Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z


Yaqb

Rekomendowane odpowiedzi

ozonowanie nieraz niewiele pomaga. ja uzylem finalnie tego środka:

http://www.autokosmetyki.pl/carplan_kleen_air_bezinwazyjny_odgrzybiacz_klimatyzacji_rewelacja,p412.html

zadzialal rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ozonowanie nieraz niewiele pomaga. ja uzylem finalnie tego środka:

http://www.autokosmetyki.pl/carplan_kleen_air_bezinwazyjny_odgrzybiacz_klimatyzacji_rewelacja,p412.html

zadzialal rewelacyjnie.

Kiedyś użyłem takiego czegoś renomowanej i polecanej firmy i zupełnie nic mi to nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ozonowanie nieraz niewiele pomaga. ja uzylem finalnie tego środka:

http://www.autokosmetyki.pl/carplan_kleen_air_bezinwazyjny_odgrzybiacz_klimatyzacji_rewelacja,p412.html

zadzialal rewelacyjnie.

Kiedyś użyłem takiego czegoś renomowanej i polecanej firmy i zupełnie nic mi to nie dało.

moze miales maślaki, które wystawaly juz z kratek nawiawow? wtedy tylko szpachelka do farby pomoze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze ten korek znajduje sie pod plastikowa oslona od strony lewej nogi pasazera (zakladam, ze mowimy o samochodach z kierownica po wlasciwej stronie ;) ). A czy ta oslona nie jest przypadkiem zablokowana od gory wlasnie przez schowek? Bo cos nie chce puscic,a szarpac sie z nia nie chce zeby nie pekla.

I jeszcze jedno pytanie. Czy faktycznie wstrzykiwanie pianki z tej strony jest duzo skuteczniejsze niz przez wlot od strony filtra kabinowego?

od strony pasazera, tak trzeba schowek wyciagnac. wydaje mi sie ze jest skuteczniejsze bo pianke rozpylasz prosto do parownika( tam zazwyczaj robi sie grzybek). polecam rowniez sprawdzic odplywy podszybia, czasami sie zatykaja i woda i caly grzybek tam rosnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze miales maślaki, które wystawaly juz z kratek nawiawow? wtedy tylko szpachelka do farby pomoze...

Tak, cały przegląd grzybów ... nie przesadzajmy.

Jedyne co pomogło to ozonowanie więc jak ktoś mi mówi, że to nie pomaga, to albo nigdy tego nie robił i powtarza bzdury, albo źle zostało mu to zrobione. Ewentualnie wchodzi w grę ileś tam letni nieczyszczony układ klimatyzacji, bo wtedy to może być różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tez moze byc.......ale jeszcze raz sprobuje uzyje srodka do odgrzybiania i polacze to z kolejnym ozonowaniem!! :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Wczoraj odgrzybiałem klimatyzacje i postanowiłem przy okazji zrobić 2 zdjęcia, może akurat komuś się przyda.

Na 1 zdjęciu pokazane są miejsca w których znajdziemy śruby (klucz 8).

LSnyS.jpg

Po odkręceniu schowek ładnie wychodzi.

Na 2 zdjęciu dokładne położenie gumowego korka, wystarczy go wyciągnąć żeby ujrzeć parownik :)

LTkqi.jpg

Potem wtryskujemy to co mamy do parownika i postępujemy zgodnie z instrukcją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co powiecie o firmie Liqui Moly?

Przebywam w niemczech i szukam juz drugi dzien i nie moge znalesc tego produktu do kupienia Würth'a

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Wczoraj odgrzybiałem klimatyzacje i postanowiłem przy okazji zrobić 2 zdjęcia, może akurat komuś się przyda.

Na 1 zdjęciu pokazane są miejsca w których znajdziemy śruby (klucz 8).

LSnyS.jpg

Po odkręceniu schowek ładnie wychodzi.

