Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak radia na FIS kodowanie podłączenie Opis wtyczek CONCERT


nitroo

Rekomendowane odpowiedzi

Wziąłem się dzisiaj za robotę i okazało się, że kostka zasilająca się uchowała w całości ori :) Zrobiłem na nowo instalację do 8-pinowej głośnikowej i 20-pinowej na CAN itp. Niestety, CAN na liczniku nadal nie działa... Muszę sprawdzić jeszcze kodowanie VAG i dalej szukać w liczniku, jeśli wszystko na VAG będzie ok?

Wydaje mi się, że telefon u mnie jest dokładany...

IMG_5069.jpg

Widać tutaj przewód szary w takiej czerwonej ilozacji - znalazłem oprócz niego kolejne przewody w kolorze czarny i zielony. Kolorystycznie pasuje do instalacji z telefonu. Będzie trzeba uciąć te końcówki i kupić kostkę na 10 pin, żeby zrobić telefon. Swoją drogą, jak rozebrałem telefon, to miał on dwa przewody - jeden typu diversity i drugi czarny przewód, może to ten, o który pytam, a nikt nie zna odpowiedzi?

W obrazku wyżej oraz tutaj:

koncowka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i 20-pinowej na CAN itp. Niestety, CAN na liczniku nadal nie działa...

Czy przewody CAN skręciłeś w warkoczyk? :

can.JPG

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i 20-pinowej na CAN itp. Niestety, CAN na liczniku nadal nie działa...

Czy przewody CAN skręciłeś w warkoczyk?

Raczej nie, a po co? Do samego pinu ma być skręcone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody CAN-L i CAN-H na całej długości prowadzenia od wtyczki do wtyczki powinny być skręcone w warkoczyk.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem o tym zielonego pojęcia... Jutro, max pojutrze skręcę i dam znać :)

---------- Post dopisany 07-10-2013 at 18:45 ---------- Poprzedni post napisany 06-10-2013 at 22:03 ----------

Skręciłem i niestety dalej nic... Trzeba będzie sprawdzić, czy jest przejście z licznika, albo licznik i radio, może one mają problem. Kolega cwiara sprawdzał mi ostatnio kodowanie i mówił, że jest ok.

Chyba trzeba się godzić z myślą, że to nie dla mnie mieć radio na FIS :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Skręciłem i niestety dalej nic...

No szkoda, szkoda.

... Chyba trzeba się godzić z myślą, że to nie dla mnie mieć radio na FIS...

Jeśli połączenie między licznikiem i radiem jest OK, to trochę dziwne, że na FIS nic się nie pokazało.

W ostateczności można wybrać się do jakiegoś kumatego elektronika.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to być uszkodzenie licznika lub radia? Sprawdzę jeszcze raz kodowanie VAG, ale to już jutro.

Najwyżej na krótko spróbuję połączyć licznik i radio, o ile się da :)

W każdym razie dziękuję za pomoc i dam znać, co i jak z problemem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna możliwość: nie masz dodanego radia w 17-Instruments -> Adaptation-10 - Channel 62

x88.th.png

Jeśli w kanale 62 nie dodamy radia (czyli +1 do tego co było wcześniej), to FIS pozostaje czarny mimo prawidłowego podłączenia przewodów CAN.

Właśnie przed chwilą przetestowałem to u siebie.

Jak widać na wstawionym przeze mnie obrazku, u mnie kanał 62 ma wartość 19, czyli sumę +16 (Instrument Cluster) +2 (telefon) +1 (radio).

Jak wstawiłem tam 18, (czyli odjąłem 1 - radio) to po "zasejwowaniu" FIS przestał wyświetlać informacje z radia.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna możliwość: nie masz dodanego radia w 17-Instruments -> Adaptation-10 - Channel 62

Jeśli w kanale 62 nie dodamy radia (czyli +1 do tego co było wcześniej), to FIS pozostaje czarny mimo prawidłowego podłączenia przewodów CAN.

Właśnie przed chwilą przetestowałem to u siebie.

Jak widać na wstawionym przeze mnie obrazku, u mnie kanał 62 ma wartość 19, czyli sumę +16 (Instrument Cluster) +2 (telefon) +1 (radio).

Jak wstawiłem tam 18, (czyli odjąłem 1 - radio) to po "zasejwowaniu" FIS przestał wyświetlać informacje z radia.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Kolego było o kodowaniu na1 stronie ;)

A do autora postu sprawdź sobie jeszcze z innego poziomu możliwość wyświetlania radyjka na FIS.

Wchodzisz w ustawienia komputera pokładowego (manetka wycieraczek) i sprawdz tam czy masz ustawione wyswietlanie radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do autora postu sprawdź sobie jeszcze z innego poziomu możliwość wyświetlania radyjka na FIS.

Wchodzisz w ustawienia komputera pokładowego (manetka wycieraczek) i sprawdz tam czy masz ustawione wyswietlanie radia.

W jaki sposób? Tam mam ile km mi zostało do przejechania, spalanie średnie, chwilowe, czas jazdy i średnią prędkość. Powinno być jeszcze radio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego było o kodowaniu na1 stronie

Owszem, ale skoro sprzęt jest sprawny, a nic się nie wyświetla, to ja bym sprawdził jeszcze raz ;-)

A do autora postu sprawdź sobie jeszcze z innego poziomu możliwość wyświetlania radyjka na FIS.

Wchodzisz w ustawienia komputera pokładowego (manetka wycieraczek) i sprawdz tam czy masz ustawione wyswietlanie radia.

To jest A4 B6, tu nie ma takich opcji.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do autora postu sprawdź sobie jeszcze z innego poziomu możliwość wyświetlania radyjka na FIS.

Wchodzisz w ustawienia komputera pokładowego (manetka wycieraczek) i sprawdz tam czy masz ustawione wyswietlanie radia.

To jest A4 B6, tu nie ma takich opcji.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Ups sorry nie popatrzylem, ze nitroo ma b6:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem. 17-Instruments -> Adaptation-10 - Channel 62 - mam wartość 19, czyli poprawną, a nadal nie działa... już nie mam sił :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sprawdzę na innym liczniku i może mi się uda na innym radiu :)

Jeśli jest taka możliwość, to by sporo wyjaśniło.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem inny licznik i niestety problem jest nadal. Byłem pytać w Audi i powiedzieli mi coś w stylu, że może to być radio z B7 lub A3, a one nadają na innych częstotliwościach po CAN. Podpowiedzieli jednak coś o tym, by nie prowadzić nowych przewodów CAN, to można jakiś emulator u gościa od Car Audio wstawić. Czy ktoś słyszał o takim rozwiązaniu? O co z tym chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie z innej strony - a czy vagiem łączysz się z radiem? bo może skoro miałeś taką masakrę z kablami to w innym miejscu też może być coś nie tak;

ewentualnie możesz puścić dla testu zupełnie oddzielny przewód z radia (CAN) do licznika żeby wyeliminować problem okablowania - albo po prostu przedzwonić kable;

zobacz sobie schemat kostek licznika (np na elektrodzie) - tam masz kilka różnych podłączeń magistrali CAN - może masz coś tu pomylone;

to tak na szybko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...