Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wielki problem! 3 sygnały i wykrzyknik na fisie do tego napis bremse,


Matisline11

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam tak ze po odpaleniu silnika na fis wyświetla wykrzyknik[przez chwile] i trzy sygnały dźwiękowe po czym gaśnie i wszystko działa.i co to:shock3:

---------- Post dopisany at 21:37 ---------- Poprzedni post napisany at 21:29 ----------

a ja mam tak ze po odpaleniu silnika zapala się wykrzyknik na kilka sekund i sygnał dźwiękowy po chwili gaśnie i wszystko jest ok.dodam ze rozładował mi się aku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , miałem to samo kilka tygodni temu...

Wielki wykrzyknik na fisie po odpaleniu i to przeważnie po dłuższych postojach ( kilka godzin )

rano lub po 8 godzinach pracy...

wymieniłem klocki, płyn hamulcowy , linkę hamulca- troszkę przycinała ,

a komunikat jak się pojawiał tak się pojawiał...( hamulce wszystko przepatrzone a jeb...ny wykrzyknik wita mnie rano znowu ;/)

i w końcu gdzieś na forum wyczytałem że może to być oznaka słabego akumulatora...

podłączyłem gościa na całą nockę mały prądzik

i kontrolka nie pojawiła się następnego ranka...

po 4-5 dniach jak zobaczyłem ja znowu wymieniłem akumulator na nowy i więcej jej nie widziałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprawdź kostki w tylnych lampach, ja miałem identycznie w b7- problem występował przy dużej wilgotności. Wszystko sprawdzałem i nic aż do momentu jak sprawdziłem kostki - wypalone - dostawała się tam woda i wypaliła piny robiło się zwarcie i wyskakiwał ten właśnie błąd. Wymieniłem kostki i wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam dziś dolewka płynu i problem znikł, mało tego wcześniej gdy sprawdzałem to był, fakt musi być max

---------- Post dopisany 13-11-2013 at 20:13 ---------- Poprzedni post napisany 04-11-2013 at 21:46 ----------

i jak tam wiesz co u Ciebie jest niehajhitla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym na dzień dobry bezpiecznik od absu wyjął blaszki docisnął i psiknał wd-40 i tak samo od esp i nr 46 bodajże czy jakoś tak :wink:

witam. dzis sprawdzalem bezpieczniki wszystkie i po sprawdzeniu zapalil mi sie ten błąd BREMSE. do tego ciagle miga wykrzyknik i swieci sie abs... czy da sie jakos ten błąd skasowac zeby dzialal komputer tzn spalanie zasieg itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odswieze temat. Od jakiegoś czasu święci mi się żółta kontrolka (o) więc zdecydowałem wymienić klocki z tyłu faktycznie były już końcówki więc do wymieniłem z przodu okazało się ze na jakiś czas jeszcze wystarczą więc nie ruszalem. I teraz w trakcie docierania tych z tyłu wyskakuje czasem na zakrętach czasem na prostej przy dynamicznym przyspieszeniu czerwona bremse i wykrzyknik ręcznego jednocześnie 3x i znika i tak co jakiś czas. Żółta ikonka nadal swieci ale bo w przednich czujniki a te nie ruszane. Raczej to nie wina płynu bo po wkreceniu tylnych cylinderkow jest go więcej niż było. Ma ktoś jakiś pomysł ?

Dodam jeszcze ze na postoju na odpalonym właśnie z tylnych kół dochodzi taki dziwny dźwięk jakby piszczenie/bzeczenie którego wcześniej nie bylo

Edytowane przez JanuszTurysta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odswieze temat. Od jakiegoś czasu święci mi się żółta kontrolka (o) więc zdecydowałem wymienić klocki z tyłu faktycznie były już końcówki więc do wymieniłem z przodu okazało się ze na jakiś czas jeszcze wystarczą więc nie ruszalem. I teraz w trakcie docierania tych z tyłu wyskakuje czasem na zakrętach czasem na prostej przy dynamicznym przyspieszeniu czerwona bremse i wykrzyknik ręcznego jednocześnie 3x i znika i tak co jakiś czas. Żółta ikonka nadal swieci ale bo w przednich czujniki a te nie ruszane. Raczej to nie wina płynu bo po wkreceniu tylnych cylinderkow jest go więcej niż było. Ma ktoś jakiś pomysł ?

Dodam jeszcze ze na postoju na odpalonym właśnie z tylnych kół dochodzi taki dziwny dźwięk jakby piszczenie/bzeczenie którego wcześniej nie bylo

-> PODEPNIJ VAG'A

a ja bym na dzień dobry bezpiecznik od absu wyjął blaszki docisnął i psiknał wd-40 i tak samo od esp i nr 46 bodajże czy jakoś tak :wink:

witam. dzis sprawdzalem bezpieczniki wszystkie i po sprawdzeniu zapalil mi sie ten błąd BREMSE. do tego ciagle miga wykrzyknik i swieci sie abs... czy da sie jakos ten błąd skasowac zeby dzialal komputer tzn spalanie zasieg itp ?

da sie

Edytowane przez dydek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ten sam problem.  Po odpaleniu silnika cisza, ale gdy tylko rusze po kilku metrach wyskakuje wykrzyknik [przez chwile] i trzy sygnały dźwiękowe - i kontrolka ciągle mruga, aż do zatrzymania sie, i powtarza sie ta sama sytuacja przy ruszaniu. Auto stało 10h
Najpierw było tak gdy dynamicznie wciskałem gaz w podłogę to ten komunikat i  sygnały dźwiękowe. Wtedy auto stało 24h. Teraz od razu po ruszeniu jak wyżej opisałem.
Płyn był dolewany 3 tyg temu, i aku podłączyłem ale po 30 min pokazywało FULL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te same objawy przy odpalaniu... skręt w prawo... z czasem radio gasło po dodaniu gazu.. itd to nie był płyn hamulcowy i inne pierdołki sprawa okazała się banalna...
KLEMY NA AKUMULATORZE DO WYMIANY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez tytułu.pngWitam wszystkich. 

 

Mam audi a4 b6 alt 2004. I ostatnio z niewiadomych przyczyn pojawił się komunikat bremse i świeca się kontrolki od esp, abs i miga ręczny. 

 

Załączam zrzut z vcdsa. 

 

Kostki sprawne, rezystancja na lewym i prawym czujniku abs 1.4 oma. 

 

Jakieś pomysły? 

 

Dodam że o umyciu auta problem znikł na jakąś godzinę, a następnie znowu wywaliło lampki na fisie. 

 

Z góry dziękuję za odpowiedź. 

Bez tytułu.png

IMG_20180920_141036.jpg

IMG_20180920_141018.jpg

Edytowane przez Kamil Kupiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie sterownik ABS do wymiany.

Z błędów wynika też że masz uszkodzony zawór na termostacie - do wymiany cały termostat najpewniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez dwa miesiące wakacji w upalne dni miałem taki komunikat. Trochę auto postało w słońcu i zaraz choinka na desce. Błędy różne od zaworów w pompie abs po słabe napięcie . Sprawdzone kable ,wtyczki ,masy itp. i zero poprawy. Od miesiąca błąd się nie pojawia. Ja także uważam,że winny jest sterownik abs.Pewnie zimne luty. Jak znowu mi się pojawią te kontrolki to będę myślał o zmianie elektroniki przy pompie abs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...