Concert II i wejście aux

Aldis

Koledzy, chce zamontować sobie wejście AUX w radiu Concert 2 (CD). Widze że dostepne są 2 rodzaje adapterów: 1) za 7,90 pln - kostka i kabel z mini-jackiem oraz 2) podobny wynalazek za 89pln z dołożonym jakimś układem "emulującym zmieniarkę". szukałem na forum ale nigdzie nie widzę jednoznacznej odpowiedzi - czy w tym modelu radia niezbędny będzie ten dodatkowy układ czy po odblokowaniu zmieniarki VAGiem wystarczy kabelek za 7,90pln?

No tak - tylko że ja nie chcę emulatora zmieniarki mp3 z wejściami USB, czytnikiem kart itd. za 3 stówy. Potrzebuje zwykłego mini-jacka żeby podłączyć telefon. Ktos gdzieś pisał że ten dodatkowy układ wmontowany w kabelek powoduje sygnał zwrotny do radia że zmieniarka jest podłączona - czy jakos tak. no i moje pytanie - czy do Concert CD by Grundig (CD) jest ten sygnał potrzebny czy nie. tych kabli za 7 zeta jest na allegro pełno więc ktoś to jednak musi kupować - zatem do któregoś radia wystarczą. :)

Z tego co ja się orientuje taki kabelek nie da ci możliwości kontroli tj. zmiany utworu z radia. Wszystko musisz na telefonie robić, a jak masz wielofunkcyjną kierę to przyzwyczajenia zostają :)

Nie będę tworzyć nowego tematu bo chodzi mi dokładnie o to samo. Na allegro można kupić kabelek za 10zł z wysyłką, który z jednej strony ma kostkę a z drugiej jacka. Są też emulatory/moduły po 100zł.

Mam to samo pytanie - czy w audi concert 2 po aktywacji w vagu/vcds zmieniarki będzie działać ten tani kabelek? Niczego więcej nie oczekuję jak tylko muzyka z telefonu, bez żadnego przełączania utworu z poziomu radia czy tym podobne.

Co mam na myśli: http://allegro.pl/wejscie-aux-blaupunkt-becker-mini-iso-jack-vw-audi-i6617930297.html

41 minut temu, malladynn napisał:

Tak, będzie działać. Mam kabelek od tego sprzedawcy tylko że do radia Chorus 3, szału nie ma ale spełnia swoją funkcję. Jak kupisz to posprawdzaj czy przewody nie są przypadkiem oderwane od pinów w kostce ( u mnie nie były zaciśnięte na pinach przez co nie było styku) i nie zaginaj mocno kabla przy jacku bo przewody się szybko poprzerywają.

Dziękuję za odpowiedź. Tak myślałem że za 5zł różnie może być z jakością wykonania ale jakoś dam rade. A co masz na myśli, że szału nie ma? W sensie słaba jakość dźwięku?

Dla zainteresowanych od razu mówię, że ten kabelek za około 10zł nie będzie działał w audi concert 2. Kupiłem, podłączyłem do radia, w vcds aktywowałem zmieniarkę i niestety nic się nie wydarzyło. Kolega Tracer39 twierdzi, że u niego działa ale ma radio chorus 3. U mnie na concert 2 nie działa. Próbowałem, cudowałem i nic. Tak więc nie warto kombinować, tylko kupić coś poważniejszego za około 90zł.