Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z


Yaqb

Rekomendowane odpowiedzi

podczas serwisu klimy - spuszczanie i uzupełnianie zasugerowano, że razem z tą usługą (zalecaną co 2 lata)

warto wymieniać skraplacz .. ktoś to potwierdzi ?

BTW.

Podobno ceny uzupełniania czynnika chłodzącego wzrosły conajmniej 2x .. z razji wzrostu cen owego czynnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW.

Podobno ceny uzupełniania czynnika chłodzącego wzrosły conajmniej 2x .. z razji wzrostu cen owego czynnika.

potwierdzam. znajomy był ostatnio na serwisie klimy i to samo usłyszał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzrost cen jest spowodowany spaleniem się części fabryki w mexyku, a ten czynnik w bardzo dużej mierze jest produkowany właśnie tam. Nie wiem na ile to prawda, ale kumpel jak robił właśnie nabijanie Klimy, to usłyszał coś takiego w serwisie klimy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiam w którym miejscu jest ten filtr kabinowy. Pozdrawiam

ja dzis odgrzybilem jakims ustrojstwem w "spraju" (piaka) i wymienilem do tego filtr kabinowy...jak narazie rewelacja...za pare dni napisze jakie sa efekty po paru dniach uzytkowania :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie czyszczenia klimy, nie ma w ogóle potrzeby odkręcania schowka i wprowadzania preparatu (pianki) przez ten otwór na parownik!!

Ja sobie odkręciłem wszystko ładnie, wyciągnąłem ten korek gumowy i wpuściłem piankę przez centralny nawiew. Jak nacisnąłem, to jak mi dmuchnęło pianą przez tą dziurkę od parownika, to musiałem zaraz powycierać dywanik. Wciskając ten przewód do centralnego nawiewu, pianka leci bezpośrednio na parownik. Zmieniłem sobie filtr, i faktycznie, jest bardzo miły zapach w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie czyszczenia klimy, nie ma w ogóle potrzeby odkręcania schowka i wprowadzania preparatu (pianki) przez ten otwór na parownik!!

Ja sobie odkręciłem wszystko ładnie, wyciągnąłem ten korek gumowy i wpuściłem piankę przez centralny nawiew. Jak nacisnąłem, to jak mi dmuchnęło pianą przez tą dziurkę od parownika, to musiałem zaraz powycierać dywanik. Wciskając ten przewód do centralnego nawiewu, pianka leci bezpośrednio na parownik. Zmieniłem sobie filtr, i faktycznie, jest bardzo miły zapach w samochodzie.

możesz napisać co sobie odkręciłeś wszystko ładnie? jakieś fotki i ile czasu to Ci zajeło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkręcenie schowka, to jest 5 śrub, jak otworzysz schowek, to u góry pod listwą znajdziesz 3, dwa są pod schowkiem od dołu, musisz zdjąć prawą osłone (tą, która jest po lewej od bezpieczników (oczywiście ściągasz prawą)). Później delikatnie ciągniesz i ładnie wychodzi. Jak już go ściągniesz, to po lewej tronie, jest taki gumowy korek, z takim uchwytem, za co ciągniesz i wyskakuje.

Tylko tak jak wcześniej wspomniałem, nie ma potrzeby rozkręcania tego całego, bo jak kupisz tą piankę z tym „patykiem” i go wciśniesz w nawiew centralny, to bezpośrednio pianka poleci na ten parownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak jak wcześniej wspomniałem, nie ma potrzeby rozkręcania tego całego, bo jak kupisz tą piankę z tym „patykiem” i go wciśniesz w nawiew centralny, to bezpośrednio pianka poleci na ten parownik.

potwierdzam, odkrecilem schowek i wszystko, wyjalem gumowa zawleczke, potem wpuscilem cala rurke w srodkowa kratke i wężyk od ustrojstwa do odgrzybiania zobaczyłem przez otwor od zawleczki. A wiec spokojnie mozna nie rozkrecac schowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[b6 1.9tdi] Tydzień temu próbowałem odgrzybić klimę. Wyjąłem schowek (6 śrub - jedna schowana za zmieniarką na płyty) wpuściłem dużo pianki na parownik przez korek oraz na dmuchawę przez filtr kabinowy. Użyłem pianki BIO-LINE NAWIEW - efekt TRAGICZNY!!! Przed zabiegiem było znośnie a teraz wali okropnie(zapach grzyba wymieszany z odświeżaczem- zarówno na econ jak i z klimą). Wydaje mi się że część pianki dostała się do nagrzewnicy i stamtąd głównie wydostaje się ten smród. Obudowa nagrzewnicy schodzi trochę w dół i wydaje mi się że, tam właśnie jest siedlisko tego zapaszku. Wpuszczanie pianki przez korek ma ten minus że czyści się tylko jedną stronę parownika. A wpuszczajac przez dmuchawę zasyfiamy ją całą.Pianka po przejściu przez łopatki w formie kropelek a nie piany uderza w dolne części parownika.

