Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Po nagrzaniu płynu wspomaganie przestaje działać


gregoor

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio regenerowałem magiel i wymieniłem pompę na zamiennik (350zł allegro).

Uruchamiam auto. Wspomaganie jest.

Przejadę 100 metrów - wspomagania nie ma. Jest tylko gdy stoję i wciskam pedał gazu na ok 2 tys obrotów...

Czy to wina pompy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimnym płynie działa bo płyn jest gęsty ima lepsze parametry.Jak się zagrzeje to przestaje działać.Pompa słabo daje i jest raczej do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa do wymiany Wraz ze wzrostem obrotow silnika wytwarza większe parcie na magiel A przy niskich obrotach ''przepuszcza''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pompie jest kryza na tłoczeniu.

Trzeba sprawdzic czy nie dali ze zbyt małą średnicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założyłem ze zwykłego magla servotronic i też jak jest zimny samochód to działa leciuteńko a jak się wszystko nagrzeje to kierownica jak w starze :facepalm:

też stawiam na pompę bo nawet na starym maglu miałem tak że dodałem gazu to lepiej było. płyn nowy ori z ASO, i też szukam potwierdzenia czy to pompa... na to można stawiać bo jak dodam gazu to działa.

Rozbierałem dziś pompę wspomagania i na pozór wygląda wszystko ok, albo taka moja wiedza albo się nie znam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale masz zamiennik czy ori? być może w czwartek wypieprzam zamiennik i założę ori używkę, dam znać od razu czy coś to dało :/ jeżdże już tak ze 3 miesiące - triceps jak u Arnolda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj znaka koniecznie no i powodzenia,

ja dzisiaj odebrałem pompę używkę KYB, wygląda całkiem ładnie i na nie zużytą za bardzo, oby to była kwestia pompy bo już nie mam na to innego pomysłu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam.

Pompa, po jej wymianie moje servotronic chodzi tak leciutko az milo. Ewidentnir wina pompy.

Ja dorwalem z awx ze skody z przebiegiem 75 mil

Sent from my телефон

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

git, oby u mnie też pomogło, jutro wieczorem się za to biorę!

---------- Post dopisany 13-11-2013 at 20:49 ---------- Poprzedni post napisany 16-10-2013 at 13:58 ----------

gówniana chińska pompa, po wymianie na ori używkę śmiga!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę już pół roku z tym problemem. Też tak jest ze jak sie zagrzeje to wsponaganie chodzi ciężko. Wymieniłem pompę na zamiennik firmy skv i dalej bez zmian. Próbowałem zmieniac płyn z febi na czerwony syntetyk i nic nie dalo. Jak myslicie ta pompa nic nie warta czy magiel do regeneracji?  może warto zaryzykowac na ori uzywke ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...