Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z


Yaqb

Rekomendowane odpowiedzi

kup taki jak ci wysłałem. Ja innych nie testowałem, a ten u mnie działa.

Często ktoś pyta po tematach czy to i to się na da. Ja ze swojej strony używam tylko dwóch. Tej ipy co wstawiłem wyżej: MICROCHIP SPRAY IPA izopropanol alkohol 600ml W-wa (5312289352) - Allegro.pl - WiÄcej niĹź aukcje. i do tego https://e-a.d-cd.net/df543cu-960.jpg Atas Clim. Sprawdzone, prawie 4 lata tylko tych dwóch stosuję i nic nie śmierdzi. Przed i po sezonem. Staram się nie zapuścić klimy, bo potem nie idzie doczyścić z tego co piszą tu forumowicze.

Edytowane przez choco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choco juz uzywasz dokladniej tego alkoholi izopropylowego w jaki sposob czyscisz klime tym srodkiem oraz ile mniej wiecej idzie Ci ml na jedno odgrzybienie

Edytowane przez kubabkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, to ja robię to tak.

1. Wyciągam filtr kabinowy w podszybiu

2. Włączam eco na średnią moc i tak około 18-19 stopni

3. Psikam pianką Atas clim małymi porcjami w miejscu wyciągniętego filtra kabinowego. Tak max 1/3 - 1/2 opakowania

4. Psikam Ipa. Z tego aerozolu zużywam tak też z 1/3 - 1/2 opakowania

5. Na koniec włączam chwilę klimę, patrzę czy kapie pod autem koło prawego przedniego koła

6. z 10 minut i wyłaczam klimę. potem z 5-10 minut na eco i gotowe

7. tak w okolicach maja - czerwca i potem października - listpoada.

 

Na pewno dużo skuteczniej byłoby wyciągnąć schowek pasażera i bezpośrednio całość zapsikać tam ropownikem po parowniku. Ale jakoś nigdy się tak nie bawiłem.

Edytowane przez choco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2017 o 20:11, lukasz51237 napisał:

Teraz zimą śmierdzi komuś z klimy?

Nic nie czuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.11.2016 o 21:53, choco napisał:

hej, to ja robię to tak.

1. Wyciągam filtr kabinowy w podszybiu

2. Włączam eco na średnią moc i tak około 18-19 stopni

3. Psikam pianką Atas clim małymi porcjami. Tak max 1/3 - 1/2 opakowania

4. Psikam Ipa. Z tego aerozolu zużywam tak też z 1/3 - 1/2 opakowania

5. Na koniec włączam chwilę klimę, patrzę czy kapie pod autem koło prawego przedniego koła

6. z 10 minut i wyłaczam klimę. potem z 5-10 minut na eco i gotowe

7. tak w okolicach maja - czerwca i potem października - listpoada.

 

Na pewno dużo skuteczniej byłoby wyciągnąć schowek pasażera i bezpośrednio całość zapsikać tam ropownikem po parowniku. Ale jakoś nigdy się tak nie bawiłem.

Tzn gdzie psikasz ? gdzies w miejsce gdzie znajdował się filtr kabinowy ? Bo zielony jestem :D Po 6 latach w końcu klima działa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy już wywierciłem dziurę w wyznaczonym miejscu, to gdzie mam kierować rurkę od Wurth? Na lewą stronę, bardziej w dół w górę?

Proszę o podpowiedź.

 

 

xxxxxxxxxxxx4u6qh3.jpg

Edytowane przez GregoryFx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj również zabrałem się za czyszczenie parownika. Tylko ja zrobiłem to inaczej,psikanie preparatu przez dziurkę po gumowym korku niewiele daje ponieważ jest on wysoko a cały syf siedzi na dole. Wywierciłem otwór o średnicy 23mm (otwornica po czujnikach parkowania) na samym dole,poniżej czujnika temperatury i tamtędy przy pomocy ropownicy załadowałem pod ciśnieniem preparat grzybobójczy. Po całej akcji otwór zatkałem zaślepką plastikową. Na koniec resztę środka psiknąłem przez wentylator. Smród zniknął pozostał tylko lekki zapach preparatu, ale i on powoli znika. Nie stosowałem żadnych pianek bo pozostawiają one kleistą powłokę,wiec nie usuwają problemu tylko go maskują,ja użyłem tego http://allegro.pl/srodek-do-dezynfekcji-i-czyszczenia-klimatyzacji-i6840133221.html?reco_id=636ccd03-51d8-11e7-aaa6-028c6caf9a9b 

Edytowane przez GOLI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2016 o 21:30, COXymoX napisał:

Ja robię tak:

silnik wyłączony, bo nie ma sensu aby klekotał

ECON

obieg wewnętrzny (przy ustawieniu LO zamknie się sam)

siła nawiewu na 3/4 skierowany na szybę

LM za przysunięte na max siedzenie pasażera na jakimś papierze, kawałku folii

odpalasz granat, zamykasz autko i czekasz aż się skończy i jeszcze troszkę

Może troszkę szybe przednią zaświnić niestety ale to nie problem - jest oretekst aby ją umyć ;)

na YT masz filmiki akademia Ligui Moly i tam jest fajnie pokazane co i jak

pytanko: przed zabiegiem wyjmować filtr kabinowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.11.2016 o 21:53, choco napisał:

hej, to ja robię to tak.

