Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spojlery, nakładki, dokładki, hokeje - prośba o małą pomoc


skax

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Czytam forum i google od jakiś 3 godzin w celu zakumania błahej sprawy.

Moglibyście mi przybliżyć dokładną budowę zderzaka ?

W temacie o pakiecie S-line w spisie części jest podana cena za spojler oraz nakładkę.

Na początku się zdziwiłem bo uznałem, że spojler to po prostu zderzak a nakładka to ta dolna część ( czyli dokładka ), ale coś mi w cenach nie pasuje bo ta dokładka na dole chyba nie kosztuje 1500 zł.

Uznałem zatem, iż nakładka to jednak zderzak, a spojler to ta dokładka z dołu ( ta co w normalnym a4 jest innego koloru niż reszta karoserii ).

Jednak zamieszało mi to, że kratki i grilla opisują tak, że je się niby wkłada w spojler ( czyli dokładkę ), a z tego co widzę one wchodzą w zderzak.

Hokej to dokładka tak ?

I druga sprawa. Jeśli chciałbym robić wydech po obu stronach z 2,5 tdi to muszę zmienić tą dokładkę z dołu czy wszystko ?

Ehh nie ogarniam juz. Mam a4 normalne i generalnie mam oba zderzaki w fatalnym stanie, więc jeśli bym je robił to w s-line i nie chciałbym się bawić w rezanie.

Jednym słowem .. help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu wystarczy kupić sam dół czyli spoiler (800 zł nowa). Z przodu, jak lubisz prace ręczne i trytytki, to można kupić sam spoiler za 500 i kratki. Jak chcesz mieć w oryginale i bez rzeźby, to z przodu potrzeba całość, czyli nakładkę, spoiler i kratki. Przedni zderzak s-line ma inną nakładkę (górę ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu mówicie o b5 czy b6? bo sądząc po profilu kolegi to ma b5-tkę a sądząc po podwójnym wydechu z 2,5 to mowa jest o b6 ? :eusathink:

---------- Post dopisany at 18:51 ---------- Poprzedni post napisany at 18:50 ----------

a sorki w temacie nie widac prefixa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa o b6. Profil muszę edytować bo tam jest coś nie tak. Mam a4 b6 2002r 1,9 tdi awx.

Skorzystam z założonego tematu i zapytam o kilka rzeczy:

1. Chcę pomalować progi na kolor nadwozia. Lepiej kupić od S-line już w kolorze czy pomalować czymś ? ( czym? )

2. Zderzak od s4 + dokładka też wchodzi p&p ? I w sumie jaka jest różnica w wyglądzie ?

3. Wiem, że w s4 jest inny grill, ale to jest element maski przecież. Generalnie chciałbym wygląd grilla jak ten z rs4, Da się to jakoś załatwić ?

4. Obwódki okien mam srebrne. Nie wiem czy są chromowane, ale wiem, że są lekko zanieczyszczone. Ładnie mi się odbijają z czarną karoserią. Jak je ogarnąć, żeby się świeciły jak nówki ? Generalnie to srebrne ( chromowane ) obwódki były zawsze w czarnych a4 czy można było dostać z czarnymi ?

5. Ściągnąłem z tylnej klapy emblemat audi. Zastanawiam się czy go jakoś zregenerować i włożyć z powrotem czy zostawić całą tylną klapę bez niczego. Ten wariant jest o tyle atrakcyjny, że to rzadkie rozwiązanie, bo nikt zazwyczaj nie ściąga. Jak radzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa o b6. Profil muszę edytować bo tam jest coś nie tak. Mam a4 b6 2002r 1,9 tdi awx.

Skorzystam z założonego tematu i zapytam o kilka rzeczy:

1. Chcę pomalować progi na kolor nadwozia. Lepiej kupić od S-line już w kolorze czy pomalować czymś ? ( czym? )

2. Zderzak od s4 + dokładka też wchodzi p&p ? I w sumie jaka jest różnica w wyglądzie ?

3. Wiem, że w s4 jest inny grill, ale to jest element maski przecież. Generalnie chciałbym wygląd grilla jak ten z rs4, Da się to jakoś załatwić ?

4. Obwódki okien mam srebrne. Nie wiem czy są chromowane, ale wiem, że są lekko zanieczyszczone. Ładnie mi się odbijają z czarną karoserią. Jak je ogarnąć, żeby się świeciły jak nówki ? Generalnie to srebrne ( chromowane ) obwódki były zawsze w czarnych a4 czy można było dostać z czarnymi ?

5. Ściągnąłem z tylnej klapy emblemat audi. Zastanawiam się czy go jakoś zregenerować i włożyć z powrotem czy zostawić całą tylną klapę bez niczego. Ten wariant jest o tyle atrakcyjny, że to rzadkie rozwiązanie, bo nikt zazwyczaj nie ściąga. Jak radzicie ?

1. niema czegoś takiego jak progi s-line ,są szare i do lakierowania możesz pomalować swoje tylko dobry podkład trzeba dać

2.zderzak s4 jest jednolity bez dokładki ,jest niższy ,większe kratki boczne i gril ,gril w masce inny,zderzk s-line wystarczy dokładka (trochę zabawy żeby ją doczepić i pasuje) jest inaczej wyprofilowana inne kratki i gril ,górny gril seria,co do wyglądu pooglądaj auta w b6 division jest i s-line i s4

3. nie ma ori grila rs do b6 jak chcesz musisz dorezać z kratek na metry

4.są środki do odnowienia chromu ,ale jak mocno zniszczony to raczej zostaje wymiana

5.to kwestia gustu jak ci się podoba bez to nie zakładaj, ja bym zostawił chociaż A4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów,

Właśnie zakupiłem A4 B6 w sedanie i chcę wymienić zderzak seryjny na s-line. Proszę o weryfikację mojego myślenia. Z moich informacji wynika, że jedyne części różniące te zderzaki to: górna część zderzaka - dokładka (bo ma inne mocowania spoilera), oczywiście spoiler, kratki i dolny grill. Czy coś jest jeszcze niepasującego z seryjnego zderzaka do s-line? Czy wystarczy zakupić tylko wyżej wymienione elementy z s-line? Halogeny? wyposażenie pod zderzakiem? dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów,

Właśnie zakupiłem A4 B6 w sedanie i chcę wymienić zderzak seryjny na s-line. Proszę o weryfikację mojego myślenia. Z moich informacji wynika, że jedyne części różniące te zderzaki to: górna część zderzaka - dokładka (bo ma inne mocowania spoilera), oczywiście spoiler, kratki i dolny grill. Czy coś jest jeszcze niepasującego z seryjnego zderzaka do s-line? Czy wystarczy zakupić tylko wyżej wymienione elementy z s-line? Halogeny? wyposażenie pod zderzakiem? dzięki!

Musisz kupić dokładkę dolną,kratki, gril ,górna dokładka ma inną ramę mocującą dolny spoiler ,ale bez niej też da radę przyczepić,halogeny zostają seryjne ,są takie same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belka, spryskiwacze, halogeny, kierownice powietrza pasują. "wystarczy" górna nakładka, spojler, dolny grill i kartki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...