Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy strumiennica nie szkodzi silnikowi......


Viking

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy zamiast katalizatora bym zamontował strumiennice czy to by nie zaszkodziło silnikowi....czy jest odczuwalny wzrost mocy i jak ma się to do spalania???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie nie powinno sie zwiekszyc i do 10% mocy mozesz zyskac... dla silnika nie bedzie to odczuwalne bo po prostu szybciej spaliny sa odprowadzane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie nie powinno sie zwiekszyc i do 10% mocy mozesz zyskac... dla silnika nie bedzie to odczuwalne bo po prostu szybciej spaliny sa odprowadzane...

Te 10% to można między bajki włożyc :lol:

Zamiast strumienicy lepiej wspawać kawałek rurki z kwasówki i będzie gites.Na pewno będzie ciszej , niż ze strumienicą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam dwie strumienice jedna przy silniku i druga w miejscu katalizatora i wydech sportowy w oplu ale caly wydech jest wyciszony... i chodzi jak przedtem, z tym ze 13% mocy zyskal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym ze 13% mocy zyskal

A skąd to wywnioskowałeś byłeś na hamowni przed i po założeniu strumiennicy?

Dokładnie.Bez wykresu z hamowni przed i po założeniu , nie uwierze w ten wynik :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanicy powiedzieli ze gdzies tak bedzie a bylem w salonie Opla J&R (szef serwisu jest moim znajomym) syn wlasciciela salonu startuje w wyscigach oplem corsa i wszystko mu robia w salonie. poprosilem o sprawdzenie... a w ksiazce pojazdu mam napisane fabrycznie 75KM. Szef tego serwisu od razu powiedzial ze gdzires z 13% zyskal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, no ja tez za bardzo w to niewierze ;)

a swoja droga, czy pozbywajac sie katalizatorow nie wariuje czasem sonda lambda ? bo w A4 chyba jest przed i za katem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam dwie strumienice jedna przy silniku i druga w miejscu katalizatora i wydech sportowy w oplu ale caly wydech jest wyciszony... i chodzi jak przedtem, z tym ze 13% mocy zyskal
jak wyciszyłeś wydech? czym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszalem juz 1000 opini o strumienicach,dopoki sam nie sprawdzolem-jedna wielka Kicha -Hugo ma racje wstaw sobie rurke kolego,kiedys mialem sierre xr4 2,8 zalozylem to gowno i tylko wywalilem kase w bloto.lepiej idz za ta kase z dziewczyną do kina :grin: pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to strumienice zdają egzamin przy naprawdę wielkich prędkościach, ale to się tyczy raczej samolotów odrzutowych, a nie samochodów :)

Zamiast kata lepiej wstawić rurkę, albo rozebrać go, wybebeszyć i w środku obudowy wstawić rurkę - wersja dla diagnostów. :) Oczywiście wycięcie kata ma sens jeśli nie masz dwóch sond, bo wtedy może się okazać kicha i zostaniesz zasypany błędami ;)

Wybaczcie, ale stanowczo nie wierzę w takie gdybanie o przyroście mocy 13%. Cieszyłbym się na Twoim miejscu gdybyś dziarule miał teraz seryjną moc, którą uzyskałeś odetkaniem wydechu :) Nic nie zastąpi pomiaru na hamowni. Ja sam się do tego przymierzam bo nawet nie wierzę w wyniki G-Techa, który regularnie wskazuje mi 140KM na kołach mimo, że auto było dokładnie zważone (jak już teoretyzując to ok. 195KM na silniku, ok. 50-55KM strat w quattro)... ale z czasów wnioskuję, że jest trochę lepiej niż w serii ;) 8,6s 0-60mph przy 1500 kilogramowym aucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, no ja tez za bardzo w to niewierze ;)

a swoja droga, czy pozbywajac sie katalizatorow nie wariuje czasem sonda lambda ? bo w A4 chyba jest przed i za katem ?

Z tego co sie orientuje to w A4 1.6 lambda jest przed katem i tyle :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziarule, Hugo, bratpit, nie ma sie co spinac...Murzyn Wam wszystko wyjasni :D strumienica nic nie daje w zadnym z dotychczas uzywanych przeze mnie autach (i w zadnym subaru) czasami nawet zmniejsza moc w porownaniu do pustej rury...

autka do scigania mialem dostrajene przez najlepszych w malopolsce, miedzy innymi prez chlopakow z serwisu kuzaja i sw.p Kuliga...wykresow z hamown tez mam sterty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem wam tak: założyłem strumienice bo kat mi się wys...ał trzeba było zmienić trochę nastawów na kompie bo komp oszalał ale po tym jest dobrze i jest odczuwalna zmiana na lepsze nie wiem czy zwiększyła się moc czy co innego ale tak od 2800 obr/min

przyspiesza dużo lepiej niż przed wymianą. A ze spalaniem na trasie przy jeździe ekonomicznej bez klimy do 140km/h zsadłem na 6.9l/100, dacie wiarę?????

Co do chałasu to przy ok 95-110 jest rezonans strumienicy i warczy jakby walił na pustych wydechach powyżej 110 wszystko się urywa i jest znowu cicho, oczywiście trochę głośniej niż na katalizatorze ale nie tak znowu głośno. Jedyny feler strumienicy to smrodek z rury no ale temu nie zaradzisz spalina nie jest dopalana.

Tyle mam do powiedzenia a więcej grzechów nie pamiętam :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam strumienice zamiast katalizatorow i chetnie bym to wyrzucil. nie podoba mi sie ten metaliczny dzwiek, zagluszajacy sliczny warkot V6. znajomy poleca wspawac tam tlumik rozprezeniowy. czy ktos mial stycznosc z tymi wynalazkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...