1. Wyciągam filtr kabinowy w podszybiu

2. Włączam eco na średnią moc i tak około 18-19 stopni

3. Psikam pianką Atas clim małymi porcjami w miejscu wyciągniętego filtra kabinowego. Tak max 1/3 - 1/2 opakowania

4. Psikam Ipa. Z tego aerozolu zużywam tak też z 1/3 - 1/2 opakowania

5. Na koniec włączam chwilę klimę, patrzę czy kapie pod autem koło prawego przedniego koła

6. z 10 minut i wyłaczam klimę. potem z 5-10 minut na eco i gotowe

7. tak w okolicach maja - czerwca i potem października - listpoada.

 

Na pewno dużo skuteczniej byłoby wyciągnąć schowek pasażera i bezpośrednio całość zapsikać tam ropownikem po parowniku. Ale jakoś nigdy się tak nie bawiłem.

Polecam ten sposób. 
Objawem u mnie był na początku delikatny smrodek na ekon oraz przy klimatyzacji. Słodko gryzący zapach.
Przeprowadziłem wszystko jak wyżej i na razie jest OK. Jak coś się zmieni dam znać.  Dzięki i Pozdrawiam

-------------

Po tygodniu został jeszcze delikatny zapach, ledwo wyczuwalny.
Powtórzyłem zabieg, ale samą IPĄ - zapodałem ją w miejsce filtra powietrza przy wyłączonej klimie i pozostawilem na 5-10 minut. Potem wszystko j/w.
Jest świeżo do tej pory. Nie zapominam o wietrzeniu klimuy po zakonczeniu dłuższych tras.

Pozdrawiam

Edytowane przez pakamc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

I mnie dopadł problem zapachów z klimy. Niestety pojawiły się od razu jak uruchomiłem klime po przekładce silnika a auto wcześniej długo stało, wiec przypuszczam że jakiś czas te grzyby miały żeby wyrosnąć :)

najpierw kupiłem granaty do odgrzybiania- efekt na 1 dzień

później izopropanol zapodany przez rurke od klimatyzowanego schowka- efekt może z tydzień

W końcu przewertowałem ten temat i nie znalazłem jednozncznej odpowiedzi jak pozbyć się smrodu. Oglądając filmiki nakręcone przez kogoś na początku wątku wymyśliłem że wytne dziure w kanale między parownikiem a wiatrakiem- na tyle dużą żeby wpakować tam ręke. Tak też zrobiłem. Spryskałem parownik płynem do mycia silników, wyszorowałem szczotką do mycia rąk, szczoteczką do zębów i paroma takimi z długim włosiem. Widząc to co wypływało razem z pianą z pod auta- powodzenia z psiukaniem magicznymi środkami:decayed: później dla bezpieczeństwa kostka ze zmywarki i litr izopropanolu pod ciśnieniem ok 8 barów rozpylony na parownik. Między każdym etapem suszenie. Później preparat wurtha (chyba niepotrzebnie- miałem wrażenie że to poprostu IPA :P ). Na koniec granat wurtha do usuwania zapachów. Dziure którą wyciąłem zaspawałem na szybko i po robocie. Całość w sumie zajęła 3 dni bo czekalem na wurtha z allegro.

Jak ktoś sie solidnie zdenerwuje tak jak ja, to polecam ten sposób. U mnie na razie pachnie ładnie ale jak coś się pojawi to dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,u mnie zapach z klimy był nie do zniesieni1a,po przeczytaniu tematu od deski do deski wykręciłem schowek nawierciłem dziurę i  przez orginalny otwór wpuściłem pod ciśnieniem wodę z rozpuszczoną kostką od zmywarki pózniej odgrzybiacz marki Kent a na końcu 2 litry Ipa tak że zaatakowałem parownik z 2 stron,wymieniłem również filtr na węglowy i wtedy podjechałem na ozonowanie-1h na wyłączonej klimatyzacji tzn. na ECON,jak na razie jeżdzę tak już 2 tygodnie i jak przełączę na Econ czuć troszkę jeszcze ten przykry zapach,więc mam pytanie jak wyciągnąć parownik w celu jego wymiany? 

