Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Wosk na zimę ?


.Pablo.

Rekomendowane odpowiedzi

Fk lepiej trzyma a i na felgi sie dobrze nadaje;) myjnia bezdotykowa zmywa wosk ale wszystko zależy od wosku i chemii na myjce. Cleanery i wypelniacze zazwyczaj schodzą po pierwszym myciu reszta moze sie trzymać dłużej. Ipa nie służy do czyszczenia lakieru a do odtluszczania i usuwania resztek pasty,wosków itp. Do czyszczenia mamy glinke,preparaty typu tar&glue,iron x.

Co do wosku turtle miałem styczność tylko z jakimś gownianym o konsystencji pasty bhp,z tanich wosk shella długo trzyma i daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz FK1000 bedziesz mial na felgi tez. Jesli robi maszynowo i sie zna to po zabiebu umyc auto ludwikiem z APC, po osuszeniu dla pewnosci mozna przetrzec roztworem IPA i klasc na to FK1000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie co tam na pada pod maszyne kładzie,bo jeśli to szybka polerka to pasta z wypełniaczem więc ipa ludwik i inne podobne zmyją to z lakieru:wink:

Pod wosk jakiś cleaner który wypełni i ściemni lakier daje bardzo fajne efekty a wosk je skutecznie zabezpieczy.

Nielsen Premium Gold ostatnio testowałem,efekt hmm sam oceń fotka zrobiona po pierwszym myciu,genialnie wygładza lakier na to kładziesz fk i jak bedziesz dobrze mył to całą zime masz spokój a gwarantuje Ci że fajnie wyciągnie głebie,do tego łatwo sie nakłada i poleruje,łatwiej niż fk

ccpf.th.jpg

Zużycie preparatu na auto minimalne,oczywiście nie namawiam Cię do konkretnego produktu,ale tym mi sie fajnie pracowało bo np taki cherry glaze też daje rade ale jest trudniejszy w "obsłudze"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie co tam na pada pod maszyne kładzie,bo jeśli to szybka polerka to pasta z wypełniaczem więc ipa ludwik i inne podobne zmyją to z lakieru:wink:

Pod wosk jakiś cleaner który wypełni i ściemni lakier daje bardzo fajne efekty a wosk je skutecznie zabezpieczy.

Nielsen Premium Gold ostatnio testowałem,efekt hmm sam oceń fotka zrobiona po pierwszym myciu,genialnie wygładza lakier na to kładziesz fk i jak bedziesz dobrze mył to całą zime masz spokój a gwarantuje Ci że fajnie wyciągnie głebie,do tego łatwo sie nakłada i poleruje,łatwiej niż fk

http://imageshack.us/a/img545/8354/ccpf.th.jpg

Zużycie preparatu na auto minimalne,oczywiście nie namawiam Cię do konkretnego produktu,ale tym mi sie fajnie pracowało bo np taki cherry glaze też daje rade ale jest trudniejszy w "obsłudze"

Widzę nie byle jaka fura :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki wosk polecicie do 150 max 200 zł :whistling: nie koniecznie ma być on na zimę :decayed:

myślałem żeby coś z meksa kupić np. MEGUIARS ULTIMATE PASTE WAX - WOSK SYNTETYCZNY + (3799741775) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie oglądam jak działa , widzę jeszcze ciekawa opcją zymol carbon, co myślisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem wiec nei porównam. Nie wydaje na wosk wiecej niż 150zł taką sobie granice postawiłęm. I uważam że różnica cenie droższego wosku jest dużo wieksza niż "efekt" jaki zostawi na lakierze. Sam woskuje auto 4 razy do roku. Teram mam Finish Kare 2685 .

Masz Pets po aplikacji .

Jak kogoś stac i nie ma co z $$ robic to dlaczego nie miałby wydawać na drogi wosk kasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najtańszy Chemical Guys PETE'S 53 na allegro z wysyłką kosztuje 173zł a zymol carbon 199zł więc nie ma aż tak drastycznej różnicy :wink: coś kupie, poczytam itd i zobaczę :wink: dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nieco inne woski. Oba sa bardzo fajne. Pamietaj jednak, zeby do wosku dobrac cleaner. Do Zymola wiecej jak warto Zymola HDC jako cleaner, bo w Zymolu to on robi szal. Wizualnie HDC + CARBON bedzie ciezki do pobicia i pod wzgledem trwalosci i looku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to rozumiem cleaner zymola + wosk zymol carbon i ogień będzie ? :decayed:

ten cleaner ? Zymol HD-Cleanse Cleaner (3783367741) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje ale trwalosc tego zestawu przy Carbonie to zart :grin: a cena .... roznica jest mala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie do Chemical Guys PETE'S 53 tak żeby drastycznie nie zmniejszyć trwałości tego wosku? Narazie stosuję sam wosk, ale wiosną chciałbym coś do niego dołożyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Griffe a co poleciłbyś na lakier LZ9W czyli czarna perełka :grin: Lakier w dobrym stanie, jednak już kilka razy był nacierany różnymi mazidłami i chciałbym od podstaw zadbać o lakier. Interesuję mnie jakiś dobry cleaner i wosk oraz coś do felg. Aktualnie używałem FK 1000P Hi-Temp Wax. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie do Chemical Guys PETE'S 53 tak żeby drastycznie nie zmniejszyć trwałości tego wosku? Narazie stosuję sam wosk, ale wiosną chciałbym coś do niego dołożyć...

Możesz miedzy woskowaniami używać BrillantShine Sonax'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...