeciwpyłowego i woda bezpośrednio przez filtr przedostawała się do układu wentylacji - ze skutkiem takim, jak piszesz a w zagłębieniu przed przednią szybą było sucho...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Pytam, bo widziałem już przypadki, że w samochodzie nie było w ogóle osłony filtra przeciwpyłowego i woda bezpośrednio przez filtr przedostawała się do układu wentylacji - ze skutkiem takim, jak piszesz a w zagłębieniu przed przednią szybą było sucho...

Mi tak raz auto poskładali, że gdzieś przepadła pokrywa filtra kabinowego i miałem mały potop - nikomu nie życzę :(

Od tego czasu filtry sam wymieniam i po temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja walczyłem z klimą ok 4 miesiecy.Dopiero po użyciu środka firmy wurth (ok45 zł ) i izopropanolu (25zł) znowu ciesze sie świeżą klimatyzacją - polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,z tego co sie dowiedzialem i po wyciagnieciu wnioskow robie tak - jezdze na klimie caly rok wogule jej nie wylaczajac, filtr kabinowy markowy ,dobijanie klimy co dwa lata,ozonowanie (prawdziwe) profilaktycznie co rok.Wszystko to dziala przy zadbanej klimie,zaden smrodek sie nie pokaze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy uważacie czy 99,99 zł za serwis klimatyzacji z napełnieniem maks. do 500g, odgrzybianie, sprawdzenie efektywności chłodzenia i skraplacza oraz usługę wymiany filtra kabinowego to dobra cena? Bo sam kompletnie się na tym nie znam a że mam auto od listopada to przydałoby się napełnić czynnik przed wiosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo tanio.Za samo napełnienie trzeba zapłacić ze 150zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wlasny ozonator 7gram i odkiedy zaczolem go uzywac 2 razy do roku przestalem smarkac i prychac bo jestem uczulony na grzyby i plesnie a poza tym spsikiwalem parownik wurthem i czasami pianki stosuje Ac klima czy cos takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opis. Ponieważ podśmierduje mi na ECON sam myślę co tu z tym zrobić. Zmieniłem filtr ale zaraz po włączeniu nawiewu jest przez chwile smrodek jeszcze. Kolega dorwał w sklepie za około 30 PLN preparat w aerozolu, który umieszczamy wewnątrz samochodu, wyciągamy zawleczkę i spier... :) Klima ma być włączona i na obiegu zamkniętym przez jakiś 15 może 20 minut. W tym czasie z puszki wydobywa się substancja dezynfekucjąca i krąży sobie po całej instalacji. Podobno skuteczne aczkolwiek 30 złotych na puszkę czegoś niwaidaomego pochodzenia... w Norauto czyszczenie ozonem za 50 PLN. Także nie wiem czy warto się brudzić szczególnie z jakimiś piankami i rozkręcaniem schowka.

Kolego "granat" i ozonowanie to profilaktyka na 3 miesiace , nie da sie porownać do czyszczenia ktore opisuje kolega - poczytaj sobie http://www.czyszczenia.pl/oferta/czyszczenie-klimatyzacji/jak by kogos interesowało to we wrocławiu >> http://www.yzzy.pl/index.php<< chlopaki robia to w zaje..stej cenie

Edytowane przez Maszczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Tunap robi naprawde dobre odgrzybianie. U nas w serwisie vw kosztuje 129zl a efekt mega.

Wysłane z G2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...