Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana przegubu audi a4 b8 8k0


matiteam3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy byłby ktoś tak życzliwy i dobry opisać krok po kroku wymianę przegubu zewnętrznego w audi a4 b8 na pewno nie jednemu się to przyda..

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem tego w B8 ale jak znam życie to wypadałoby odkręcić centralną śrubę, zdjąć koło i albo przegub wyjdzie bez demontażu zawiechy albo trzeba bd np odkręcić górne wahacze. wyjmujemy przegub z piasty i albo odkręcamy pół oś od skrzyni żeby było nam wygodniej albo nie odkręcamy od skrzyni i na aucie ściągamy sam przegub z pół osi. a robimy to albo pukając w niego młotkiem od tyłu albo prościej wkręcamy w niego tą śrubę centralna która odkręciłeś jako pierwszą. Podziała ten zabieg jak ściągacz i przegub bd miał w ręce a i musisz opaski zdjąć z osłony jego. Jak już masz wszystko na wierzchu czyścisz pół oś zakładasz nową gumę opaski obrączkę na pól oś zapewne jakieś podkładki jak bd w komplecie a zapewne będą. Pakujesz sam w przegub i osłonę tyle ile dali do przegubu. Przykładasz przegub do pół osi i jednym, dwoma energicznymi puknięciami w czoło przegubu wbijasz go za pół oś, przejdzie on przez pierścień na pół osi który założyłeś i cacy, ściskasz opaski wkładasz w piastę i skręcasz do kupy. W sumie to "operacja" nie jest trudna problemem może być odkręcenie np górnych wahaczy, żeby zwrotnica stałą się luźna bo nowy przegub może nie wejść na skręconym zawieszeniu. W B5 są opinie że nie trzeba grzebać przy zawieszeniu i cała pół oś s przegubem wychodzi i wchodzi na lajcie ale w B8 tego nie wiem. To tak tyle ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...