Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Wosk na zimę ?


.Pablo.

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiscie bym poszedl w strone Zymola, ktory niestety ma to do siebie, ze potrafi sie pocic. Zestaw dedykowany do prosiaka czyli HDC + Glasur for Porsche. W Zymolu za look odpowiada HDC i to on daje efekty, wosk jest zabezpieczeniem, ale pod wzgledem looku, ciezko bedzie przebic ten zestaw. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie polozyc HDC i na to SV:naughty:

Czy zamiast Dodo można zastosować Black Hola przed woskiem? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze mozna, trzeba miec tylko swiadomosc, ze to zupelnie rozne produkty.

Dodo to typowy cleaner, ktory ma za zadanie maksymalnie wydluzyc lezenie wosku, poprzez jego zwiazanie.

Blac Hole to rodzaj politury, ktora ma podniesc odbicia na czarnym i zamaskowac defekty lakieru.

Teoretycznie po BH auto bedzie wygladala lepiej ale wosk polezy krocej niz po Dodo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze mozna, trzeba miec tylko swiadomosc, ze to zupelnie rozne produkty.

Dodo to typowy cleaner, ktory ma za zadanie maksymalnie wydluzyc lezenie wosku, poprzez jego zwiazanie.

Blac Hole to rodzaj politury, ktora ma podniesc odbicia na czarnym i zamaskowac defekty lakieru.

Teoretycznie po BH auto bedzie wygladala lepiej ale wosk polezy krocej niz po Dodo.

:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, pierwszy raz nalozylem wosk FK 1000 i jestem ciekaw czy moge jeszcze na to polozyc NXT Generation Tech Wax, pewnie pytanie czemu, klasc wosk na wosk, ale Meguiar's lepiej wyciaga glebie moim zdaniem i jest bardziej sliski, tzw. robi efekt " mokrego " lakieru. I tak zastanawiam sie czy to w ogole ma sens. Czy lepiej na to jakiegos typowego "detailera" ? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, ja nawoskowałem auto woskiem Finish Kare 1000 Hi-Temp...efekt jest imponujący. Ale że auto w stoi kilka godzin dziennie w pobliżu placu budowy to jednak się trochę przykurzyło, choć odnoszę wrażenie że kurz jakby mniej osiada. Jak mam teraz umyć to auto? Planuję jechać na myjnię bezdotykową, ale czy szampon na takiej myjni nie zmyje mi wosku? Czy lepiej tylko opłukać auto wodą? Wiem, że są szampony FK z neutralnym PH, ale na razie mycie na parkingu nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zyczenie mozesz sobie polozyc Megsa na FK - gratuluje spostrzegania roznic w wygladzie, zazdroszcze:wink: - lepiej na to psiknac co jakis czas Sonaxa BSD, do wiosny polezy jak zly.

Oplukac auto sama woda, wszystkiego nie zmyje i jakis film brudu zostanie ale za to wosku nie ruszy, a jak sie trafi zrobic mycie jak nalezy na 2 wiadra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o taka odpowiedz mi chodzilo.. dzieki :hi: Nie mam jeszcze zadnego QD ale zakupie sobie tego w 700 ml sprawdze co potrafi. A co do roznic, kolosalnych nie ma, ale chodzby pod palcem juz jest, po Megsie lakier jest bardziej sliski, bardziej ukrywa moim zdaniem rysy, za to po FK lakier jest bardziej "tepy" ale i dokladniejszy, lepiej widac niektore niedociagniecia lakiernicze albo bardziej widac jak ktos wczesniej nie dbal o lakier i szorowal go czyms zostawiajac rysy. Na zime bedzie FK i co mycie w/w Sonax-a i moze jakos dotrwam do wiosny, tym bardziej ze duzo tych myc pewnie nie bedzie podczas zimy eh..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonax BSD to zdecydowanie najlepszy QD, ktory do konca QD nie jest. Nie wchodzac w dyskusje, najlepszy pod jakim wzgledem, czym jest itp.

Zapach na plus, latwosc aplikacji na plus, wymagane warunki podczas aplikacji na duzy plus - prawie w kazdych warunkach:banan:

Poprawia look, daje sliskosc, piekne krople i do tego jest pancerny - idealny na zime.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blad kolego. Zymol Detail to "dziwny" wosk. Teoretycznie stworzony do aplikacji lakierowanych elementow we wnetrzu, a praktycznie malo co jest w stanie stawic mu czola. Gdyby sie dalo go kupic w duzej puszce wiele woskow nie mialoby racji bytu. Detaila malo kto ma bo to taki wlasnie dziwny "zbyteczny" wosk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie używam chemi z tych myjni, one są dość żrące i na pewno w jakimś stopniu osłabiają wosk. A tak poza tym jak auto jest brudne to i tak nie idzie go umyć na takich bezdotykach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idzie umyć na bezdotyku ale jak jest proszek a nie jakaś woda z mydłem.Druga sprawa jak masz wosk na aucie to bezdotyk wymięka bo zwyczajnie kropelkuje zamiast myć.Na bezdotyku chemią najlepiej sie myje auta bez wosku:wink: Co do osłabiania wosku masz rację zmywają wosk może nie za pierwszym razem ale jednak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie mija tydzień od nałożenia FK 1000. Co prawda nie padało i nie miałem okazji zobaczyć efektu kropelkowania, ale mimo ze auto już się trochę przykurzyło, to i tak się świeci...jak cholera. No i wszystko super śliskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...