Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wielki problem! 3 sygnały i wykrzyknik na fisie do tego napis bremse,


Matisline11

Rekomendowane odpowiedzi

proszę o pomoc ręce już opadają :( a mianowicie , Mam audi a4 b6 1.9 Tdi ostatnio w piątek zostawiłem auto i całą noc padał deszcz a sobote odpaliłem i przestawiłem auto i wszystko było normalnie potem czasami lekko padało a w niedziele gdy zbierałem się do domu odpalając auto nagle 3 sygnały dzwiękowe i wykrzyknik czerwony na fisie mruga a pod nim napis bremse a także cały czas mruga mi kontrolka od hamulca ręcznego, jak dałem na fisie aby pokazało to wyświetliło napis:vorsicht störung bremse abs service aufsuchen Nie mam pojęcia co jest grane płyn hamulcowy jest przed max .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwal klemy z aku może restart pomorze, żarówki od stopu nie padły ?

---------- Post dopisany at 20:20 ---------- Poprzedni post napisany at 20:20 ----------

a hidów nie masz może one sieją błędy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miałeś identyczny przypadek ?

tak z tym , że hidy też miały swój wkład :wink: a że zbiegło sie to ze zmiana płynu i wywaleniem hidów ...to uj wie o co kaman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam identycznie przypadek w przy swoim, sprawdziłem klocki hamulcowe - OK, płyn - OK a pika i mruga, kuźwy można dostać,

ciekawy przypadek mamy ;) mam nadzieje że dziś na kompie coś wyjdzie, a i jeszcze jedno zapala się głównie przy skręcaniu kierownicą a gaśnie z niewiadomych przyczyn kiedy chce.

w tłumaczeniu tego niemieckiego coś takiego wyskakuje:

"Uwaga hamulce, abs awaria skonsultować się z usługą"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam identycznie przypadek w przy swoim, sprawdziłem klocki hamulcowe - OK, płyn - OK a pika i mruga, kuźwy można dostać,

ciekawy przypadek mamy ;) mam nadzieje że dziś na kompie coś wyjdzie, a i jeszcze jedno zapala się głównie przy skręcaniu kierownicą a gaśnie z niewiadomych przyczyn kiedy chce.

w tłumaczeniu tego niemieckiego coś takiego wyskakuje:

"Uwaga hamulce, abs awaria skonsultować się z usługą"

czujnik abs-u do sprawdzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym na dzień dobry bezpiecznik od absu wyjął blaszki docisnął i psiknał wd-40 i tak samo od esp i nr 46 bodajże czy jakoś tak :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny przypadek jak u kolegi Jaco90. Prawdopodobnie masz uszkodzony sterownik pompy ABS. Jest to takie ustrojstwo w komorze silnika przy pompie ABS (skręcone do niej na 6 torx`ów) w które wpina się wtykę do sterowania. Naprawiają to różne firmy tak za 150 zł. Wykręcasz to i im wysyłasz a oni odsyłają ci działąjący. tu masz linka np.

ABS BOSCH NAPRAWA STEROWNIKA - YouTube

a tu jak chłop sobie naprawia

---------- Post dopisany at 00:37 ---------- Poprzedni post napisany at 00:26 ----------

a tu masz jak mnie więcej wyjąć

VW B5: Passat ABS Module Removal for repair - YouTube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dziwem problem znikł sam , rano odpaliłem auto pojechałem na miasto po południu odpalając auto problemu już nie było i do tej pory za każdym razem spokój .A stało sie to po ulewie więc myslę że wilgoć dostała się do jakiegoś czujnika możliwe że przy kole i wszystko wróciła do normy już nic nie wywala na fisie , mam nadzieje , że problem nie wróci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Aku sprawne? W b6 mialem takie cos jak aku konczyl zywot

bo tak jest pewnie,niech sprawdzi i volt ma aku podczas rozruchu po np.nocy i będzie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem, z dnia na dzień coraz gorzej, jak skręcałem w prawo to się zapalało jak w lewo gasło, potem już włączało się na wybojach, zdjąłem koła - klocki ok, nawet nie podejrzewałem bo z 6 miesięcy temu wymieniałem komplet. W zbiorniczku wydawało się że jest na max ale jakoś tak mnie wzięło i dolałem może nie wiem z 20ml tak żeby było widać na dnie sitka i ku mojemu zdziwieniu zgasło i na razie nic się nie zapala. Zobaczę z czasem co się będzie działo, mam nadzieje że będzie spokój.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi czasami też krzyknie że coś nie tak z hamulcami... ale po chwili nie ma problemu... mi sączy jeden przewód hamulcowy z przodu więc pewnie to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na zakrętach to 99% przypadków malo płynu hamulcowego. Niestety przez to sitko wydaje się że jest poziom ok, ale tak naprawde nie ma prawidłowego.

Dolejcie płynu i podejrzewam ,że większości zniknie wykrzyknik. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...