Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana ukladu ECU 110@140


Skeeber

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem podobnego tematu ale nie znalazlem ......Mocy w moim AFN troche mało, nie chce zakładac boxa ....a na program profi to juz troche za późno dla tego auta :). Chciałbym wrzucic gotowy chip :

Chiptuning VW Audi Seat 1.9TDI 2.5TDI - to NIE BOX (3556974552) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Auto ma 350 000 km najechane, założony jednomas, poza tym wzorowy stan techniczny.

Jesli ktos juz przerabiał ten temat bedę wdzieczny za info jak wyglądają osiągi ....spalanie, wpływ na trwałość silnika po przejsciu na 140 HP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uniwersalny gotowiec jak gotowiec, jakos będzie jezdzic :) co można oczekiwać za 200zl ?

za niewiele wiecej można zrobić program z prawdziwego zdarzenia , z indywidualnym strojeniem pod samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze sie okazać że i moment z d*py rozprowadzony co odczujesz po 3-5 miechach przy wymianie sprzęgła:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaaaa dwumas zaraz dostanie .skad ja to znam ...przez 2 lata 2 dwumasy zajechałem takze wiem co i jak ehehhe..jeden na 140 ps drugi na 160 ..takze kolego pchasz sie w koszta nastepne tym boxem;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak go zamontujesz na 4 biegu jedz bez gazu 861obr i wciśnij pedał do dechy i trzymaj do 4000obr, w trakcie tego testu połóż rękę na plastiku wokół skrzyni w celu sprawdzenia czy coś nie drży no i słuchowo czy coś nie buczy, jak będzie tak samo cicho jak na serii i nic nie będzie drżeć czip nie szkodliwy, a czy wyciśnie cały potencjał pewnie nie, zrób logi dynamiczne to się zobaczy czy wszystka zrobione prawidłowo czy nie, jak wkleisz logi na serii to na podstawie różnic czasów można stwierdzić czy efekt na czipie dobry i czy seria trzymała serie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mówić, ale kumpel założył jednomas, dokupił gotowca i zaczął jężdzic...zrobił ok 35tys.km i srrruuu..upie...lił wał...nie wiem czego ale ja wolę założyc większy dwumas i smigać na dwumasie...ale życzę udanej eksploatacji;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na hamowni na tym chipe z allegro wyszło mi 125 km, gdzie seria miała ponad 110. Przyrostu koni ponad 10, natomiast momentu jakieś 30. Mówię o statystykach. Hamowałem się tutaj:

Chiptuning Nysa | Usuwanie DPF FAP | Korekta dawek rozruchowych

Do tego tunner zmienił mi program bo jest w tym gotowców kilka niedociągnięć o których wspominał. Końcowo wyszło 130 KM i 285 NM. Muszę pompę właśnie zregenerować i myślę, że jeszcze te dane podskoczą. Zależało mi na bezpiecznym tuningu i właśnie taki otrzymałem. Wszystkim z woj Opolskiego mogę polecić tego Pana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+5km skromna poprawa, rzekłbym poprawa żadna, czyli jednak tych nie dociągnięć nie było aż tak dużo albo tuner nie wszystkie poprawił

do puki auto pali i jeździ pompa sprawna i nie trzeba nic regenerować, jak pęknie tłok, sprężyna wtedy tak ale jak auto pali i jeździ do sprawdzenia podstawy, czy z paliwem nie zaciąga powietrza, czy nie poci się któraś uszczelka, czy sekcja wstępna ma prawidłowe ciśnienie, czy dawka jałowa i rsw ok, czy kąt ok, podstawy, jak ci tuner każe pompę regenerować która w logach jest ok tylko koni mało tuner chce cię w niezłe koszty wpakować tylko po co? zresztą to wszytko on ci powinien ogarnąć na miejscu, przecież to są podstawy które szybko się sprawdza, co to za tuner jak nie potrafi do ładu doprowadzić auta, tak w ogóle nie powinien się podjąć modzenia auta które jest niesprawne - no bo pompa do regeneracji to jest poważna sprawa:)

źle rozumiesz pojęcie bezpieczny tuning, 160koni 350Nm jest bezpiecznie, a 130km 285Nm to żaden wysiłek dla układu napędowego, dla turbo też jak ustawi się jak należny, bez sensu jest cokolwiek ograniczać potencjał który jest do wykorzystania w aucie, to jest marnotrawstwo, na pewno masz pc i przykładowo chcesz zagrać w grę ale pc się męczy, gra klat kuje, wiec go podkręcasz i udaje się o 40% poprawić wydajność i wtedy gra chodzi płynnie, przy 45% się wiesza pc, to dla ciebie bezpiecznym będzie 20% przy których gra dalej chodzi kulawo czy 40%? jaki sens jest nie wykorzystać całego potencjału maszyny, chyba żaden, to samo jest w aucie, na ile pozwana auto na tyle podkręca się, ogranicza tylko tam gdzie może zacząć męczyć podzespoły ale o tym każdy tuner powinien wiedzieć i tam ujmuje a tam gdzie można dokłada, jak się jeździ z głowa to ile koni i Nm by nie było auto jest bezpieczne i nic się nie psuje, a na serii postrzelaj ze sprzęgła to zobaczysz że raz dwa rozwalisz napęd, nie ważne czy ktoś ma max program czy max bezpieczny, jak oleju nie ma w głowie to nic mu nie pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa mi się właśnie "poci" jestem już umówiony na regeneracje jej.

Tubosprężarka ma ustawiane by osiągała wymagane 2200. To chyba jest wystarczająco i bezpiecznie ?

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Turbo dużo lepiej mi teraz wstaje niż kiedyś. Próba robiona na 3, chwila przerwy i 4 bieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na umycie i uszczelnienie, regeneracja poważna robota, no ale zwał jak zwał

doładowanie normalne, na górze też, bezpieczne to jest 2150 i cięte na górze i brak pików przeładowania, a u ciebie jest poprostu normalnie

turbo wstaje ok, na 3 biegu tam wyszło pod 140km, ale na 4 już pod 130km, czyli mod pod 3 bieg robiony, na miasto ok, a jak ktoś więcej poza miastem jeździ lepiej pod 4 bieg robić, wklej 004d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

000bs

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Będzie kąt wtrysku ustawiany, bo jest za późny

004bs

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

004d

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

008d

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupa 13d

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

będę wdzięczny za ocene logów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

000bs

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Będzie kąt wtrysku ustawiany, bo jest za późny

będę wdzięczny za ocene logów

Kąt do poprawy , a do oceny zapraszamy z kompletem logów statycznych i dynamicznych , bo z tych nic nie wynika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...