Skocz do zawartości
IGNOROWANY

montaż kierownicy multifunkcyjnej dla sterowania radia po CAN ( concert 2 cd, rns-e)


maq

Rekomendowane odpowiedzi

:hi:

witajcie, mam kierownice 4 ramienną z multifunkcją czy jest opcja włożenia trójramiennej z multifukcją co by działała i ewentualnie co by potrzeba było żeby uruchomić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trójramiennej masz tylko przełączanie biegów w automacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Banan napisał:

W trójramiennej masz tylko przełączanie biegów w automacie

a to mnie teraz zaskoczyłeś :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trójramiennych w całej generacji a4 B5/b6 czy a6 C5 , a38l nigdy nie było multifunkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś rozpiskę wtyczki T5h potrzebuję podłączyć zasilanie pod pin 2 i 3 a na wtyczce nie mam numeracji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze pamiętam to sa piny zaznaczone , druga sprawa w wiązce w kierownicy są tylko dwa kabelki obsadzone , znajdziesz to miernikiem bez problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sie nie mylę to zasilanie mam podpiąć do tej wtyczki która idzie do taśmy airbag od strony auta ? i nie mam na niej zaznaczonej kolejności pinów 

20170720_200207 [40].jpg

20170720_200226 [40].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem pin 18 z przekaznika do pinu 1 w żółtej kostce w wolnym miejscu jako że były tylko 4 piny i pozostało mi tylko podpiąć zasilanie panela na pin 2 i 3 czyli +/- ale jak na fotce widać 2 i 3 to brązowe kable a brąz to masa ? zgłupiałem :-) czy na pewno mam podłączyć plus do pinu 2 ? i jeszcze jedno skąd / jaki przewód podłączyć ? do pinu 15 przekaznika ? PILNE BO MUSZĘ SKRĘCIĆ KIERĘ I AUTO SKŁADAĆ A TO MNIE BLOKUJE . Pozdrawiam

BANAN PISZESZ  -  Pin 18 - Pin 5 żółta wtyczka wchodzącej do taśmy airbag ( jest to szyna danych pomiędzy modułem w kierownicy a sterownikiem ) W moim przypadku była konieczność dołożenia tego pinu ponieważ w żółtej wtyczce było puste miejsce - 

U mnie z kolei był wolny pin 1 i tam podłaczyłem Pin 18 z przekaznika ????? czy dobrze ??? widać na fotce czarny przewód

Ten czerwony i brązowy po prawej stronie to +/- czeka na podłączenie

20170721_113815 [40].jpg

Edytowane przez Krzysiek Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie modułu kierownicy jest w tej drugiej wtyce poniżej tej żółtej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa ta czarna z kierownicy 2 pinowa ona idzie przez taśmę do gniazda pod tą żółtą ? wtyczki takiej nie mam :-( wyrezać można z innej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem pin 18 z przekaznika do pinu 1 w żółtej kostce w wolnym miejscu jako że były tylko 4 piny ? - nikt nie może mi odpowiedzieć ?

I wygrzebując wszystkie kable do radia znalazłem czerwoną kostkę z jednym przewodem do czego on służy ?

20170721_131142 [40].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wpimasz się w wolny pin , inaczej być nie może.

Czerwona wtyka do regulacja podświetlenia ekranu radia ( to ten twój jeden kabelek) jak są w opcji to tam też jest komunikacja z telefonem , navi w bagażniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Banan praktycznie podłączyliśmy razem :-) i + Marcin Franz cały licznik z pełnym fisem . Dzięki bardzo za pomoc i pozdrawiam .. ale myślę że to nie koniec zostało mi podłączyć tylne drzwi pod elektrykę bo miałem korby , ramki z siłownikami założyłem dodałem do tego wiązkę kabli , szukam do przednich drzwi wiązki ze sterowaniem na 4 szyby lewych drzwi i prawych + wiązke która idzie już od słupka z tylnych drzwi z czerwoną wtyczką . Jak byś słyszał ktoś ma to chętnie wezmę . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...