Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Modyfikacja licznika: ramki zegarów A4 B8 vs A5


darecy

Rekomendowane odpowiedzi

Opiszę tutaj jak zmienić plastikowy wygląd zegarów w naszych B8 na wygląd z S5 :naughty:

Listwy/dekory oraz ramka zegarów piano nadaje zupełnie innego wyglądu, a białe wskazówki pasują kolorystycznie do białego/kolorowego FIS oraz poliftowego klimatronika...
Prekursorem tematu był Bogdan proximpuch, któremu serdecznie dziękuję za pomoc. :hi:

uv23.jpg
g5uv.jpg

Ramka z S5


Potrzebne części:
- ramka licznika od S5 część górna
- szybka licznika od S5 część środkowa

Wszystko robimy na wyłączonym zapłonie!
Czyste, odtłuszczone ręce i narzędzia, odkurzone miejsce pracy to podstawa - nie chcemy później patrzyć się na zakurzony i brudny licznik :wink:

Ostrożnie wyjmakami do tapicerek zdejmujemy starą ramkę koło zegarów, lewą (razem z kratką nawiewu), (prawą razem z ramką MMI) oraz dolną.
Następnie odkręcamy 3 śruby (8mm) aby wyjąć zegary, odpinamy połączenie i wyciągamy.


kolejne 3 wkręty wykręcamy z przodu zegara (zdjęcie poglądowe już jest z ramką S5 ale miejsce śrub w tym samym miejscu)
lwhs.jpg


możemy wtedy już odpiąć klamry i zdjąć przednią ramkę
zskk.jpg


kolejne 6 umiejscowionych na obrzeżach z tyłu (na razie nie ruszamy tych pod fis)
v9xw.jpg


Możemy wtedy dostać się do wskazówek:
25xu.jpg


Kolejną rzeczą jest oklejenie czarną matową taśmą lub pomalowanie białego rantu, który jest widoczny pod pewnym kątem na obrzeżach.
Ja użyłem to tego matowej taśmy parcianej tesa.
u41q.jpg
1ycf.jpg


Czyścimy dokładnie szybkę, wydmuc**jemy pyłki o ile przez przypadek tam się znalazły.
(nie dmuchamy ustami aby nie opluć :facepalm:)

Przykręcamy szybkę od S5 plus ramkę na górę i mamy gotowy zmodyfikowany licznik.
Tu możemy zacząć już skręcać w odwrotnej kolejności i zakładać licznik.


Widać tu brak białych krawędzi.
1nrg.jpg

Jeszcze kasowanie błędów na VCDS i cieszymy się nowym wyglądem deski.



Białe wskazówki



Potrzebne narzędzia i części:
- lutownica z bardzo cienkim grotem i regulowaną mocą lub stacja lutująca,
- odsysacz do cyny,
- 6 x białe diody SMD



Dostajemy się do wskazówek jak w pierwszej części wątku,
gdy mamy już licznik rozebrany, odkręcamy wskazówki ciągnąc je delikatnie ku górze w kierunku załączonym na zdjęciu.
25xu.jpg



Odkręcamy następnie pozostałe 2 wkręty i 3 śrubki w tylnej obudowie licznika.
v9xw.jpg



Rozpinamy obudowę, zdejmujemy tarcze i ostajemy się do płytki.
(należy zabezpieczyć FIS jakąś folią aby nie porysować, pobrudzić czy uszkodzić go)
Dioda SMD ma polaryzację warto narysować położenie ich na kartce papieru aby później nie pomylić się przy wlutowywaniu ich.
9tja.jpg



miejsce zmian diody SMD na kolor biały (są one rozmieszczone tuż pod wskazówkami zegarów)
1fl5.jpg



Możemy w tym samym czasie zmienić sobie tarcze na jaśniejsze od S4 lub pomalować chromowaną ramkę w około wskaźników.
Nie próbowałem jej ściągać wydaje mi się ona bardzo mocno zespolona z tarczą. (zdjęcie dla odważniejszych)
osobiście bym ją pomalował na czarny gloss aby komponowała się z piano - za dużo tego chromu...
swyt.jpg



Po wlutowaniu SMD czyścimy płytkę z kurzu i składamy w obudowę tylną, przykręcamy FIS i 2 wkręty.
Po woli wkręcamy wskazówki dociskając je lekko, ustawiamy wskazówki na na wartości 0 i składamy licznik.
Wkładamy licznik do auta podłączamy, sprawdzając czy podświetlenie działa równomiernie.


