Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak radia na FIS kodowanie podłączenie Opis wtyczek CONCERT


nitroo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam audi A4b6 2002r i radio concert 2 które musiałem podmienić (padło) na takie samo tylko z audi A3.

Przełożyłem panel przedni i wszystko hula oprócz wyswietlania na Fisie i wł/wył po przekręceniu stacyjki.

Vag nie widzi nowego radia (stare widzi po podpięciu) opis kostek taki sam na obu radiach, instalacja orginalna,

dodam że w aucie jest też navi org.

Ma ktoś jakiś pomysła jak ogarnąć Fisa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem moduł/ przejściówkę żeby podłączyć nie oryginalne radio ale nie grają mi tylne głośniki wzmacniacz się raczej nie załącza.
Pytanie o kostkę c1 pin 6 "+12V sterowanie wzmacniaczem " to jest tylko +12V czy jakiś sterując?  Wystarczy jak sprawdzę czy jest na nim 12V przy włączonym radiu? Może z innego miejsca podać 12V?

PS. Na starym radiu tył gra.
http://allegro.pl/modul-audi-a3-a4-a6-a8-tt-tylne-glosniki-subwoofer-i6579006153.html#imglayer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak mam tylko kabel  A i B i kabel antenowy, nie mam kabla CAN to musze go dolozyc. Idzie kupic gdzie na internetach ten kabel? Nie dziala mi podswietlenie radia info na fisie i po kazdym wylaczeniu radia wyskakuje napis "safe" i trzeba wpisywac kod. Zeby to wpiac pod licznik, to trzeba go odkrecic? Trudna sprawa? Ciezko u mnie z elektryka... pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że trzeba wyciągnąc licznik bo inaczej jak by kable wpiął w wtyczki.Kabel stosujesz normalny 2 sztuki zwinięte w skrętkę.A że po każdym wyłaczeniu radia woła o kod to coś nie tak masz w kostce zasilającej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mialem ten sam problem  z moim radiem problem rozwiazalem zamieniajac zasilanie w kostce zobacz na forum juz to bylo znajdz zdjecie kostki  bo nieorginalne radia maja inaczej podlaczone zasilanie z akumulatora jedno jest po kluczyku drugie z aku o ile sie nie myle,ale problem tkwil w kostce zasilania

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko.. 

wyjeżdżając z salonu, auto miało zamontowanego zwykłego Blaupunkta.. grał przód i tył.. 

 

udało się zamontować Concerta..

poprowadzilem piny do licznika..

radio zadziałało, udało się dokodować do licznika.. niestety nie gra tył.. 

zapewne nie ma wzmacniacza, 

a tylne głośniki są wpięte w kostkę ISO.. 

co potrzebuję, żeby znów tył odżył? 

 

domyślam się, że nie wystarczy przepiąć tylnych głośników w odpowiednią kostkę.. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tylne głośniki masz w kostce iso a radio, które masz to Concert,  to musisz dołożyć wzmacniacz, poprowadzić zasilanie do wzmacniacza, doprowadzić z radia do wzmacniacza przewód remote oraz przewody sygnałowe lewy i prawy tył, następnie wypiąć tył z kostki iso i podpiąć tył do wzmacniacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy to możliwe że nie mam tej wtyczki? Zmieniałem właśnie tunel i po montażu radio nie chce się uruchomić, niestety nie mogę sobie przypomnieć czy ją wypinałem jak wyciągałem radio :facepalm: I teraz się zastanawiam czy padło radio (uszkodzone zaczepy, trochę oberwało przy wyciąganiu) czy nie chce się włączyć bo gdzieś przy zakładaniu tunelu zgubiłem tę kostkę.

http://s10.ifotos.pl/img/DSC06271s_qxnnqpr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie co podałeś jest od głośników przednich. Napisz co zmieniałeś bo tak to nie wiadomo w czym szukać problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem. Wymieniałem tunel środkowy, był problem z wyjęciem radia i przedni panel trochę się odgiął. Wszystko już jest naprostowane, pcb na ramce radia jest całe. Niestety nie pamiętam czy miałem tą brązową kostkę jak wyciągałem radio które teraz nie chce się włączyć, no i się zastanawiam czy przy wyciąganiu radia jakoś się one uszkodziło czy złożyłem tunel w tak sprytny sposób że owa brązowa wtyczka zaplątała się gdzieś z tyłu i przez jej brak radio nie chce wstać. Stąd moje pytanie czy to możliwe bym owej wtyczki nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka od głośników nie ma znaczenia na uruchomienie radia. Po prostu nie będą grały. Za uruchomienie radia odpowiada kostka mini ISO. W niej znajduje się CAN odpowiedzialny właśnie za uruchomienie radia, włączenie podświetlenia i podaje informacje na FIS. Dodatkowo z niej jest sterowana zmieniarka i wzmacniacz obsługujący głośniki z tyłu i subwoofer. Musisz poszukać tych kostek, a jak mini ISO masz wpiętą to może ją wepnij jeszcze raz, bo może nie łączy.

Edytowane przez Yarokot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety radio nie wstaje, zapewne zostało uszkodzone przy jego wyjmowaniu :kwasny: Ale dalej spokoju nie daje mi ta brązowa kostka, obszukałem bardzo dokładnie, zdjąłem osłonę pod kierownicą, zaraz jeszcze ściągnę schowek zobaczyć czy nie zapodziała się gdzieś z tamtej strony. Głośniki przednie przed wymianą tunelu na pewno mi grały ale kostki teraz brak. Może mi ktoś powiedzieć skąd idą przewody tej kostki? Są złączone z jakąś inną? Dodam że mam fabryczne nagłośnienie bose.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Zacznij najpierw od uzupełnienia profilu bo nie wiadomo o jakim aucie mowa.

2. Napisz jakie to radio poducent, model.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bazz2 napisał:

B6 z 2003, radio oryginalne Concert 2

Avant sedan? 

Nie zmienia to faktu, że nadal profilu nie uzupełniłeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem w dziale a4 b6/b7 o radiu concert, może jednak to trochę nieodpowiedni temat ale wydawało mi się że wiadomo o czym mowa, w każdym bądź razie profil uzupełniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz fabrycznie system Bose i radio concert to nie możesz mieć brązowej kostki iso (odpowiedzialnej za głośniki), gdyż w systemie Bose wszystkie głośniki napędzane są przez wzmacniacz. Radio podaje tylko sygnał liniowy z mini-iso na wzmacniacz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bazz2 napisał:

Niestety radio nie wstaje, zapewne zostało uszkodzone przy jego wyjmowaniu 

Wyciągnij radio kluczami (które kosztują kilka złotych....) i sprawdź czy czarna kostka doszła do końca aż do kliknięcia. Jeżeli jest osadzona dobrze to problemem może być właśnie wyciąganie radia na siłę,panel został pociągniętny i odczepił się od płyty głównej,ściągnij panel,wyprostuj cały stelaż panelu i złóż wszystko do kupy.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...