Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Wosk na zimę ?


.Pablo.

Rekomendowane odpowiedzi

panowie, ja nawoskowałem auto woskiem Finish Kare 1000 Hi-Temp...efekt jest imponujący. Ale że auto w stoi kilka godzin dziennie w pobliżu placu budowy to jednak się trochę przykurzyło, choć odnoszę wrażenie że kurz jakby mniej osiada. Jak mam teraz umyć to auto? Planuję jechać na myjnię bezdotykową, ale czy szampon na takiej myjni nie zmyje mi wosku? Czy lepiej tylko opłukać auto wodą? Wiem, że są szampony FK z neutralnym PH, ale na razie mycie na parkingu nie wchodzi w grę.

Witam

Słyszałem ostatnio opinię właściciela sklepu motoryzacyjnego, iż na myjni bezdotykowej każdy nawet najlepszy wosk zostanie zmyty z karoserii. Jedyna opcja to mycie ręczne ( gąbka lub najlepiej specjalna rękawica do mycia). Pytałem również czy faktycznie turtle wax jest nie wart nic a gośc odpowiedział że to jest bardzo dobry wosk i i do tego mało kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi. poczytałem sobie o lepszych ( droższych ) woskach i audi na pewno dostanie następnym razem coś z wyższej pólki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, ja nawoskowałem auto woskiem Finish Kare 1000 Hi-Temp...efekt jest imponujący. Ale że auto w stoi kilka godzin dziennie w pobliżu placu budowy to jednak się trochę przykurzyło, choć odnoszę wrażenie że kurz jakby mniej osiada. Jak mam teraz umyć to auto? Planuję jechać na myjnię bezdotykową, ale czy szampon na takiej myjni nie zmyje mi wosku? Czy lepiej tylko opłukać auto wodą? Wiem, że są szampony FK z neutralnym PH, ale na razie mycie na parkingu nie wchodzi w grę.

Witam

Słyszałem ostatnio opinię właściciela sklepu motoryzacyjnego, iż na myjni bezdotykowej każdy nawet najlepszy wosk zostanie zmyty z karoserii. Jedyna opcja to mycie ręczne ( gąbka lub najlepiej specjalna rękawica do mycia). Pytałem również czy faktycznie turtle wax jest nie wart nic a gośc odpowiedział że to jest bardzo dobry wosk i i do tego mało kosztuje.

po nawoskowaniu karoserii FK 1000HiTemp, auto było na myjni bezdotykowej już 4 razy i wygląda na to że wosk jednak się trzyma. Efekt kropelkowania taki sam jak bezpośrednio po woskowaniu. Na pewno lepiej byłoby myć auto neutralnym szamponem...no ale...Źle nie jest i FK1000 działa. Do tego odnoszę wrażenie, że brud się jakoś mocno nie klei, bo po spryskaniu samą wodą dużo łatwiej odchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na zimę tylko Sonax BSD, FK1kP nie chcę mi się bawić, bo dużo roboty :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja położyłem fk 1000p na cleaner duragloss 601, przed przetarłem jeszcze IPA. Tylko finish care nakładałem 3 razy oczywiście z odpowiednim czasem wygrzania każdej warstwy :decayed: Bez cleanera albo chociaż ipy wosk nie bedzie sie długo trzymał to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BSD nie daje niestety zabezpieczenia poza podbiciem looku i swietnego kropelkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego chcesz tylko na ipe ??? Zastosuj jakiś cleaner , moim zdaniem fk1000p jest dobrym wyborem, na twoim kolorze ( ciemnym ) będzie ładny efekt niż na jasnym. Jeszcze jeśli chodzi o wosk to polecam Collinite 476.

---------- Post dopisany at 18:41 ---------- Poprzedni post napisany at 18:38 ----------

Na moim profilu masz dobry zestaw jaki zastosowałem na zime ( choć bym go rozszerzył ), kup tester fk i na cleaner starczy i coś jeszcze szamponik apc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BzKSrz:

Na ciemnym wyglada to tak.. zdjecie aparatem z telefonu, zaraz po wytarciu wosku ( fk1000 ):

DSC_1002_1.jpg

Ostatnio przy myciu z lekkim ph szamponem i wysuszeniu sprobowalem tego BSD i powiem ze jest naprawde extra.. ostatnio ochlapal mnie centralnie tir bloto-sniegiem i w moment zlecialo po nim jak po kaczce, dzis zobaczylem to tylko lekkie plamki brudu zostaly, pewnie duzo tutaj dalo fk ale BSD mysle ze jeszcze bardziej trzyma sie lakieru. Aplikuje sie go nawet milo, dwa psikniecia i element gotowy, na szybach zostawia plamy wiec pozniej trzeba troche przetrzec szyby jak gdzies mgielka poleci, pachnie ladnie, look napewno idzie na plus ale to powiem wiecej na ten temat w cieplejsze dni :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo ipa chce bo w tym momencie lakier jest zmeczony życiem troszkę i polerka mechaniczna będzie zeby dobrze wyczyscic i odtłuścić powierzchnię pod wosk. Chyba że źle kombinuje.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym i jak bedziesz polerowal. Polerke mozna wykonczyc cleanerem wtedy kladziesz bezposrednio wosk - pytanie jaki wosk. Cleaner i wosk powinny byc dobrane ze soba odpowiednio.

Jesli na wosk zostal dobrze zaaplikowany BSD widzimy dzialanie rzecz jasna samego BSD:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...