Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Parktronic nie działa


SzakalA4

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pomocy.

Dziś zauważyłem że nie działa parktronic jak wrzucam steczny bieg (tylko z tyłu mam czujniki)

Sprawdzałem VAG żadnego błędy nie ma. Zrobiłem test sygnału i buzer działa.

Dlaczego nie aktywuje się po wrzuceniu biegu? Ktoś ma pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego nie sprawdzałem, a ma to związek?

---------- Post dopisany at 19:53 ---------- Poprzedni post napisany at 18:51 ----------

nie działa światło wstecznego. Czy przepalona żarówka może unieruchomić system ? Czy to coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam silnik AVF i skrzynię 6 biegową. Jaki numer części tego czujnika bo nigdzie nie mogę namierzyć

---------- Post dopisany at 21:02 ---------- Poprzedni post napisany at 20:58 ----------

wycofuje pytanie już namierzyłem, póki co dzięki za pomoc.

---------- Post dopisany 09-09-2013 at 22:16 ---------- Poprzedni post napisany 08-09-2013 at 21:02 ----------

koledzy wszystko wróciło do d=normy, nagle światło pojawiło się i parktronic zaczął działać. Czy przyczyną mogła być słaba masa? Gdzie w naszym aucie jest przyczepiony przewód masowy żeby to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może ale w tym samym czasie miałem awarię przepływomierza i problem zniknął razem ze zniknięciem awarii parktronika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze możliwość taka że wypięła się kostka zasilająca centralkę parktronika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam fabryczny parktronic w B6 u mnie problem polega na tym, że przy wbiciu wstecznego raz jest wszystko OK, a raz na jakiś czas jak tylko wbiję wsteczny ryczy na całego, mimo że nic nie ma za autem. Jak to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kabel KKL i coś nie chce się połączyć ze wszystkimi sterownikami. Najpierw go sprawdzę i dam znać co wyszło:)

Udało się połączyć i nie znalazł żadnego błędu.

Poczekać aż zacznie piszczeć bez potrzeby i wtedy podłączyć? Czy macie jakiś inny pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam fabryczny parktronic w B6 u mnie problem polega na tym, że przy wbiciu wstecznego raz jest wszystko OK, a raz na jakiś czas jak tylko wbiję wsteczny ryczy na całego, mimo że nic nie ma za autem. Jak to sprawdzić?

Witam! Mam od kilku dni ten sam problem co Ty. Nie wiem co jest grane, ale zacznę od VAG, chociaż po przeczytaniu wcześniejszych wpisów zakładam, że u mnie z kompem też będzie wszystko ok. A przy okazji pozdrawiam Kolegę, bo z BD pochodzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaria wróciła,ale przyczynę znaleźli w Diagtronik w Jankach pod Warszawą (polecam fachowców od elektroniki)

przyczyną było pęknięte gniazdo bezpiecznika na którym jest przepływomierz, parktornic, światło wsteczne i gniazdo diagnostyczne.

prędzej na wtyczce nie stykalo (zasniedziala)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku okazało się po podłączeniu pod VAG, że mam uszkodzony lewy zewnętrzny czujnik. Zastanawiam się teraz, gdzie kupić sprawny używany - najlepiej srebrny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się najpierw zorientować jaki to numer. Dla mnie, czujnik to czujnik... Oczywiście przy założeniu, że mówimy tu o czujnikach oryginalnie montowanych przez producenta. Zakładam, że VAG taką informację podał, ale niestety robiłem to "prywatnie" i do mnie już to nie dotarło :facepalm:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w B6 są takie czujniki

4B0919275B

---------- Post dopisany at 01:39 ---------- Poprzedni post napisany at 01:36 ----------

jeżeli jest jeden ciągły sygnał i później nie działa to jest info o uszkodzonym układzie pdc. zazwyczaj winą jest padnięty czujnik ( na forum w dziale sprzedam znajdziesz kolega sprzedaje nawet nowe )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...