Jump to content
0
nitroo

Brak radia na FIS kodowanie podłączenie Opis wtyczek CONCERT

Recommended Posts

Mam pytanie odnośnie kabla k-bus w kostce zasilającej A, a właściwie nie mam tego kabla w kostce.

Kupiłem concert II podłączyłem can H i L z licznika i wszystko działa i wyświetla na fis, nawet nie musiałem vagiem kodować.

Tylko zastanawia mnie kabel k-bus a właściwie jego brak. Do czego on jest potrzebny i co zyskam podciągając ten kabel do radia, ewentualnie skąd mógłbym go podciągnąć?

Diagnostyka VAG.

a skąd podciągnąć mogę?

powinien wychodzić z Twojej instalacji w samochodzie, jeżeli masz zwykłe kostki iso to w czarnej kostce powinien (jest tam 3 kabelki) jeden powinien być koloru zielonego i być troszkę cieńszy od pozostałych dwóch.
Jednak jeśli masz kostke quadlock wychodzącą z instalacji to nie wiem która przewód jest odpowiedzialny za diagnostyke.

Mam zwykłe kostki iso i właśnie k-bus nie ma.

Przed podłączeniem concerta wyglądało to tak:

01f778531e4984ecmed.jpg

czerwony- +12V

brązowy - masa

czarny- zasilanie separatora antenowego

biały- teoretycznie powinno być +12 po stacyjce ale w b6 nie ma to zostało podciągnięte +12 z czerwonego tak żeby działało radio niefabryczne

biało- niebieski - już nie pamiętam dokładnie co to ale to chyba było podświetlenie radia niefabrycznego

Po podłączeniu concerta zostawiłem tylko +12V i masę.

Czyli k-bus nie ma. Pytanie tylko czy ktoś kiedyś wywalił pin z k-bus czy to tak fabrycznie wyszło.

Edited by majeczek91

Witam

U mnie rowniez nie wyswietla info na FIS z radia,...

Sprawdziłem piny w niebieskiej kostce przy liczniku 19 i 20 Can H i Can L (pomarancz-fioletowy i pomarancz-brazowy) sa podpiete ale ida gdzies w tunel przy biegach.... nie ida do kostki radia gdzie sa Cany....

Natomiast w kostce radia gdzie jest 13 i 26 czyli Can H i L sa szaro-czerwony i szaro biały....

Teraz powiedzcie mi:

- gdzie ida cany z licznika w tunelu??? czyzby do menu od FISa ten z gałka przy biegach??? (tam mam obsługe FISa, menu. webasto itp)

- od czego sa te szare 2 przewody wpiete do kostki radia jako CAN H i L (oczywiscie widac ze oryginalnie) ???

Witam. Mam instalację fabrycznie zrobiona pod nie ori radio (tylko 4 głośniki w drzwiach podłączone do radia). co muszę dołożyć żeby wsadzić ori radio i żeby działało jak trzeba i wyświetlało info na fis?

pozdrawiam

Info w postach na jednej z pierwszych stron.

Edited by nitroo

15047760777871183173277.jpgWitam.

Pomoże ktoś zmontować kostkę przy wzmacniaczu (audi concert 2 bez bosse. )i połączyć to z kostką miniISO. 

Dzisiaj udało mi się podłączyć CAN-y i załączanie ze stacyjki + podświetlenie .działa.

We wtyczce niebieskiej przy wzmacniaczu przewody mam poucinane. A we wtyczce iso mam dopiero 2 przewody. Te z CAN. 

Do wzmacniacza powinno iśc stałe napiecie ? Nie będzie on cały czas załączony i zrzerał akumulator ?

Najbardziej zależy mi komunikacji wzmacniacza z radiem i żeby napięcie dostawał dopiero po uruchomieniu radia

Edited by santos200

Witam

mam audi A4b6 2002r i radio concert 2 które musiałem podmienić (padło) na takie samo tylko z audi A3.

Przełożyłem panel przedni i wszystko hula oprócz wyswietlania na Fisie i wł/wył po przekręceniu stacyjki.

Vag nie widzi nowego radia (stare widzi po podpięciu) opis kostek taki sam na obu radiach, instalacja orginalna,

dodam że w aucie jest też navi org.

Ma ktoś jakiś pomysła jak ogarnąć Fisa?

Nie ogarniesz. Radio z A3 nie zagra na FIS z A4.

Witam

Kupiłem moduł/ przejściówkę żeby podłączyć nie oryginalne radio ale nie grają mi tylne głośniki wzmacniacz się raczej nie załącza.
Pytanie o kostkę c1 pin 6 "+12V sterowanie wzmacniaczem " to jest tylko +12V czy jakiś sterując?  Wystarczy jak sprawdzę czy jest na nim 12V przy włączonym radiu? Może z innego miejsca podać 12V?

PS. Na starym radiu tył gra.
http://allegro.pl/modul-audi-a3-a4-a6-a8-tt-tylne-glosniki-subwoofer-i6579006153.html#imglayer

Witam. Jak mam tylko kabel  A i B i kabel antenowy, nie mam kabla CAN to musze go dolozyc. Idzie kupic gdzie na internetach ten kabel? Nie dziala mi podswietlenie radia info na fisie i po kazdym wylaczeniu radia wyskakuje napis "safe" i trzeba wpisywac kod. Zeby to wpiac pod licznik, to trzeba go odkrecic? Trudna sprawa? Ciezko u mnie z elektryka... pozdrawiam.

Pewnie że trzeba wyciągnąc licznik bo inaczej jak by kable wpiął w wtyczki.Kabel stosujesz normalny 2 sztuki zwinięte w skrętkę.A że po każdym wyłaczeniu radia woła o kod to coś nie tak masz w kostce zasilającej.

witam mialem ten sam problem  z moim radiem problem rozwiazalem zamieniajac zasilanie w kostce zobacz na forum juz to bylo znajdz zdjecie kostki  bo nieorginalne radia maja inaczej podlaczone zasilanie z akumulatora jedno jest po kluczyku drugie z aku o ile sie nie myle,ale problem tkwil w kostce zasilania