Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ALARM - montaż ori instalacji alarmu


soulmaster3m

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie to. Dziękuję za zdjęcie :)

Przewód z PINu2 alarmu idzie do jednej z tych ścieżek, wychodzi drugim końcem i idzie do drugiej takiej ścieżki a następnie do białego przewodu podgrzewania tylnej szyby dzięki czemu przechodzi też przez grzałkę tylnej szyby i dalej idzie w masę. A raczej to trzeba iść od masy.

---------- Post dopisany at 21:07 ---------- Poprzedni post napisany at 21:05 ----------

Są też szyby gdzie ta ścieżka jest większa i prawie na całej szybie. Wtedy to jest antena radia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię ponieważ nie masz bocznych szyb bagażnika. Ja w nich nie mam tych ścieżek. Dopiero dziś dolutowałem samą szybę tylną.

Instrukcja mówi, i potwierdza się to u mnie w działaniu, że po aktywacji diody wskazują dwie rzeczy:

1) szybko migają przez 30 sekund po czym migają wolno -> aktywowano alarm i kontrolę wnętrza samochodu. Wszystko OK.

2) świecące stale przez 30 sekund diody po czym migają wolno -> aktywowano alarm, ale "nie działa kontrola wnętrza". W praktyce kontrola działa, tylko któryś z sensorów nie działa i alarm został aktywowany bez niego.

Mając Avanta kodowałem 00101 i było wszystko OK. Jak kodowałem 00102 czyli dla Avanta to wywalało mi błąd zbitej szyby, więc podejrzewam, że te dwa kodowania różnią się właśnie tą szybą.

Oczywiście jeśli masz podgrzewaną tylną szybę to możesz coś takiego aktywować. Innej opcji nie rozpracowałem, ale już rozmyślam jak nanieść taką ścieżkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem sprawdzic w aucie juz i tylne szybki w sedanie nie maja sciezek. Byc moze sensory ogarniaja szybe w sensie lapia zakres tak jak to jest w przypadku szyb drzwi. A ze kombiak wiekszy to niemiec dorobil w tylnych szybach sensor bo moglo nie lapac ze slupkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że jestem zaskoczony że nawet tylne szyby są chronione :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że jestem zadowolony, że nawet o takim miejscu pomyśleli.

Zastanawia mnie tylko jak działają panele słoneczne na szyberdachu chyba A8. One są też podłączone albo do pompki albo do sterownika alarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, przerabiałeś zasilanie syrenki alarmowej, tak żeby głosniejsza była? Ja miałem to zrobic ale po ostatnich wydażeniach darowałem sobie; Zostawiłem żone z dzieckiem w aucie i poszedłem do banku. Odchodząc od auta z przyzwyczajenia zamknąłem pilotem auto i od razu odtworzyłem. Centralka po kilku minutach ponownie zamknęła auto i zazbroiła alarm no i wiadomo w środku ruch i zaczeło się:decayed: córka się mocno wystraszyła jak zaczeło wyć:facepalm:

Może syrenke dobrze by było zamontowac na zewnątrz auta tylko gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, a dała fabryka magiczny przycisk do dezaktywacji czujników ruchu na słupku, co nie? :wink:

Ja wiem, że o nim sobie można przypomnieć potykając się o niego aż zastanawiam się dlaczego wstawiłem go na słupek a nie na drzwi.

Syreny dalej nie mam, jak znajdę chwilę to zobaczę czy ta z zasilanej dodatkowym aku nie zadziała bezpośrednio podłączona do pompki. Oryginalnie skierowana jest na kratkę wentylacji w bagażniku.

Zawsze można zrobić to jak w większości dodatkowo montowanych czyli pod maską, ale to trzeba jechać z bagażnika aż do komory silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie nie chce mi się ciągnąc wiązki pod maskę bo już dawno by wyła z przodu i byłby problem z głowy. No nic poczekam jak uda ci się uruchomic elektroniczną syrenke to może zamienie u siebie bo ten klakson to :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż taki zły? Bo się zastanawiałem czy go nie kupić.

