Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Żarówki H7 świecące na biało - efekt xenon


Daniooo7

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was miał do czynienia z żarówkami trifa xenon blue bo na jednej z aukcji allegro sprzedawca opisuje je jako alternatywa osram cool blue lub philips blue vision.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ma ktoś w zwykłych lampach zrobione DRL? Tzn. podpięte aby w dzień działały mu długie na 30% mocy? Jeśli tak to sprawdzają się jakieś żeby ładnie to wyglądało w ciągu dnia?

Myślałem żeby jako DRL wrzucić np. takie:

http://allegro.pl/zarowka-h7-18-led-smd-5050-dzienne-halogen-5w-i6101394091.html

Ale pewnie będą się grzały + przy normalnych światłach w nocy długie też by świeciły na tych led'ach co pewnie da gównianą widoczność...

Jeśli LED to tylko cree + cob. I to jeszcze jak najmocniejsze, powyżej 10W. Są drogie, ale nie bez powodu. Te za 7zł na 30% będą dawać niewiele więcej światła niż postojówki ;)

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w Octavia II te Silver Star, ale nie wiem jaka jest różnica w porównaniu do zwykłej H7 Hella do dziś. Tyle że żywotność mają ze dwa razy większa niż Osram NB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki mają kolor w soczewce?

I jak wygląda sytuacja z jazdą w nocy?


----------------------

http://allegro.pl/zarowki-mijania-h7-full-led-hq-cree-6000k-canbus-i5629015036.html

Ktoś to zna? Może coś więcej o tym powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś podobnego tylko za prawie 200zł. Efekt wizualny super ale jazda w nocy masakra. Nic nie widać prawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wyjścia są dwa:

Albo to ma nie 4000 a 400 lumenów - czyli nadaje się na rower,

albo mając 4000lm jest ledowym cudem techniki za jedyne 400zł.

Sądząc po tych diodach to prawdopodobna jest opcja 1. Przy opcji nr 2 i poborze 40W należałoby się zastanowić czy ilość wydzielanego ciepła nie jest niebezpieczna dla lamp lub odbłyśników. Poza tym by wymagało to już spryskiwaczy lamp. Jak dla mnie ściema, j.w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale gdzie to ciepło ma uciekać? Jest tylko rozdmuchiwane, a lampa jest przecież zamknięta.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak xD albo by trzeba było wyciąć w tym plastiku dziurę. Bo w sumie nie wiadomo czy by się ta cała żarówka LED zmieściła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś żarówki X-Xenon Look H7 12 Volt 55W (Dectane) z homologacją. Jak z trwałością? Widoczność podczas deszczu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używałem - czytałem. Na forum Leona jest szeroka debata o nich, bo jest tam też gość, który je sprzedaje. Po przeczytaniu niegdyś sporej części tego wątku stwierdziłem, że niektórzy brzmią jak koledzy sprzedającego zachwalając te Dectany. Jednak też sporo opinii jest obiektywnych i w rzeczywistości jest to słaba żarówka dająca mało światła, coś pomiędzy Cool Blue Intense a Hyper. Czyli jest biało w kloszu (jeszcze zależnie od serii / dostawy), niezbyt wiele lumenów i w deszczu, hmm - mocno niebieska bańka, cudów brak. Ja jestem na nie, zresztą wszystkim żarówkom z wręcz granatową bańką.

Edytowane przez SzczYpior_n1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka kupilem te zarowki PHILIPS X-TREME VISION H7 +130%
i gorZej swieca jak zwkle h7. Dlaczego? swieca bardziej w dol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka kupilem te zarowki PHILIPS X-TREME VISION H7 +130%

i gorZej swieca jak zwkle h7. Dlaczego? swieca bardziej w dol

Może krzywo coś złożyłeś ? Wyciągałeś lampy żeby przełożyć żarówki ? Bo u mnie np był potem problem je włożyć na swoje miejsce i jak pojechałem na stację ustawić, to w końcu sam ustawiałem drugi raz wieczorem na ścianie, bo wg diagnosty to by świeciły tak jak poprzednie, czyli 10m przed auto ... Podciągałem lampy na górnych śrubach do góry.

Też w tym roku je zakładałem to jest niebo a ziemia, miałem jeszcze czyścić soczewkę, ale po wymianie żarówek w końcu coś było widać na drodze. W deszczu też dają radę. Światło jest białe i nie oślepiające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zobacze zaraz ale raczej dobrze, bija bardziej na srodek a na prawa strone od pasazera slabo wlasnie

A gdzie je kupiłeś? Jeśli na necie to może trafiłeś nędzne podróbki?

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja regulowałem jeszcze pokrętłem od góry kąt świecenia na boki, prawa niech kosi pobocze a lewa, żeby nie wychodziła za auto. Popatrz sobie w necie jak się ustawia lampy, znajdź sobie ścianę od której możesz odjechać 10m i ustawiaj tak, żebyś coś widział na drodze ;) Mnie jeszcze nikt nie migał, a już ponad miesiąc jeżdżę odkąd sam ustawiałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź sobie na stację gdzie robią badania techniczne i ci ustawią może nawet na darmo :P Ja byłem swoją ustawić i gość nic nie wziął a od razu lepiej drogę widać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...