Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z


Yaqb

Rekomendowane odpowiedzi

Odgrzybialem klimatyzacje w swoim autku (A4 B6 AWX kierownica z prawej strony) ale podejrzewam ze wszystkie B6-tki maja tak samo. zadanie zaczalem od odkrecenia schowka ( nasadka 8mm) trzy srubki u gory schowka ( po odwarciu) w obu rogach i na srodku, oraz dwie srubki ponizej schowka (od spodu)w rogach. w tej chwili zrobilbym to bez demontazu schowka. otoz za schowkiem ( u mnie z prawej stron, u wiekszosci z was to bedzie z lewej strony) znajduje sie gumowy korek ( zdjecia ponizej), po wyciagnieciu ktorego widzimy parownik :naughty:. wkladamy tam rureczke i wpsikujemy pianke. u mnie na srodku do deznfekcji bylo napisane zeby psikac pianke przez 15 sek. tam gdzie jest parownik, odczekac pare min. (ok.15) odpalic klime na LO i powinno byc :good: (ale oczywiscie stosujcie sie do wskazowek waszego srodka). oczywiscie pianke wpsikujemy rowniez do kratek. nie przestaszczie sie jak po odpaleniu klimy pianka zaczenie wylatwac kratkami :wink4:.


(sorki za jakosc zdjec ale akurat komorke mialem pod reka)


swieze powietrze rulez hehe :> :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opis. Ponieważ podśmierduje mi na ECON sam myślę co tu z tym zrobić. Zmieniłem filtr ale zaraz po włączeniu nawiewu jest przez chwile smrodek jeszcze. Kolega dorwał w sklepie za około 30 PLN preparat w aerozolu, który umieszczamy wewnątrz samochodu, wyciągamy zawleczkę i spier... :) Klima ma być włączona i na obiegu zamkniętym przez jakiś 15 może 20 minut. W tym czasie z puszki wydobywa się substancja dezynfekucjąca i krąży sobie po całej instalacji. Podobno skuteczne aczkolwiek 30 złotych na puszkę czegoś niwaidaomego pochodzenia... w Norauto czyszczenie ozonem za 50 PLN. Także nie wiem czy warto się brudzić szczególnie z jakimiś piankami i rozkręcaniem schowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tych puszek to byla to pierwsza rzecz ktora uzlem firmy Comma, lecz niestety smrodek dalej pozostal. no moze byl troche mniejszy ale niestety dalej byl. co jeszcze zauwazlem jak robilem podswietlane pokretel kratek, ze po wyjeciu centralnej kratki widac chyba parownik(tak mi sie wydaje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w Norauto czyszczenie ozonem za 50 PLN. ...

Ta bardzodobra cena, wszędzie w Krakowie gdzie szukałem to trzeba dac za taką usluge minimum 150 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opis. Ponieważ podśmierduje mi na ECON sam myślę co tu z tym zrobić. Zmieniłem filtr ale zaraz po włączeniu nawiewu jest przez chwile smrodek jeszcze. Kolega dorwał w sklepie za około 30 PLN preparat w aerozolu, który umieszczamy wewnątrz samochodu, wyciągamy zawleczkę i spier... :) Klima ma być włączona i na obiegu zamkniętym przez jakiś 15 może 20 minut. W tym czasie z puszki wydobywa się substancja dezynfekucjąca i krąży sobie po całej instalacji. Podobno skuteczne aczkolwiek 30 złotych na puszkę czegoś niwaidaomego pochodzenia... w Norauto czyszczenie ozonem za 50 PLN. Także nie wiem czy warto się brudzić szczególnie z jakimiś piankami i rozkręcaniem schowka.

2 dni temu użyłem takiego środka. niemieckiej produkcji (niestety nazwy nie spisałem) koszt okolo 35 PLN. jeśli chodzi o poprawę, to mogę cenić na około 25-30% lepiej. Szalu nie robi... jak już smrodek sie ulotni, to bardziej świeże powietrze czuć, no ale jakies 20 sekund nadal zalatuje.

