Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z


Yaqb

Rekomendowane odpowiedzi

Wyłączasz klimę tak na minutę/dwie przed zgaszeniem silnika, żeby parownik wysechł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2018 o 17:50, tom5151 napisał:

Czy ktoś orientuję się jak dużo trzeba rozebrać żeby wymienić ten parownik? Konsola środkowa czy cała deska która jest przy szybie czołowej?  

cała orkiestra :) konsola, decha, wiązki, nagrzewnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz napisze Wam ciekawostkę: w golfie ojca 98r. mamy go 10lat nigdy nie był robiony żaden przegląd klimy, żadne odgrzybianie, żaden granat, raz tylko wymiana filtra i klima chłodzi jak ta lala i dodam nie śmierdzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tobias napisał:

to teraz napisze Wam ciekawostkę: w golfie ojca 98r. mamy go 10lat nigdy nie był robiony żaden przegląd klimy, żadne odgrzybianie, żaden granat, raz tylko wymiana filtra i klima chłodzi jak ta lala i dodam nie śmierdzi :D

Jedna wymiana filtra kabinowego przez 10 lat? To nie wiem czy jest sie czym chwalić? U mnie w aucie filtr po roku jeżdżenia wygląda tragicznie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tobias napisał:

to teraz napisze Wam ciekawostkę: w golfie ojca 98r. mamy go 10lat nigdy nie był robiony żaden przegląd klimy, żadne odgrzybianie, żaden granat, raz tylko wymiana filtra i klima chłodzi jak ta lala i dodam nie śmierdzi :D

W A3 8l parownik miałem zawalony,dosłownie zarośnięty syfem. Mimo wszystko nie śmierdziało przy używaniu klimy,jedynie lekko było czuć po wyłączeniu kompresora. W A4 mam parownik czysty jak z fabryki,a mimo wszystko śmierdzi jak klima jest w użyciu. Czary na kiju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pila24 napisał:

W A3 8l parownik miałem zawalony,dosłownie zarośnięty syfem. Mimo wszystko nie śmierdziało przy używaniu klimy,jedynie lekko było czuć po wyłączeniu kompresora. W A4 mam parownik czysty jak z fabryki,a mimo wszystko śmierdzi jak klima jest w użyciu. Czary na kiju.

No wiesz, to tak jak w lodówce, syfu nie widać i nie śmierdzi nic- jak jest niska temperatura w środku. A po rozmrożeniu syf i malaria. Normalna sprawa, że jak śmierdzi to po podniesieniu temperatury parownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, misiek95 napisał:

Jedna wymiana filtra kabinowego przez 10 lat? To nie wiem czy jest sie czym chwalić

no własnie jest czym się chwalić, wsiadasz, jedziesz, cieszysz się chłodem i nic nie śmierdzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przede wszystkim klima i nawiew to nasze zdrowie. Myślę że nie ma co się czaić i wymieniać filtry itp co 10 lat, gdyż to wszystko wdychamy. Jako ciekawostkę powiem, iż w poprzednim aucie po wymianie elementów klimy: chłodnica, skraplacz, osuszacz itd zwlekałem z tydzień z odgrzybieniem (teraz robię to 2x do roku na wiosnę i jesień) a po wymianie całości zaczęło mi śmierdzieć. I co? Wysypka na klatce piersiowej. Lekarz od razu zdiagnozował przyczynę - klimy, nawiewy itp. Od tamtego czasu robię to tak jak wspomniałem 2x do roku bo to wszystko się wdycha i odbije się jak nie od razu (natychmiastowa wysypka itd) to w przyszłości.

Pozdrawiam oszczędnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się w pełni, ja tylko napisałem o przypadku nie dbania o klime a mimo wszystko działa i nie śmierdzi, czasem to nie idze w parze. ludziska dbają, serwisują, odgrzybiają na wszystkie sposoby a tu tak czy siak zonk, takie zycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja sobie w końcu poradziłem z klimatyzacją:) zmontowałem urządzenie do czyszczenia klimy na podstawie info na YT. Zalewam płyn i rozpylam. Wcześniej IPA ale kiepsko dawał sobie radę. Teraz kupiłem środek w płynie, pod działaniem ciśnienia piękna piana się z niego robi. Nigdy więcej jakiś granatów, ozonowania czy pianek. Pozdrawiam :D
 

20160526_181207.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2008 o 11:07, Yaqb napisał:

Odgrzybialem klimatyzacje w swoim autku (A4 B6 AWX kierownica z prawej strony) ale podejrzewam ze wszystkie B6-tki maja tak samo. zadanie zaczalem od odkrecenia schowka ( nasadka 8mm) trzy srubki u gory schowka ( po odwarciu) w obu rogach i na srodku, oraz dwie srubki ponizej schowka (od spodu)w rogach. w tej chwili zrobilbym to bez demontazu schowka. otoz za schowkiem ( u mnie z prawej stron, u wiekszosci z was to bedzie z lewej strony) znajduje sie gumowy korek ( zdjecia ponizej), po wyciagnieciu ktorego widzimy parownik :naughty:. wkladamy tam rureczke i wpsikujemy pianke. u mnie na srodku do deznfekcji bylo napisane zeby psikac pianke przez 15 sek. tam gdzie jest parownik, odczekac pare min. (ok.15) odpalic klime na LO i powinno byc :good: (ale oczywiscie stosujcie sie do wskazowek waszego srodka). oczywiscie pianke wpsikujemy rowniez do kratek. nie przestaszczie sie jak po odpaleniu klimy pianka zaczenie wylatwac kratkami :wink4:.


(sorki za jakosc zdjec ale akurat komorke mialem pod reka)


swieze powietrze rulez hehe ?:wink4:

Długo sie tym swierzym powietrzem nie nacieszysz poniewaz owy korek o ktorym piszesz znajduje sie za parownikiem a cały syf zbiera sie przed parownikiem od strony wentylatora i zeby skutecznie go wyczyscic nalezy zdemontowac wentylator i wtedy wprowadzic rurke od tej magicznej pianki:)

Edytowane przez Autoklima Belsk Duzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś używał preparatu do czyszczenia klimy z wurth’a ? 

B12713DD-BF63-4944-AF68-F27D803200E0.jpeg

Zawiera izopropanol... dzisiaj może zrobie test :) 

co do ozonowania to ono tylko zabija grzyby ale niestety nie usowa brudu dlatego zapach dalej się utrzymuje... 

Edytowane przez Norbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem w zeszłym roku. Dość dobrze sobie poradził z brzydkim zapachem z klimy ale zaznaczam,że nie było jakoś bardzo źle przed czyszczeniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i każda ale zalezy ile procent... im więcej tym lepiej. Trzeba by sprawdzić SDS na stronie producenta ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego tez tam trochę popsikalem plus cała puszka tego preparatu do czyszczenia klimy... zobaczymy po tygodniu jak się będzie sprawować :) 

mialem jeszcs pod ręka ostatnio  preparat liqu molly do czyszczenia... nie posiada on izopropanolu jak wurth i wcale lepiej po nim nie było ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2018 o 12:54, Bilder napisał:

Teraz kupiłem środek w płynie, pod działaniem ciśnienia piękna piana się z niego robi.

Jaki to środek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...