Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Żarówki H7 świecące na biało - efekt xenon


Daniooo7

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Muskel1 napisał:

Być może powinieneś zapytać bo najwyraźniej nie macz bladego pojęcia o tym.

A czy gdzieś napisałem że zamierzam jeździć po drogach publicznych? Co najwyżej w pole 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dziadekM napisał:

A czy gdzieś napisałem że zamierzam jeździć po drogach publicznych? Co najwyżej w pole 

Nie napisałeś ale można to wywnioskować z Twojego zapytania więc nie pal głupa i nie pisz bzdur o jeździe po polach i największym związanym z tym problemem jak wywalanie błędu. Jasne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałem wiele markowych żarówek bo dużo jeżdzę nocą i tylko dla tego, bo inaczej to się nie kalkuluje, montowałem również ledy czego nie polecam ( zakłócają fale radiowe, oślepiają kierowców a w razie wypadku masz po odszkodowaniu, pomijając kontrole drogowe i na stacji diagnostycznej.

Należy pamiętać o prawidłowym ustawieniu reflektora na stacji diagnostycznej, zwłaszcza po wymianach sprężyn czy amortyzatorów i skontrolować stan odbłyśnika reflektora.

Porównywałem Osramy night breaker unlimited, night breaker laser +150% oraz Philipsy h7 extreme vision +130 % i racing vision +200 % i white vision.

U mnie najlepsza kombinacja wygląda tak 

Światła mijania Philips extreme vision +130 %  te świecą nieco bielszym światłem niż Osram,  ich żywotność  to około 450 godz. w praktyce o 1/3 dłuższa 

Do świateł drogowych Philips white vision 4200 K  sprzedawane z postojówkami W5W mają zbliżoną żywotność, 

Osramy świecą równie mocno albo nawet minimalnie lepiej, niestety bardziej na żółto ale to różnica może 100-200 Kelwinów

Wybrałem taką kombinację z bielszym światłem bo wyraźnie poprawia się wtedy kontrast na drodze, lepiej dostrzedz zwierzynę czy pieszych oraz znaki drogowe, cena takiej kombinacji jest w granicach 150 zł.

Wydawanie kasy za parę żarówek od 70-110 zł które świecą do 250 godz. jest bez sensu.

Nie polecam niebieskich żarówek typu 5000K co z tego że mają barwę zbliżoną do ksenona, skoro dają dużo mniej światła na drodze.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz całkowicie rację kolego.

Niektórzy muszą najwidoczniej doświadczyć konsekwencji może nie tylko finansowych ale i prawnych. Jak spowodują kolizję oślepiając innych i ktoś poniesie uszczerbek na zdrowiu.

Konsekwencje finansowe oczywiście już swoją drogą gdy przyjdzie im samym za wyrządzoną szkodę zapłacić bo ubezpieczyciel za auto z utraconą homologacją szkode początkowo pokryje bo musi ale roszczenia skieruje później do "tjunera"- z resztą słusznie.  Może wtedy dotrze to do jednego czy drugiego bo gadka nie pomaga. Doświadczenie pokazuje, że najlepiej po portwelu trzeba jechać. Wtedy uzyskasz porządany efekt najszybciej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że niektórzy tak chamskie żarówki wkładają, że nie zdają sobie nawet sprawy z tego, jakie zagrożenie stwarzają. Przez myśl im nawet nie przejdzie, że w ten sposób mogą doprowadzić do wypadku, w którym ktoś zginie, bo ten chciał mieć ledy w 20-letnim aucie.

Edytowane przez Langista
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

Posiadam oryginalne lampy w moim audi i żarówki h7, nie wiem kiedy były wymieniane i czy w ogóle, ostatnio jechałem z belgii do polski w nocy i przy deszczu i oświetleniu drogowym nie wiedziałem czy mam w ogóle włączone lampy, masakra, bardzo często prawie nic nie widać...