Osobiście średnio polecam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opis. Ponieważ podśmierduje mi na ECON sam myślę co tu z tym zrobić. Zmieniłem filtr ale zaraz po włączeniu nawiewu jest przez chwile smrodek jeszcze. Kolega dorwał w sklepie za około 30 PLN preparat w aerozolu, który umieszczamy wewnątrz samochodu, wyciągamy zawleczkę i spier... :) Klima ma być włączona i na obiegu zamkniętym przez jakiś 15 może 20 minut. W tym czasie z puszki wydobywa się substancja dezynfekucjąca i krąży sobie po całej instalacji. Podobno skuteczne aczkolwiek 30 złotych na puszkę czegoś niwaidaomego pochodzenia... w Norauto czyszczenie ozonem za 50 PLN. Także nie wiem czy warto się brudzić szczególnie z jakimiś piankami i rozkręcaniem schowka.

Co do dezynfekcji ozonem to nie polecam- kiedyś robiłem to w focusie i efekt był praktycznie zerowy. Polecam środek WURTH

http://moto.allegro.pl/item415597833_preparat_do_dezynfekcji_klimatyzacji_wurth_tanio.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przedwczoraj kupiłem w LIDLu taki bajer w areozolu za 7,99 :kox:. Działa w taki sposób, że zostawia się go "odpalonego" w zamkniętym aucie, na 2,5 min, przy włączonej klimie. Potem trzeba przewietrzyć. Śmiało mogę wam polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze ten korek znajduje sie pod plastikowa oslona od strony lewej nogi pasazera (zakladam, ze mowimy o samochodach z kierownica po wlasciwej stronie ;) ). A czy ta oslona nie jest przypadkiem zablokowana od gory wlasnie przez schowek? Bo cos nie chce puscic,a szarpac sie z nia nie chce zeby nie pekla.

I jeszcze jedno pytanie. Czy faktycznie wstrzykiwanie pianki z tej strony jest duzo skuteczniejsze niz przez wlot od strony filtra kabinowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytalem kolega pisal o potraktowaniu KLIMY oznem,i podpisuje sie pod nim tez muj mechanik zajmuje sie klima zakupil sprzet i se podjechaelm myslalem ze rewelka ,no niestety ozonomatic sie nie spisal sam w sobie niedal rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja użyleń innej metody odgrzybiania wyciągnąłem filter powietrza i wpuściłem tam

preparat wurtha 743e085ed6ede5f5m.jpeg :good:

smród od razu zniknął i wyleciał szlam pod samochodem :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytalem kolega pisal o potraktowaniu KLIMY oznem,i podpisuje sie pod nim tez muj mechanik zajmuje sie klima zakupil sprzet i se podjechaelm myslalem ze rewelka ,no niestety ozonomatic sie nie spisal sam w sobie niedal rady.

Jakoś ja robię ozonowanie klimy i sprawdza się bez problemu - sporo osób ozonowało u mnie klimatyzację w różnych autach i nikt nie narzekał - w domu nawet stosuję ozonowanie do różnych rzeczy i też jak najbardziej polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze pewnie o filtr kabinowy chodzilo. I dokladnie o to pytalem, bo dostanie sie tam to jakies 15 sekund wlacznie z otwarciem maski, czego o wypruwaniu schowka powiedziec juz nie mozna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam odgrzybianie od strony filtra kabinowego, u mnie ta operacja trwała około 30 minut. Środek zakupiłem w http://vassserwis.pl/ i postępowałem zgodnie z instrukcją na sprayu. Efekt bardzo dobry. Etap postępowania można podzielić na trzy części :

1. Aplikujemy połowę sprayu i nastawiamy klimę na eco i zamknięty obieg i temp. około 22 stopnie i czekamy 15 minut.

2. Aplikujemy pozostałą część sprayu i nastawiamy klimę na temp. HI, pełną moc i obieg zamknięty i czekamy 15 - 20 minut.

3. Po całej operacji warto wywietrzyć auto około 20 minut ( ja musiałem od razu jechać i czuć było nieprzyjemny zapach).

Cena za środek to chyba 35,00 zł.

Robiłem tam serwis klimatyzacji ( w moim aucie przez cały jego żywot nie było to robione) koszt z filtrem, całym serwisem związanym z klimą i tym sprayem do odgrzybiania: 210,00 zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze pewnie o filtr kabinowy chodziło. I dokładnie o to pytalem, bo dostanie sie tam to jakieś 15 sekund włącznie z otwarciem maski, czego o wypruwaniu schowka powiedzieć juz nie można ;)

tak dokradnie o filtr kabinowy mi chodzili polecam taki zabieg :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...