Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[b5] Air Bag się świeci !


karol_17

Rekomendowane odpowiedzi

sprawdź wtyczkę przy poduszce, tam sa dwa b.cienkie przewody. może któryś się urwał. no i taśma of kors.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni błąd wskazuje na uszkodzenie pamięci.

Czy nikt nie próbował wykasować crash-data?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacze się do tematu gdzie znajdują się wtyczki airbagu pasażera mam tylko 2 poduchy (chyba bo w fotelach raczej nie ma) ... Też świeci mi airbag... Po skasowaniu dalej się wyświetla... Błąd

1 Fault Found:

01218 - Side Airbag Igniter: Passenger Side (N200)

32-10 - Resistance too High - Intermittent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W fotelach masz czujniki. Sprawdź połączenie w kostkach pod nim. Prawdopodobnie masz zaśniedziałe styki w złączu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze spróbować tej metody

1. Uruchamiamy Vag eepromer programmer (najlepiej wersja 1.19 gdyż niższe nie radza sobie zbyt dobrze z kablem na USB)

2. Podpinamy kabel i przekręcamy stacyjke

3. Naciskamy AIRBAG / Read EEprom

3a. Teraz powinien nam zczytać eeprom z naszego sterownika. Jeśli wyskoczy błąd wyłączamy zapłon i przekręcamy kluczyk od nowa. Do skutku aż sczyta eeprom na dysk komputera.

3b. Kiedy sczyta eeprom naciskamy guzik "Clear Crashdata & DTC"

3c. Kiedy to zrobimy możemy zapisać sobie nasz naprawiony wsad do sterownika na dysk komputera.

4. Żeby zapisać do pamięci sterownika naciskamy Airbag / Write EEprom.

4a. Może znowu wyskoczyć błąd przy łączeniu więc powtarzamy czynności ze stacyjką.

5. Po wgraniu kontrolka poduszek nam zgaśnie i po kłopocie

Wszystko działa i brak błędów

źródło forum.vwgolf.pl

Program do pobrania ze strony: VAG Eeprom programmer 1.19g - Downloads - Digital Kaos (wymagana rejestracja)

Jeżeli resetowanie błędów nic nie da, to poszukaj wsadu do swojego sterownika i wgraj go tym programem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem ponieważ nie mogę sczytać EEpromu od AirBag. robie dokładnie wszystko jak opisał to kolega pox jednak przy próbie sczytania wyskakuje błąd unknow software wersion za każdym razem. Próbowałem z 40 razy wyłączać i włączać stacyjkę tak jak jest opisane. Kabel mam dobrze ustawiony bo normalnie w tym programie mogę łączyć się z poszczególnymi modułami i odczytywać kody błędów jedynie nie mogę sczytać EEprom. Może ktoś miał taki problem i to rozwiązał bardzo bym był wdzięczny za pomoc i szybką odpowiedz. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...