Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak radia na FIS kodowanie podłączenie Opis wtyczek CONCERT


nitroo

Rekomendowane odpowiedzi

Zarzuć mi jeszcze wlepką z radia ze schematem instalacji i pinologią :) i w jakie piny podłączyłeś się do licznika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galę podpiołem w kostce zielonej w liczniku pin 21 natomiast zasilanie po stacyjce podpiołem z niebieskiej kostki w liczniku na pin 22 natomiast podswietlenie podpiołem w zielonej kostce od licznika pin 17i zmostkowałem plus na safe to wszystko działa bezproblemowo , natomiast cany L i CAn H były oryginalnie juz w czrnej kosce dwa brazowe kable uciełem je przedłuzyłem kabelkami zkreciłem tak jak na focie i wpiołem w pin 26 i wpin 13 tak jak jest na focie wczesniejszym poscie, wrzucam linki do zdiec z schemat i złacze kostek iso... http://zapodaj.net/646523ff4b32a.jpg.html http://zapodaj.net/e81053a503cc0.jpg.html

A kodowanie navi trzeba robic zeby ten fis działał , niewiem jak zrobic to kodowanie moze mi podpowiesz wybieram radio bodajze 57 codning 07 i tam nic niema prócz jakis cyferek które niewiem jak i naco zmieniac mam a niechce nic spatolic , mam vaga 310 pełna wersje.

Edytowane przez razor37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, CAN podpina się tak:

- z pinu radia (pomarańczowo-fioletowy) CAN H do pinu 20 w niebieskiej kostce licznika
- z pinu radia (pomarańczowo-brązowy) CAN L do pinu 19 w niebieskiej kostce licznika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok ale jesli wczesniej miałem symphony II to cany były i są , wrzuciłem fotki i tam sa kable tak jak piszesz pomaranczowo fioletowy i pomaranczowo brązowy , uciołem te co były przy kostce symphony przedłuzyłem skręciłem i wpiołem do rns-d w piny 26i13 , czyli te cany co sa fabrycznie to lipa nienedzie działac rns-d na fisie czy trzeba robic tak jak pisałes post wyzej ???

Edytowane przez razor37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie orientuję się w tym radiu, ale ten temat powinien Ci pomóc: :arrow2:http://a4-klub.pl/index.php?/topic/140602-all-b6-zamiana-radia-symphony-ii-na-concert-iii/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie tam nic niema o navigation plus RNS-D , ja niemam conterta tylko navi RNS-D a wczesniej miałem symphony II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam sie troche pod temat zeby nie zakladac ciagle nowych

Mialem w A4 b6 avant oryginalne radio Concert II, cala instalacja oryginalna, zero przerobek,

Dzialalo wszystko, wlaczanie i wylaczanie z kluczykiem, wyswietlanie info na FIS, z tym ze samo radio w sobie swirowalo.

Kupilem nowe radio ktore mialo pasowac, wyglada identycznie, z tylu wszystkie wtyczki sa dokladnie takie same, uklad pinow identyczny. Z tym ze nr seryjny radia zaczyna sie na 8P, starego na 8E

Podpialem wszystko i dziala, gra, podswietlenie dziala, wlacza sie ze swiatlami, zapamietuje stacje, przyjelo kod po 1 razie ale:

- zniknelo info na FIS

- radio nie wlacza sie i wylacza z kluczykiem, musze za kazdym razem robic to recznie

TO da sie dostosowac czy radio sie nie nadaje? Kto mi to w Warszawie ogarnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się tego dostosować, ponieważ jest to radio z Audi A3 8P, a tam inaczej jest rozwiązania komunikacja CAN. Niestety, musisz mieć Concerta z 8E0, zamiast 8P0...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczylem na twoja odpowiedz bo widzialem ze cwiczyles temat mocno.

No to d*pa. Wyjmuje jutro i wystawiam ja sprzedaz, radio jest jakby wczoraj je wyprodukowano, szkoda :/

Myslalem ze cos da rade porpzestawiac w kompie i zadziala.

Jakby ktos szukal takiego radia w stanie 6- to mam jakby co, troche niepocieszony :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety. Jak kupiłem A4, to nawet nie wiedziałem, że mam radio z A3, bo nie sądziłem, że ma się coś na FIS wyświetlać, ale nagle natknąłem się na necie na fotkę, gdzie takie info było i zacząłem szukać... Nie ma na to sposobu, ale zawsze możesz kupić drugie radio, w gorszym stanie (byle z A4), a przełożyć tylko front.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze moje radio swiruje, wiec bebechy chore sa ;) O ile wyglad zewnetrzny jest OK, pomijajac wcisnieta galke lewą (ciezko sie w czasie jazdy kreci) to elektronika szaleje.

