Skocz do zawartości
IGNOROWANY

montaż kierownicy multifunkcyjnej dla sterowania radia po CAN ( concert 2 cd, rns-e)


maq

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie a jest taka opcja zeby założyc kiere od B6 ( multitronic) i ogarnać zeby przyciski sterowały radiem ? jesli chodzi o elektronike to jestem laikiem i pytam sie czy jest taka opcja i czy ewentualnie ktos już ogarnał cos takiego ?

Ale chcesz żeby przyciski od zmiany biegów sterowały radiem? Takie coś będzie raczej trudne, a nawet bym powiedział, że niewykonalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie mały odkop. Ktoś się orientuje jak wygląda sprawa multifunkcji w A8 D3? Aktualnie zależy mi tylko żeby działało podświetlenie przycisków bo radio nie ori. Niestety nie mam wiązki do multi. Kierownica z okrągłą poduszką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jest taka opcja zeby założyc kiere od B6 ( multitronic) i ogarnać zeby przyciski sterowały radiem ? jesli chodzi o elektronike to jestem laikiem i pytam sie czy jest taka opcja i czy ewentualnie ktos już ogarnał cos takiego ?

Ale chcesz żeby przyciski od zmiany biegów sterowały radiem? Takie coś będzie raczej trudne, a nawet bym powiedział, że niewykonalne.

Panowie a jest taka opcja zeby założyc kiere od B6 ( multitronic) i ogarnać zeby przyciski sterowały radiem ? jesli chodzi o elektronike to jestem laikiem i pytam sie czy jest taka opcja i czy ewentualnie ktos już ogarnał cos takiego ?

Ale chcesz żeby przyciski od zmiany biegów sterowały radiem? Takie coś będzie raczej trudne, a nawet bym powiedział, że niewykonalne.

a4 b6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może napisałem zbyt ogólnikowo. Chodziło mi o to że np. Kierownica z b6 czy c5 po lifcie nie zadziała właśnie z przekaźnikiem bez can

Odwołułe to wszystko :decayed: - można wrzucić kierownicę z A6 C5 lift i działa z przekaźnikiem 609 , czyli zachowamy fukcjonalność nawet z radiami bez CAN , dodatkowo kierownicę w A6 C5 lift mają tiptronic , wtedy przekaźnik 617 potrzebny , jak wszystko podepnę to opiszę dokładniej - mimo że to C5 to B5 będzie to samo

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, moje b5 jest z 98r czyli jeszcze bez Can. Radio w aucie to Concert 2 podłączone przez emulator Can. Jak wygląda wtedy sprawa podłączenia multifunkcji z A6C5 poliftowej? Jaki przekażnik bym potrzebował żeby to wszystko działało? I jak to podłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik Can - wepniesz się w kable can przy radiu , no chyba że twój emulator ma sygnał Remc to wtedy wystarczy zwykły przekaźnik.

Uruchomiłem u siebie w C5 przedlift z symphony I , kierownicę polifta z tiptronikiem . potrzebny przekaźnik 617 ( Nokia+tiptronik ) , sygnały zmiany biegów podpinamy do wybieraka lub do wtyczki koło ECU.

IMG_20160406_114620990.jpgupload pics

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. A masz może schemat podłączenia tego? Chyba że wszystko idzie zgodnie z opisem z pierwszego posta... Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z opisem , jak radio po przekażniku 609 to jest też na forum temat jak podpiąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko dzięki koleżko... :)
A mam jeszcze jedno pytanko: Czy da radę zostawić obręcz ze starej kierownicy 4 ramiennej B5 lift i założyć tylko poduchę z C5 lift ze zwijakiem i taśmą z multifunkcją?


Mam kolejny problem. :/ Otóż kiera już siedzi w bryce, wszystko jest podłączone... Nie jestem w stanie zmienić kodowania w vcds, za każdym razem jak wpiszę 01002 i kliknę do it, to nie zapisuje mi tego i nic się nie zmienia. A druga kwestia jest taka że przestało się radio samo włączać i wyłączać po zapłonie :facepalm: muszę za każdym razem je samemu włączać i wyłączać...

Edytowane przez viruslu63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce zmienić bo tak jak jest napisane w pierwszym poście nie działają przyciski w prawo i w lewo...

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki przekaźnik założyłeś? I jakie masz radio?

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro radio nie reaguje na sygnał zapłonu po Can to coś nie pasuje - a RDS na Fisie jest?

Jakie masz adaptacje w kanale 62 licznika?

Komunikację po Can w liczniku masz w bloku 140.

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio się włącza i wyłącza już normalnie. Rds na Fisie też jest... wysunięta była lekko czarna wtyczka przy radiu więc z tym już sobie poradziłem. Moja bryka jest z 98 roku więc nie mam Can. Mam emulator CAN i do kabli przy radiu się wpiąłem z sygnałami...

Edytowane przez viruslu63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tylko pozostaje kwestia kodowania? A licznik masz jeszcze z analogowym zegarkiem tak?

Może być tak że przekaźnik nie dostaje takich informacji po szynie can jakby się spodziewał i pozwala się przekodować , albo same przyciski nie stykają ( spotkałem się już z zimnymi lutami )

Jakieś błędy zapisane w sterowniki multifunkcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kodowanie. Licznik jest z analogowym zegarkiem. W sterowniku multifunkcji nie ma żadnych błędów...

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości sprawdzę u siebie czy po przekodowaniu na radio/telefon przestają działać na radiu przyciski - ale powinny bo chyba to sprawdzałem ( jak zrobisz 5 czyli komunikaty głosowe to wtedy nie działają )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie dotychczasowe problemy rozwiązane. Kiera chula aż miło, ale nie obeszło się niestety bez następnych problemów :/ Uszkodzona jest taśma Airbag i wywala mi błąd poduchy na zegarach. I teraz najważniejsze pytanie: numer mojej taśmy to 1J0 959 654AG, czy będzie działać multifunkcja jeśli założę taśmę z inną końcówką numeru np: ...654AC lub ...654AP, ...654R, ...654J ? Od razu mówię, że nie mam ESP ani tiptronica.

Edytowane przez viruslu63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam rozpiskę przekaźników co i jak z czym:

przekazniki_multi.jpgpicture upload

I rozpiska pinów przekaźnika , taka obejmująca wszystkie typy praktycznie:

rozpiska_pinow_multifunkcji.pngpicture upload

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...