Ogólnie nie siedze w tym temacie i się nie znam, więc pytanie czy mam kupić nowe lampy czy same żarówki wystarczą, podoba mi się jak nowsze auta mają białe światło które bardzo dobrze oświetla drogę, nie wiem czy to xenony czy po prostu jakieś inne żarówki, widziałem że nowe lampy do audi to około 500 pln

Pytanie co polecacie zrobić w moim przypadku, chcę po prostu więcej widzieć, ale chcę żeby wszystko było w 100% legalne w całej europie :)

niżej zdjęcia moich lamp

1.jpg

2.jpg

Edytowane przez BarKeT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na 100% wypalone odbłyśniki. Są firmy, które odbłyśniki regenerują. Musisz albo kupić zregenerowane odbłyśniki i je wymienić albo oddać Twoje do regeneracji.

Dołożenie lamp ksenonowych, żeby to miało ręce i nogi oraz było legalne, by nie utracić homologacji i dostać przegląd to kupno i dołożenie takich rzeczy jak:

- lampy ksenonowe, przetwornice, sterownik do samopoziomowania, czujniki do samopoziomowania, zderzak ze spryskiwaczami do lamp, wiązki i parę dupereli.

Do tego odpowiedni montaż oraz kodowanie. Pod warunkiem, że Twój moduł centralnej elektryki obsługuje ksenon. Jeżeli nie to jeszcze podmiana tego modułu i jego kodowanie. 

Taniej i prościej będzie kupić zregenerowane odbłyśniki, dobre legalne żarówki H7 i będzie znaczna poprawa. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki ! wyślę lampy do regeneracji, ale chciałbym też wymienić żarówki, macie jakieś propozycje co zamontować żeby lepiej świeciły ? najlepiej białą a nie żółtą (jak teraz) barwą

jakby ktoś mógł wysłać propozycje żarówek mijania i halogenków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, przeczytaj kilka stron z tego tematu i sam wybierz sobie propozycje, które tu padły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj bixenony  a efekt nieporównywalny.Ori soczewki z B8 i reszta gratów samopoziom i spryskiwacze - wiem że koszt i trochę czasu ale warto.Ori świeczki nadają się do jazdy po bułki a nie długie trasy w nocy.

Napisz do Kamila VAG robi takie lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dekiel 13 napisał:

Zapodaj bixenony  a efekt nieporównywalny...

Cena też:decayed:

Wiadomo, że nie ma co porównywać H7 do ksenonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz coś zrobić nie dużym kosztem, to kupić odbłyśniki po regeneracji, wymienić i założyć Tungsram megalight 150% w długie i mijania i na pewno będzie lepiej... 

Efekt WOW jak koledzy piszą, tylko xenon... i naprawdę jazda nocą staje się bezpieczniejsza... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BarKeT napisał:

a jakie to są mniej więcej koszta, tych biksenonów całościowo

W dziale "sprzedam części b6/b7" są takie lampy wystawione. Lampy lampami,ale zostaje jeszcze samopoziom i układ mycia reflektorów. Zajrzyj w temat o aucie @kamil-vag i zobacz ile to roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam nie dasz rady dołożyć to zapomnij bo cena Cię powali. 

Lampy może za 500-600 zł (za sztukę) już z przetwornicą kupisz. Do tego jeżeli chcesz do nich soczewki i odbłyśniki z B8  wstawić dodatkowo 150-200 zł za soczewkę. Układ samopoziomowania czasem kompletny się trafi (2 czujniki, sterownik i wiązka) za 300-400 zł. Przedni zderzak ze spryskiwaczami 800-1000 zł. Do tego dojdą przejściówki, przewody i inne elementy mocujące. Za samą robocizne żeby wszystko dołożyć podejrzewam,  że jakieś 2000 zł Cię skasują. Plus lakiernik za polakierowanie zderzaka. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2020 o 17:07, Muskel1 napisał:

Jak sam nie dasz rady dołożyć to zapomnij bo cena Cię powali. 