Jeszcze kasowanie błędów na VCDS i cieszymy się nowym wyglądem deski.
d4bw.jpg


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz może fotorelację jak zmodyfikować ramkę z rs5 byprzpasiła do naszych a4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz może fotorelację jak zmodyfikować ramkę z rs5 byprzpasiła do naszych a4

odkręcasz tylko ramkę i szybkę, następnie zamieniasz je z RS5 tak samo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a coś mi się obiło o uszy że w piano z rs5 trzeba zmieniać coś na mocowaniach:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek, dobra robota !!!!:wink: sam to chciałem kiedyś opisać, ale czasu jak zwykle zabrakło:kwasny: jaszcze raz :brawo::wink:

---------- Post dopisany at 22:27 ---------- Poprzedni post napisany at 22:26 ----------

a coś mi się obiło o uszy że w piano z rs5 trzeba zmieniać coś na mocowaniach:eusathink:

Artur, nic nie trzeba zmieniać, wszystko pasi :wink: jak w chorwacji, pogodę masz ładną ? w czarnogórze taka sobie :kwasny: nawet burzę jak cholera mieliśmy dzisiaj w nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie czeka ta robota, wszystkie graty leżą i czekają ( piano z A5 dzięki Bodanowi , dzięki Bogdan, cena była mega ).

Jarek, wskazówki białe eleganckie, kupowałeś czy szlifowanie czerwonych ?? Ja planuję białe tarcze więc nie wiem czy w dzień były by białe dobrze widoczne.

Te obwódki chrom na tarczach to zespolone, raczej nie da się usunąć, ale ... liczniki z distronic nie maja tych chromów na tarczach tylko osobno zakładane, więc jest opcja wyrzucenia.

Mnie w tym całym piano drażni tylko chrom wokół wyświetlacza MMI, ale nie da się tego nijak rozkleić, już próbowałem na różne sposoby, nawet specjalnie cała obudowę srebrną z A5 z tym chromem kupiłem żeby nie połamać czarnej, no i poległem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki nie szlifowane rozbieralne, oryginał, da się nawet przełożyć kapsel aluminiowy z polifta.

Myśle Janusz, że ze szlifowaniem będzie cieżko. Duże wskazówki są malowane na czerwono pod spodem, a małe na górze i dole...

Trzeba sprawdzic czy równomiernie światło będzie się rozkładać?

iPad Tapatalk HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek, dobra robota !!!!:wink: sam to chciałem kiedyś opisać, ale czasu jak zwykle zabrakło:kwasny: jaszcze raz :brawo::wink:

---------- Post dopisany at 22:27 ---------- Poprzedni post napisany at 22:26 ----------

a coś mi się obiło o uszy że w piano z rs5 trzeba zmieniać coś na mocowaniach:eusathink:

Artur, nic nie trzeba zmieniać, wszystko pasi :wink: jak w chorwacji, pogodę masz ładną ? w czarnogórze taka sobie :kwasny: nawet burzę jak cholera mieliśmy dzisiaj w nocy

to może mi się coś pomyliło z tą ramką:facepalm: czekam obecnie na czarne piano z rs5 ale nic nie mają:/

co do Chorwacji to jest spoko dziś zaliczam spota z Siemianem który mnie gdzieś tam na ulicy zobaczył i się okazało że jest jakeś 400 metrów ode mnie :decayed: co do pogody to do wczoraj była dobra-ale takiej burzy jak wczoraj to nie widziałem(trzeba było się napić :grin:)

dawaj do nas będzie nas troje:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko dotyczące tego moda.

Rozumiem że te ramki obok licznika (z lewej i prawej pod MMI) trzeba wymienić na te od A5? Teraz czy ta lewa ramka z kratką nawiewu jest taka sama jak w A4 jeśli chodzi o mocowanie kratki nawiewu? Chodzi mi o to czy stara kratka nawiewu będzie pasowała do listwy z A5 czy trzeba zakupić listwę razem z kratką nawiewu?

Druga sprawa w liczniku od A4 są inne guziki SET i do zerowania km, czy te z A5 pasują P&P czy trzeba coś rezać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś interesowało to tę ramkę od A5 można bez problemu rozłożyć na części pierwsze:decayed:

Bardzo ułatwia sprawę do lakierowania i jak ktoś nie lubi chromu to można go wywalić aczkolwiek powstaje wtedy totalna dziura:shock3: także jeśli już to chyba lepiej chromik po prostu polakierować:decayed:

20140308_144436.jpg

20140308_144541.jpg

20140308_144605.jpg

20140308_144617.jpg

20140308_144623.jpg

20140308_144628.jpg

20140308_173445.jpg

20140308_173507.jpg

Jeszcze nie wiem jak i czym to posklejam z powrotem :facepalm: ale coś się wymyśli:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie super wyglądać :wink:

będziesz malował też element chromowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chrom zostawiam, jestem maniakiem chromu:banan: poza tym bardzo ładnie się komponuje z chromowaną ramką od środkowej kratki nawiewu.

Wydaje mi się że z malowanym chromem było by zbyt ciemne to wszystko, a tak delikatny chrom troszkę to wszystko rozjaśni:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek, a osłonę kolumny też wymieniałeś? Bo z tego co kojarzę, to jest trochę inna i bez wymiany zostaje mało ciekawa "szpara".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz może Bogdan numer tej osłony? Myślisz, że wystarczy wymienić samą górę, podejdzie do tej dolnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, nie mam numeru, etka coś mi nie chce działać pod win 8.1, wystarczy wymienić sam plastik, który jest mocowany do tej niby skórki, znajdziesz na allegro, tylko ciężko odróżnić, zdjęcia tak mają robione, że nie widać tego elementu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...