Dziś wrzuciłem spray "granat" do samochodu. Przy zdjętym schowku ładnie zasysa całą mgiełkę. Mogłem postawić przed przednim siedzeniem to wszystko było by zassane. Jutro ocenię zabieg. Na dodatek

- Mam zamiar wykręcić dmuchawę i przeczyścić dolot do parownika i parownik jeszcze raz ale teraz dokładniej od strony dmuchawy. Dosyć trudno dostać się do trzeciej śruby trzymającej ją. Nie wiem jak się do niej dobrać.

- Nie wiem jak sprawdzić tą nagrzewnicę. W obudowie nie ma żadnego korka. Zastanawiam się czy nie wytopić małego otworka -zapuścić jakiś preparat i później go zaślepić.

Przerabiał z Was ktoś wyjmowanie dmuchawy w b6 lub całkowite rozprucie układu nawiewów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Wpuszczanie pianki przez korek ma ten minus że czyści się tylko jedną stronę parownika. A wpuszczajac przez dmuchawę zasyfiamy ją całą.Pianka po przejściu przez łopatki w formie kropelek a nie piany uderza w dolne części parownika.....

Bo nie wpuszczamy przez wentylator - tylko wężyk/sondę jaki powinieneś dostać razem z pianką

wprowadzasz między łopatkami i kanałem praktycznie sięgasz drugiej strony parownika

wprowadzasz od strony kabiny, bo tam jeszcze jesteś w stanie "dosięgnąć" parownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak jak wcześniej wspomniałem, nie ma potrzeby rozkręcania tego całego, bo jak kupisz tą piankę z tym „patykiem” i go wciśniesz w nawiew centralny, to bezpośrednio pianka poleci na ten parownik.

potwierdzam, odkrecilem schowek i wszystko, wyjalem gumowa zawleczke, potem wpuscilem cala rurke w srodkowa kratke i wężyk od ustrojstwa do odgrzybiania zobaczyłem przez otwor od zawleczki. A wiec spokojnie mozna nie rozkrecac schowka

Witam

Próbowałem włożyć ten wężyk w kratkę środkową (nawiew centralny) wchodzi z 10-15 cm, czy to wystarczy czy głębiej trzeba?

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak jak wcześniej wspomniałem, nie ma potrzeby rozkręcania tego całego, bo jak kupisz tą piankę z tym „patykiem” i go wciśniesz w nawiew centralny, to bezpośrednio pianka poleci na ten parownik.

potwierdzam, odkrecilem schowek i wszystko, wyjalem gumowa zawleczke, potem wpuscilem cala rurke w srodkowa kratke i wężyk od ustrojstwa do odgrzybiania zobaczyłem przez otwor od zawleczki. A wiec spokojnie mozna nie rozkrecac schowka

Witam

Próbowałem włożyć ten wężyk w kratkę środkową (nawiew centralny) wchodzi z 10-15 cm, czy to wystarczy czy głębiej trzeba?

IMO - nie .. parownik praktycznie "leży" na podłodze - mniej więcej na poziome popielniczki, pewnie masz zamknięte wyloty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o wymianie czynnika co 2 lata. Ale po co wymieniać jeśli klima chłodzi?

czynnik idzie ten sam, tylko olej się wymienia na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie jak zlokalizować w B6, opisany w tej instrukcji przewód odprowadzający wilgoć z parownika (6 na schemacie): http://vfhost.pl/mobilem/pub/VW_AUDI/W/CHEMIA/SPRAY/SPRAY_OPIS.jpg

Czy jak zdejmę schowek i dostanę się tą drogą do parownika to wyjdzie na to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewód ten (wyprowadzenie) znajduje sie pod osłoną termiczną pod autem. patrząc od przodu na początku lewy bok tunelu. da się go odłonić ale trzeba sie nagimnastykować z osłoną. ja robiłem przez ściągnięcie schowka. ew odkręcając dmuchawę lub też jak zdejmiesz schowek to przy lewym rogu na podłodze widać rurkę wychodzącą parownika, można zdjąć tą gume i też ciężko ale da sie włożyć rurkę z tego preparatu. niestety bez dyszy rozpylającej..

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie chyba zdejmę schowek. Powiedz mi czy oprócz tych 5 śrub (3 na górze po otwarciu, 2 na dole bez otwierania) muszę zdejmować jeszcze boczną część? Jeśli tak to po co i jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...