Lampy może za 500-600 zł (za sztukę) już z przetwornicą kupisz. Do tego jeżeli chcesz do nich soczewki i odbłyśniki z B8  wstawić dodatkowo 150-200 zł za soczewkę. Układ samopoziomowania czasem kompletny się trafi (2 czujniki, sterownik i wiązka) za 300-400 zł. Przedni zderzak ze spryskiwaczami 800-1000 zł. Do tego dojdą przejściówki, przewody i inne elementy mocujące. Za samą robocizne żeby wszystko dołożyć podejrzewam,  że jakieś 2000 zł Cię skasują. Plus lakiernik za polakierowanie zderzaka. 

 o jezu ja to myślałem że 500 pln za lampe to tak max :D to zostaje nowa żarówka... 

tylko teraz co się bardziej opłaca wg. was, kupno nowych lamp i żarówek np. takich 

WWW.CZESCIAUTO24.PL

czy odrestaurowanie starych lamp które pewnie będzie kosztować około 150/200zł za lampe + żarówki ?

chodzi mi o to czy efekt odrestaurowania jest tak dobry że może w ogóle konkurować z efektem nowych lamp (cena/jakość)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co masz na myśli. Sam odbłyśnik jesteś w stanie sam zdemontować i wysłać do firmy, 70 zł od sztuki, polerowanie samego plastiku z reflektora to 50-100 zł od sztuki z lakierowaniem. Zrobisz te dwie rzeczy i lampy świecą jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ok 400 za kpl, dokłada 50zł i ma nowe depo black, które nieźle wyglądają mimo, że to taki chiński badziew trochę, rozklejałem, wiem co mówię... Ale świecą spoko, na pewno lepiej niż stare z wypalonym odbłyśnikiem...

Jakbym miał 400zl to ja bym zamówił z Ali mini H1, założył do tego tungsramy megalight 150% i cieszył się poprawą i bihalogenem... 

Ale każdy ma inne priorytety i upodobania... 

Swoją drogą takie mini H1 świeciło mi najlepiej ze wszystkiego testowanego na tradycyjnej żarówce...idealna linia odcięcia i najlepiej doświetlona droga... Nawet intemo na H7 się przy tym chowało... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, kamil-vag napisał:

Czyli ok 400 za kpl, dokłada 50zł i ma nowe depo black, które nieźle wyglądają mimo, że to taki chiński badziew trochę, rozklejałem, wiem co mówię... Ale świecą spoko, na pewno lepiej niż stare z wypalonym odbłyśnikiem...

Jakbym miał 400zl to ja bym zamówił z Ali mini H1, założył do tego tungsramy megalight 150% i cieszył się poprawą i bihalogenem... 

Ale każdy ma inne priorytety i upodobania... 

Swoją drogą takie mini H1 świeciło mi najlepiej ze wszystkiego testowanego na tradycyjnej żarówce...idealna linia odcięcia i najlepiej doświetlona droga... Nawet intemo na H7 się przy tym chowało... 

chodzi ci o taki zestaw ?

ALLEGRO.PL

Kup teraz z Dukla, Krosno, wys. cała Polska - SOCZEWKA MINI H1 2.5 BIXENON HID KSENON PROJEKTOR, na Allegro.pl, za 99 zł w kategorii {Oświetlenie} - {Lampy przednie i elementy}. Opinie i recenzje czy...
ALLEGRO.PL

Kup teraz z Krzeszowice - 2x ŻARÓWKI H7 TUNGSRAM MEGALIGHT ULTRA +150% + W5W, na Allegro.pl, za 48,50 zł w kategorii {Motoryzacja} - {Wyposażenie i akcesoria samochodowe}. Opinie i...

 takie soczewki są w pełni legalne ? i czy na moich normalnych lampach bez tych wszystkich funkcji ksenonowych zadziałają ?

jestem kompletnym laikiem w tych sprawach więc moje pytania mogą wydawać się śmieszne więc z góry sorki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...