Zwracam to radio sprzedajacemu, naprawde piekny egzemplarz, ale nie chce mi sie szukac nowego kupca, i bede szukal dokladnie z tym numerem radia

Dziekuje za pomoc, pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Audi A4 B6 2001r. Auto kupiłem z radiem 1-DIN, jakieś JVC. Po pewnym czasie zdecydowałem się na wymianę na SYMPHONY (8D0 035 195) 2-DIN. Po zamontowaniu i przycięciu, w/g opisu na forum, przyszedł czas na podłączenie. Radio działa, ale brak jest wyświetlania na FIS-ie, nie wyłącza się po wyjęciu kluczyka i brak podświetlenia klawiszy kiedy się włączy światła. Przewody CAN z radia do licznika sprawdzone i doprowadzone prawidłowo. Wszystkie porady w tym temacie przewertowałem kilkakrotnie i jestem w kropce. Kodowanie przetestowane VAG-iem na różne sposoby i nic. Vag pokazuje błąd 00854 - Radio Display Output in dash panel insert 49-00- No Communications. VAG łączy się z radiem, bo kiedy wchodzę na kanał 56 - RADIO, na wyświetlaczu pojawia się napis DIAG i przestaje grać muzyka. Może ktoś bardziej "obeznany" w temacie miałby czas zerknąć (Białystok). Wszelkie rady mile widziane.

Edytowane przez pyczs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd to komunikacja radia i zegarów, na których powinny być wyświetlane dane z RDS radia. Próbowałeś może zamienić miejscami CAN LOW z HiGH w kostce radia?

Teraz zauważyłem - masz radio z A6 C5 i nie wiem, czy to zagra... Na 100% radia z A3 nie są obsługiwane przez A4, ale nie wiem, jak z A6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd to komunikacja radia i zegarów, na których powinny być wyświetlane dane z RDS radia. Próbowałeś może zamienić miejscami CAN LOW z HiGH w kostce radia?

Teraz zauważyłem - masz radio z A6 C5 i nie wiem, czy to zagra... Na 100% radia z A3 nie są obsługiwane przez A4, ale nie wiem, jak z A6.

Czyli pozostaje podłączenie ze stacyjki (żeby włączało się po uruchomieniu i wyłączało po zgaszeniu kluczykiem), oraz podpięcie 6-tego pinu zasilania pod włącznik świateł (żeby było podświetlenie). A może jednak jakiś inny pomysł. Myślałem że to jest kompatybilne jako marka AUDI.

A gdzie szukać informacji jakie radio powinno być oryginalne ?. Wlepka w bagażniku przewiercona centralnie (tak montowana była instalacja gazowa). Książek z autem nie otrzymałem.

Edytowane przez pyczs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do ASO, to Ci powiedzą. Za podświetlenie i włączanie/wyłączanie odpowiada szyna CAN. Skąd Ci się wziął ten pin 6 włącznika świateł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jako że oryginalnie miałem w audi tylko 4 głośniki postanowiłem dołożyć te w tylnych drzwiach, subwoofer i wzmacniacz. Do tego wszystkiego doszło oczywiście poprowadzenie całej wiązki. Wszystko jest już zmontowane i na miejscu, wiązka połozona, głośniki wylądowały w drzwiach (nawet kratki w boczkach miałem zaklejone plastikiem ;/), sub z wzmakiem w bagażniku ale... o ile większość przewodów udało mi się rozszyfrować dzięki temu tematowi o tyle nie wiem co zrobić z przewodami masy i zasilania z wiązki wzmacniacza. Wpinać się pod zasilanie radia czy bezpośrednio do akumulatora? Jeśli to drugie to którędy ma to iść? No i co zrobić z tą masą?

Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

Ups znalazłem coś.

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/265206-montaz-dodatkowego-subwoofera/

Edytowane przez inzKornel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ten z pinem 6-tym wpadł mi z załączonej na radiu rozpiski pinów, gdzie zaznaczono słoneczko, więc myślałem że jest to pin pod zasilanie podświetlenia klawiszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem radio Nawigation Plus a stare radio ma Chorus 2. w oryginalnej wiązce mam kabelki 7 i 12 więc co muszę zrobić żeby wyświetlacz między zegarami działał poprawnie

schemat podłączenia Chorus 2

http://www.directupload.net/file/d/4025/oitbwdmi_jpg.htm

Schemat radia Navigation Plus

http://www.directupload.net/file/d/4025/lpa32jg3_jpg.htm

Czy muszę przeciągnąć kabelki 7 i 12 (Can-l i Can-h) z pierwszego zdjęcia do pinu 26 i 13 ze zdjęcia drugiego?

dodam że po podłączeniu radia nie działa mi podświetlenie guzików i nie mam SAFE (pamięci)

Jeśli mam oryginalnie przewody CAN-L i H to nie musze ich ciągnąć do licznika?

a i proszę powiedzcie mi czy mam radio Navigation plus DX czy non DX?

http://www.directupload.net/file/d/4025/8eay9u7w_jpg.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czy muszę przeciągnąć kabelki 7 i 12 (Can-l i Can-h) z pierwszego zdjęcia do pinu 26 i 13 ze zdjęcia drugiego?
dodam że po podłączeniu radia nie działa mi podświetlenie guzików i nie mam SAFE (pamięci)

Tak.


Jeśli mam oryginalnie przewody CAN-L i H to nie musze ich ciągnąć do licznika?

Nie musisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...