Skocz do zawartości
IGNOROWANY

montaż kierownicy multifunkcyjnej dla sterowania radia po CAN ( concert 2 cd, rns-e)


maq

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko już napisane - albo przy liczniku albo przy radiu

Chodziło o to że przy Concercie zwykłym jest wykorzystywany ten sygnał a przy Cd już nie.

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałeś oryginalne radio np chorus to miałeś w nim podłączony kabel "ilumination" czyli podświetlenie przycisków. Jest to nic innego jak przewód na którym pokazuje się +12V po włączeniu świateł w aucie. Teraz jeśli masz już concerta II to przewód ten nie jest ( a przynajmniej nie powinien ) być podłączony do radia ( Concert II działąjący po CAN dostaje informację o włączeniu świateł z CAN). Wiec powieneieś mieś luźny kabelek przy radiu. Jeśłi go nie masz to znajdź gdziekolwiek sygnał +12V po zapaleniu świateł i taki właśnie kabel podepnij do pinu 15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty masz B6 :)

No to jak napisał maq203 wpinasz się gdziekolwiek gdzie masz 12v po włączeniu świateł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na radiu mam taką nalepkę, czy ktoś może mi napisać czy dobrze zaznaczyłem do których kabli przy radiu muszę dolutować kable z przekaźnika?

5r4v992t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz widzę że zmieniłeś profil i masz A6 C5 :) Ja u siebie mam już kierownicę zamontowaną , teraz czeka tylko wiązka i przekaźnik do podpięcia. Niestety nie mam radia po Can ( Symphony I ) więc kierownica będzie działać po REM-C ( mam taki przekaźnik) Dokładnie tak jak ty dostałem gratis taśmę przygotowaną pod mulitfunkcję ale to dlatego że mam ESP i ty pewno też :)

Wszystko pasuje na zdjęciu możesz tak podłączyć/

Skoro masz A6 to równie dobrze możesz linię K podpiąć pod pin 7 gniazda diagnostycznego bo i tak masz je na wierzchu po zdjęciu osłony nad nogami kierowcy.

A CAN jeśli masz dużego FIS-a to przy liczniku szara wtyczka to pin 5 - CAN-H a pin 6 - CAN-L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Pany za wyczerpujące wypowiedzi. Właśnie dzisiaj się zabrałem za podłączenie kierownicy i wszystko działa wyśmienicie. Nawet nie musiałem przeprowadzać adaptacji bo miałem już coding 01002

A oto efekt:

quov2gbi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, a poliftowa jest jakaś inna?

Edytowane przez tom2600
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem calosc i generalnie jesli chodzi o przekaznik can nie musze patrzec jaka to jest wersja byle by w nazwie byl can tak?

czy to bedzie z koncówka C H czy F nie ma znaczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :) , są jeszcze jakieś kwestie kompatybilności przekaźników ze sterownikami w kierownicy - te oznaczenia Software D04 itd,

Tu masz listę przekaźników i całe info jakie zebrałem , nie mam tu tego C

1.Numer 390 - 4B0907487 – sterowanie radiem software D01

2.Numer 399 - 4B0907487A – sterowanie radiem i telefonem Nokia software D04 i D11

3.Numer 609 - 4B0907487E – sterownie radiem przez wejście REM-C występują dwie wersje software D03 i D04

4.Numer 607/616- 4B0907487F – sterowanie radiem przez CAN wersje HW02 to 607 a HW04 to 616

5.Numer 617 - 4B0907487G – pod telefon Nokia i łopatki Tiptronica

6.Numer 618/619 - 4B0907487H – sterownia radiem przez CAN i łopatki Tiptronika , wersje HW02 to 619 , HW04 to 618

Wydaje mi się że HW04 będzie działać tylko z kierownicami poliftowymi A6 C5/A4 B6 . bo to praktycznie to samo.

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pamiętam jaki mam u siebie HW ale z kierownicami a4 B6 to chyba jest inaczej. Teraz mam zamiar właśnie po zamianie auta zrobić multifunkcję w B6 i tam w ogóle nie ma tego przekaźnika ( w kierownicy jest moduł trapezowy )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w B6 jest inaczej ale ta sama kierownica jest w A6 C5 poliftowej i współpracuje z przekaźnikiem :)

Bediks dzięki za info , a jaki on ma numer na górze? - ja szykowałem rozpiskę dla A6 C5 i w etce nie ma tego C , może dla B5 jest :)

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok w ETCE - nie ma już tego C bo jego zamiennikiem od 2003 roku jest F :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jest taka opcja zeby założyc kiere od B6 ( multitronic) i ogarnać zeby przyciski sterowały radiem ? jesli chodzi o elektronike to jestem laikiem i pytam sie czy jest taka opcja i czy ewentualnie ktos już ogarnał cos takiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak z kierownicy tiptronicowej "wydłubie się" przyciski, to poduszka od zwykłej, trójramiennej, będzie pasowała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...