Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak radia na FIS kodowanie podłączenie Opis wtyczek CONCERT


nitroo

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie 2 auta oba a4 b6 ten sam rok 2001 i te same radio concert 2. U ojca jest podłączone do can pokazuje na fisie wszystko pięknie działa, a u mnie nie pokazuje, wyłącza się co godzinę i brak podświetlenia...

Czy w a4 b6 w każdym nie powinny być te przewody can wyprowadzone do radia?? U ojca widać, że wchodzą do radia 2 kabelki, których u siebie nie mogę poszulać... Są oznaczone właśnie jako can h i can l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można te kabelki dolutować do kabli wchodzących do kostek od licznika? Potem wszystko ładnie zabezpieczyć i chyba też powinno działać... A co daje te skręcanie canow?? Tak się po prostu je oznacza czy ma to jakiś większy sens??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie lutujesz. Z radia mają wyjść dwa piny i wejść w licznik. Cany to sygnały Low i High. Muszą być skręcone w warkoczyk, by nie powodowały zakłóceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie z racji, że nie miałem pinów tych małych do kostki licznika to żeby nie zniszczyć kostki wpiąłem się w kabelki can które były puszczone gdzieś w wiązce. Wszystko ładnie zaizolowane kabelki poskręcane i działa bez problemu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie w kośćce B w miejscu 1,2,7,8 są wpiete piny z ori kablami wie ktoś od czego one śa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy. Audi A6 B6 2001. Wymieniłem nieoryginalne radio 1-din na 2-din Audi Symhony, ale o oznaczeniu 8D.... Brak współpracy z FIS-em. Wyłącza się po godzinie. Wiem że powinno być z oznaczeniem 8E.... Ale moje pytanie jest takie - czy jest jakiś sposób aby te radio działało z CAN-em w mojej B6. Może jakaś przystawka ? Emulator CAN lub coś podobnego ?

Edytowane przez pyczs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam problem, mianowicie zmieniłem z concert 2 na bns, i nie mogę włączyć w zegarach wyświetlania manewrów, ma ktoś pomysł jak to naprawić, na fis mam wyświetlane informacje z radia ale vcds nie chce się połączyć z licznikiem w żaden sposób,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

styki CAN-L i CAN-H są odpowiedzialne za FIS.

Edytowane przez rolon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie kabla k-bus w kostce zasilającej A, a właściwie nie mam tego kabla w kostce.

Kupiłem concert II podłączyłem can H i L z licznika i wszystko działa i wyświetla na fis, nawet nie musiałem vagiem kodować.

Tylko zastanawia mnie kabel k-bus a właściwie jego brak. Do czego on jest potrzebny i co zyskam podciągając ten kabel do radia, ewentualnie skąd mógłbym go podciągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinien wychodzić z Twojej instalacji w samochodzie, jeżeli masz zwykłe kostki iso to w czarnej kostce powinien (jest tam 3 kabelki) jeden powinien być koloru zielonego i być troszkę cieńszy od pozostałych dwóch.
Jednak jeśli masz kostke quadlock wychodzącą z instalacji to nie wiem która przewód jest odpowiedzialny za diagnostyke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zwykłe kostki iso i właśnie k-bus nie ma.

Przed podłączeniem concerta wyglądało to tak:

01f778531e4984ecmed.jpg

czerwony- +12V

brązowy - masa

czarny- zasilanie separatora antenowego

biały- teoretycznie powinno być +12 po stacyjce ale w b6 nie ma to zostało podciągnięte +12 z czerwonego tak żeby działało radio niefabryczne

biało- niebieski - już nie pamiętam dokładnie co to ale to chyba było podświetlenie radia niefabrycznego

Po podłączeniu concerta zostawiłem tylko +12V i masę.

Czyli k-bus nie ma. Pytanie tylko czy ktoś kiedyś wywalił pin z k-bus czy to tak fabrycznie wyszło.

Edytowane przez majeczek91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie rowniez nie wyswietla info na FIS z radia,...

Sprawdziłem piny w niebieskiej kostce przy liczniku 19 i 20 Can H i Can L (pomarancz-fioletowy i pomarancz-brazowy) sa podpiete ale ida gdzies w tunel przy biegach.... nie ida do kostki radia gdzie sa Cany....

Natomiast w kostce radia gdzie jest 13 i 26 czyli Can H i L sa szaro-czerwony i szaro biały....

Teraz powiedzcie mi:

- gdzie ida cany z licznika w tunelu??? czyzby do menu od FISa ten z gałka przy biegach??? (tam mam obsługe FISa, menu. webasto itp)

- od czego sa te szare 2 przewody wpiete do kostki radia jako CAN H i L (oczywiscie widac ze oryginalnie) ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam instalację fabrycznie zrobiona pod nie ori radio (tylko 4 głośniki w drzwiach podłączone do radia). co muszę dołożyć żeby wsadzić ori radio i żeby działało jak trzeba i wyświetlało info na fis?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info w postach na jednej z pierwszych stron.

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15047760777871183173277.jpgWitam.

Pomoże ktoś zmontować kostkę przy wzmacniaczu (audi concert 2 bez bosse. )i połączyć to z kostką miniISO. 

Dzisiaj udało mi się podłączyć CAN-y i załączanie ze stacyjki + podświetlenie .działa.

We wtyczce niebieskiej przy wzmacniaczu przewody mam poucinane. A we wtyczce iso mam dopiero 2 przewody. Te z CAN. 

Do wzmacniacza powinno iśc stałe napiecie ? Nie będzie on cały czas załączony i zrzerał akumulator ?

Najbardziej zależy mi komunikacji wzmacniacza z radiem i żeby napięcie dostawał dopiero po uruchomieniu radia

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez santos200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...