Edytowane przez skrzacik90
dodam że odpływ z parownika jest drożny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję jeszcze poszukać zakładu, który umyje parownik preparatem TUNAP. Ewentualnie samemu zdemontować wentylator nawiewu kupić 1L IPA + ropownica i umyć parownik + Tunap 996 do wyczyszczenia kanałów wentylacyjnych. Polecam również wyłączać klimatyzację wcześniej żeby osuszyć parownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę będe miał czas więc spróbuję zdemontować wentylator i jeszcze raz to wszystko przemyć zobaczę jaki będzie efekt

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Po przeczytaniu całego wątku stwierdziłem że, też zrobię ten otwór przed parownikiem bo z tym smrodem to już nie mogę wytrzymać. Ale wymyśliłem coś takiego, na złomie kupiłem taki oryginalny korek jaki jest za parownikiem i wywierciłem otwór 20mm. Przez taki większy otwór jest większy manewr wężykiem i można dokładniej spryskać parownik z przodu. Na zdjęciach można zobaczyć jak to wygląda uważam że jest ok. Teraz czekam na izopropanol i do dzieła._20170918_195108.JPG_20170918_193652.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
I mnie dopadł problem zapachów z klimy. Niestety pojawiły się od razu jak uruchomiłem klime po przekładce silnika a auto wcześniej długo stało, wiec przypuszczam że jakiś czas te grzyby miały żeby wyrosnąć [emoji4]
najpierw kupiłem granaty do odgrzybiania- efekt na 1 dzień
później izopropanol zapodany przez rurke od klimatyzowanego schowka- efekt może z tydzień
W końcu przewertowałem ten temat i nie znalazłem jednozncznej odpowiedzi jak pozbyć się smrodu. Oglądając filmiki nakręcone przez kogoś na początku wątku wymyśliłem że wytne dziure w kanale między parownikiem a wiatrakiem- na tyle dużą żeby wpakować tam ręke. Tak też zrobiłem. Spryskałem parownik płynem do mycia silników, wyszorowałem szczotką do mycia rąk, szczoteczką do zębów i paroma takimi z długim włosiem. Widząc to co wypływało razem z pianą z pod auta- powodzenia z psiukaniem magicznymi środkami:decayed: później dla bezpieczeństwa kostka ze zmywarki i litr izopropanolu pod ciśnieniem ok 8 barów rozpylony na parownik. Między każdym etapem suszenie. Później preparat wurtha (chyba niepotrzebnie- miałem wrażenie że to poprostu IPA [emoji14] ). Na koniec granat wurtha do usuwania zapachów. Dziure którą wyciąłem zaspawałem na szybko i po robocie. Całość w sumie zajęła 3 dni bo czekalem na wurtha z allegro.
Jak ktoś sie solidnie zdenerwuje tak jak ja, to polecam ten sposób. U mnie na razie pachnie ładnie ale jak coś się pojawi to dam znać [emoji4]

Dużo osób mnie pyta czy zapach wrócił. Nie wrócił. Do dziś z nawiewow pachnie kwiatuszkami :)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odgrzybilem sobie klime a4b6 izopropanolem potem dałem jeszcze granat i gdy włączam klime to śmierdzi mi alkoholem i to już trwa parę dni.

Na Eco jest to samo.

Macie jakieś pomysły aby to zlikwidować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2017 o 19:58, misiek95 napisał:

Witam.

I mnie dopadł problem zapachów z klimy. Niestety pojawiły się od razu jak uruchomiłem klime po przekładce silnika a auto wcześniej długo stało, wiec przypuszczam że jakiś czas te grzyby miały żeby wyrosnąć :)

najpierw kupiłem granaty do odgrzybiania- efekt na 1 dzień

później izopropanol zapodany przez rurke od klimatyzowanego schowka- efekt może z tydzień

W końcu przewertowałem ten temat i nie znalazłem jednozncznej odpowiedzi jak pozbyć się smrodu. Oglądając filmiki nakręcone przez kogoś na początku wątku wymyśliłem że wytne dziure w kanale między parownikiem a wiatrakiem- na tyle dużą żeby wpakować tam ręke. Tak też zrobiłem. Spryskałem parownik płynem do mycia silników, wyszorowałem szczotką do mycia rąk, szczoteczką do zębów i paroma takimi z długim włosiem. Widząc to co wypływało razem z pianą z pod auta- powodzenia z psiukaniem magicznymi środkami:decayed: później dla bezpieczeństwa kostka ze zmywarki i litr izopropanolu pod ciśnieniem ok 8 barów rozpylony na parownik. Między każdym etapem suszenie. Później preparat wurtha (chyba niepotrzebnie- miałem wrażenie że to poprostu IPA :P ). Na koniec granat wurtha do usuwania zapachów. Dziure którą wyciąłem zaspawałem na szybko i po robocie. Całość w sumie zajęła 3 dni bo czekalem na wurtha z allegro.

Jak ktoś sie solidnie zdenerwuje tak jak ja, to polecam ten sposób. U mnie na razie pachnie ładnie ale jak coś się pojawi to dam znać :)

Witam

Masz jakieś foto tej dziury którą wyciąłeś ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...