Skocz do zawartości
IGNOROWANY

radio na kasety b7


marcin648

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam zamiar kupić sobie b7 3.0tdi 2006r i mam takie małe pytanie (nie mogę znaleźć na forum odp.) jak w temacie czy jest możliwe żeby w tych latach było jeszcze montowane radio na kasety bez zmieniarki i jakie tam może być nagłośnienie ilość głośników, bo w poprzednim b6 miałem concert nagłośnienie i byłem bardzo zadowolony

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o samo radio to rzeczywiście, jest możliwe ze w B7 zamontowano Chorus II czyli kaseciaka 1DIN. To radio podobnie jak Concert ma wbudowany wzmak tylko na przód wiec tył klasycznie idzie poprzez zewnętrzny wzmacniacz. Jeśli z tyłu jest subwoofer to znaczy, że najprawdopodobniej w aucie siedzi 10 głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak nie ma subwoofera to ile może mieć głośników

Spodziewałbym się 8, po dwa na każde z drzwi. Jeśli nie ma suba to odpada Bose i Audi Sound System a więc i centalny głośniczek z przodu.

Skoro nie ma suba to ciekawe czy jest wzmacniacz? ciekawe czy w ogóle to radio było zamontowane fabrycznie czy dołożone? ciekawa konfiguracja.

Samochód, o którym mowa do Avant czy sedan? w tym drugim obecność suba jest ewidenta, jest kratka w tylej półce.

Szczerze mówiąc do tej pory wydawało mi się, że jeśli było fabryczne radio typu Concert czy Chorus to wzmacniacz i dodatkowe głośniki były domyślnie montowane. Jeśli auto wychodziło w ogóle bez radia to wtedy były inne historie typy tylko 8 głośników w drzwiach, bez wzmacniacza albo tylko 4 głośniki i tylko w przednich drzwiach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie miałem kaseciaka chorus II i 10 głośników - po 2 w każde drzwi jeden centralny z przodu pod szybą i sub ze wzmacniaczem (nie bose) w bagażniku. Radio wymieniłem na concert II CD i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka że ten samochód jest 400 km odemnie i sam nie mogę sprawdzić a właściciel jak mu zadałem pytanie o audio czy ma suba z tyłu to mi powiedział że nie ma i mowił że nic nie zmieniał tzn jak było zamontowane z fabryki auto to jest w sedanie

---------- Post dopisany at 19:39 ---------- Poprzedni post napisany at 19:35 ----------

chodzi mi o to czy bez problemów mogę wszystko zamontować sub i radio concert czy ma odpowiednia instalacje (przewody zostawiane fabrycznie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka że ten samochód jest 400 km odemnie i sam nie mogę sprawdzić a właściciel jak mu zadałem pytanie o audio czy ma suba z tyłu to mi powiedział że nie ma i mowił że nic nie zmieniał tzn jak było zamontowane z fabryki auto to jest w sedanie

---------- Post dopisany at 19:39 ---------- Poprzedni post napisany at 19:35 ----------

chodzi mi o to czy bez problemów mogę wszystko zamontować sub i radio concert czy ma odpowiednia instalacje (przewody zostawiane fabrycznie )

radio concert II będzie pasowało i grało, wiem bo miesiąc temu to przerabiałem. Niestety, podobnie jak kilka osób na forach poświęconych marce Audi, miałem trudności z wyciągnięciem Chorusa II. Coś jest chyba nie tak z lewym zatrzaskiem, bo klucz wchodzi bez żadnego kliknięcia i wychodzi też bez problemu, ale zatrzask pozostaje w pozycji zablokowanej. Prawa strona wychodzi bez problemu, ale z całością się trzeba trochę nagimnastykować co w połązeniu z mega delikatnym wnętrzem (przynajmniej w B6) jest trochę upierdliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie autko zakupione co prawda inne audi ale pojawił sie problem po drodze najpierw zapaliła się kontrolka od świec żarowych a nastęnie chek engine i nastąpił brak mocy silnik to 3.0 tdi manual, czy to jest możliwe że może mieć to związek z fotelami bo chilkę przedtem bawiłem się fotelami czy dział podgrzewanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie musisz podłączyć się pod vaga i sprawdzić jaki błąd jest. Ale to temat na do innego działu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...