Taki masz?

cp022755-384267891-2.jpg1000x1000.jpg

Ogarnę to napiszę czy ten odłączony od tej z aku działa bezpośrednio. Bo po zamianie aku na świeże i przebadaniu ścieżek ten mój albo jest martwy albo olera wie co go wyzwala.

opened2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIemka

co prawda ja paczki lepiej pakuje ale w opisach modow nie masz konkurencji :decayed:

zacny modzik... po przeczytaniu zastanawiam sie czy do kurdupla nie dolozyc... bo myslalem ze wiecej z tym roboty

jak bys mial chwile kuknij czy do kurdupla po FL nie masz schematu gdzies... z tego co widze na alledrogo czujki i inne bebechy sa te same/podobne

a i mam pytanie za milion punktow i czteropaka :grin:

wiesz moze jaki sygnal odcina sterowanie pompki pilotami po zaplonie?

w znaczeniu ze jak masz auto odpalone to nie dzialaja piloty/kluczyki ale co najlepsze po zgaszeniu tez dopiero jak wyjmiesz kluczyk...

potrzebne mi to do turbotimera - nie moge zamknac auta z pilota jak odpalone jest a przy stacyjce chyba wszystko przegrzebalem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIemka

co prawda ja paczki lepiej pakuje ale w opisach modow nie masz konkurencji :decayed:

zacny modzik... po przeczytaniu zastanawiam sie czy do kurdupla nie dolozyc... bo myslalem ze wiecej z tym roboty

jak bys mial chwile kuknij czy do kurdupla po FL nie masz schematu gdzies... z tego co widze na alledrogo czujki i inne bebechy sa te same/podobne

a i mam pytanie za milion punktow i czteropaka :grin:

wiesz moze jaki sygnal odcina sterowanie pompki pilotami po zaplonie?

w znaczeniu ze jak masz auto odpalone to nie dzialaja piloty/kluczyki ale co najlepsze po zgaszeniu tez dopiero jak wyjmiesz kluczyk...

potrzebne mi to do turbotimera - nie moge zamknac auta z pilota jak odpalone jest a przy stacyjce chyba wszystko przegrzebalem :/

Jeśli miałeś na myśli pączki to nigdy nie pakowałem :grin:

Ale jeśli paczki to jak licznik wysyłałem to z 700g zrobiło się 1800g. Tak, tak, ponad kilogram to było kartonu, chrupków i innych folii zabezpieczających aby można było tym kopać a nawet poczta tego nie zniszczy. :polew::polew:

Schemat na bank się znajdzie tylko, że teraz nie mam jak zajrzeć.

Mod jak widać bajerancko łatwy. Trochę dłubania w rozbieraniu i przeciąganiu kabli, ale efekt wart roboty.

Pewnie wszystko się powtarza to i za 50zł da radę cały komplet kupić byle pompka obsługiwała alarm. Bo wtedy to jeszcze koszt pompki.

Nie wiem jak to z sygnałem do pompki, wolę nie kombinować bo jeszcze nie wrócę do tego co było. Mnie też to wkurza bo bagażnika nie otworzę jak odpalone jest. Zakodowałem sobie tych zamykań po przekroczeniu prędkości to mi klamki urwać chcą co niektórzy zamiast delikatnie zobaczyć, że jedno pociągnięcie podnosi skobel a drugie otwiera drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż taki zły? Bo się zastanawiałem czy go nie kupić.

Taki masz?

http://assets.suredone.com/1517/media-photos/cp022755-384267891-2.jpghttp://galleryplus.ebayimg.com/ws/web/140900939274_1_0_1/1000x1000.jpg

Ogarnę to napiszę czy ten odłączony od tej z aku działa bezpośrednio. Bo po zamianie aku na świeże i przebadaniu ścieżek ten mój albo jest martwy albo olera wie co go wyzwala.

http://a.imageshack.us/img202/2121/opened2.jpg

Dokładnie taki, mam jeden zapasowy sprawny, ale dźwięk z nich to pożal się boże, jak by mu prądu brakowało, za to jak podłączysz bezpośrednio pod aku to trąbi jak porąbany:decayed: Wygląda na to że z pompki wychodzi niskie napięcie lub natężenie zasilające ten klakson i prawdopodobnie nie da rady tego zmienić w kodowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też zrobić to przez najprostszy przekaźnik 4 pinowy.

Ten kabel co idzie z pompki może aktywować tylko przekaźnik.

A syrena dostawała by plus bezpośrednio z aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde rozkmin mistrzu co odcina pompke po zaplonie to ja bede testowal :grin:

bo wkurza mnie zamykanie auta z kluczyka jak TT dziala :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też zrobić to przez najprostszy przekaźnik 4 pinowy.

Ten kabel co idzie z pompki może aktywować tylko przekaźnik.

A syrena dostawała by plus bezpośrednio z aku.

Wiem, już tak zrobiłem przez chwile ale hałas w środku jest nie do zniesienia podczas wycia. Trzeba by pomysleć o przeniesieniu syrenki na przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tylko jeden przewód plusowy a masa pod maską się znajdzie.

Ogólnie to kilka rzeczy będących z tyłu jest dziwnie robiona. Są sterowane z tyłu np. pompką czy tam sterownikiem alarmu, już nie pamiętam, a idą do kostek w słupku "A" czyli w nogach kierowcy i wracają do tyłu. Geniusz to projektował. :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...