Na 2 zdjęciu dokładne położenie gumowego korka, wystarczy go wyciągnąć żeby ujrzeć parownik :)

LTkqi.jpg

Potem wtryskujemy to co mamy do parownika i postępujemy zgodnie z instrukcją :)

użyłeś cos takiego?

http://allegro.pl/item1050419490_clima_fresh_srodek_do_czyszczenia_klimatyzacji.html

i jak dało rade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co powiecie o firmie Liqui Moly?

Przebywam w niemczech i szukam juz drugi dzien i nie moge znalesc tego produktu do kupienia Würth'a

Pozdrawiam

szczeze mowiac nie uzywalem tego srodka, ale o firme LM moge swobodnie polecic.(jezdze na oleju LM)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

kupiłem preparat K2 pro klima doctor i zrobiłem czynność 3-4 razy i lipa

pierwsze dwa były do kratek wszystkich oraz do parownika natomiast kolejne dwa tylko do parownika, wpuściłem tę pianke odczekałem od 15-20 minut , włączyłem pojazd, cyrkulacja wew. najniższa temp oraz najmocniejszy ciąg, i dziś odpaliłem samochód włączyłem klimę i dalej nie przyjemny zapach się wydobywa, filtr kabinowy zmieniałem na początku maja i od tego momentu zrobiłem z 300 km.

co zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odgrzybianiu powinno sie zmianiać filtr kabinowy, nawet jeżli masz filtr w miare nowy ale wymieniłeś go kiedy klima była zagrzybiona to zebrały się już w nim te wszystkie syfy.

Teraz przy odgrzybianiu pomaga pewno na chwilę a później i tak grzyby pojawią się bo siedzą w filtrze.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem trochę po internecie i na kilku forach ludzie używali środka:

CRC Airco Cleaner (link)

Używaliście może takiego środka?

Dugie pytanie: czy przy czyszczeniu klimy aplikowaliście środek również do kratek nawiewów?

Jarod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod pytanie czy pchać piankę w kratki nawiewów bo słyszałem opinię, że później to wszystko się klei w środku i jest lipa :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz nigdy sam nie będę żadnych pianek stosował itp, jutro jadę na odgrzybianie do serwisu kilimy,

miałem piankę i jeszcze gorzej śmierdziała później

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ja właśnie przed chwilą zastosowałem piankę, do nawiewów i do odparownika. Kupiłem piankę plak za 21 zł w tesco. Chciałem kupić przynajmniej to i na „już coś zastosować, zanim zakupie filtr kabinowy i kupię jakieś porządne środki.

U mnie przy załączeniu klimy nie czuć, ale jak dam na ECO, to jest już gorzej.

Jutro dam znać, czy troszeczkę to pomogło na okres przynajmniej tymczasowy, czy pogorszyło się jak u czarnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz nigdy sam nie będę żadnych pianek stosował itp, jutro jadę na odgrzybianie do serwisu kilimy,

miałem piankę i jeszcze gorzej śmierdziała później

u mnie było identycznie rozpyliłem środek w kabinie miało zabić grzyb i zapach ale czuć dalej po włączeniu na econ :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po jednej nocy nie jest źle, na pewno to nie pogorszyło sytuacji, aczkolwiek dużo lepiej też nie jest. Po wejściu do samochody, jest nawet przyjemny (cytrynowy) zapaszek. Po włączeniu klimy też jest ok. Ale po ECO dalej jest nieprzyjemny zapach, ale jakby zmniejszony o jakieś 20%.

W moim przypadku, nie jest najgorzej, wydaje mi się, że lepsze to, niż nic, z tego względu, że auto przywiozłem z niemiec i nie wiem kiedy Klima była ostatnio robiona.

Stosowanie takich środków, prędzej półśrodków, jako efekt tymczasowy wydaje mi się być w miarę rozsądny. Aczkolwiek, jak zakupię filtr kabinowy to idzie to do ludzi, którzy się na tym znają i robią robotę na pewno lepiej, niż tam jakieś „szpraje”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...