Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak radia na FIS kodowanie podłączenie Opis wtyczek CONCERT


nitroo

Rekomendowane odpowiedzi

59 minut temu, Muskel1 napisał:

Jeżeli masz fabrycznie system Bose i radio concert to nie możesz mieć brązowej kostki iso (odpowiedzialnej za głośniki), gdyż w systemie Bose wszystkie głośniki napędzane są przez wzmacniacz. Radio podaje tylko sygnał liniowy z mini-iso na wzmacniacz. 

Ufff, dzięki wielkie, już serio myślałem ze przy zakładaniu tunelu jakoś ją zagiąłem i będę musiał znowu wszystko ściągać :D

16 minut temu, pila24 napisał:

Wyciągnij radio kluczami (które kosztują kilka złotych....) i sprawdź czy czarna kostka doszła do końca aż do kliknięcia. Jeżeli jest osadzona dobrze to problemem może być właśnie wyciąganie radia na siłę,panel został pociągniętny i odczepił się od płyty głównej,ściągnij panel,wyprostuj cały stelaż panelu i złóż wszystko do kupy.

Radia nie dało się wyjąć kluczami, ani takimi za kilka złotych ani takimi które wyglądały dosyć solidnie, blokada była bardzo zagięta, niestety mechanik trochę przesadził z siłą przy wyciąganiu i było tak jak pisałeś - przedni panel trochę się odgiął. Płytka panelu przedniego nie wygląda na uszkodzoną, odgięła się ta blaszka do której panel jest przykręcony. Wszystko zostało naprostowane ale niestety radio nie daje znaku życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bazz2 napisał:

Wszystko zostało naprostowane ale niestety radio nie daje znaku życia.

Na 100% wypięty wtyk pomiędzy panelem a płyta główna. Trzeba odkręcić 4 małe śrubki które mocują panel do stelaża i sprawdzić co się tam dzieje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcałem już panel i wyprostowałem stelaż, był odgięty od strony uszkodzonego zaczepu, teraz jestem na 90% pewien że wtyczka łączy. Bardziej martwi mnie to co zobaczyłem po zdjęciu "obudowy" radia...

1617004926627.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wyłamana płytka nie ma wpływu. W tamtym miejscu nic nie ma. Ścieżki przed tym obszarem wydają się nienaruszune, poza zdrapaną powłoką izolacyjną. Możesz lakier bezbarwny nanieść w to miejsce i będzie ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie sam już nie wiem, piny na wtyczce między panelem a radiem nie są pogięte, płytka na panelu nie wygląda nigdzie na uszkodzoną a panel jest odpowiednio dociśnięty ale radio dalej nie wstaje :angry: Chyba muszę je zabrać do jakiegoś elektryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od sprawdzenia czy masz napięcie na kostce dochodzącej do radia. Z tego co widzę na tej płytce jest w tym miejscu uszczerbionym oznaczenie + . Jeżeli przy wyjmowaniu radia podważył w tamtym miejscu ktoś np. śrubowkrętem zwarł masę z plusem i zrobił zwarcie. Sprawdź czy bezpiecznika nie wywaliło. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś interesowało co się stało to według elektryka niestety padł przedni panel, podmienił u siebie na inny i radio ożyło. Znalazłem już drugi na olx. Dziękuję wam za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...