Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Płukanie nagrzewnicy domowym sposobem- zdjęcia


kaszi6

Rekomendowane odpowiedzi

jak na wyzszych obrotach nagrzewnica grzeje to sprawdz pompe wody czy robi cisnienie na wolnych obrotach
Tez, ale to typowy objaw zapchanej nagrzewnicy, zwolniony przepływ, wyższe obroty większe ciśnienie i coś tam przepchnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kt65c453 napisał:
19 minut temu, ^Robert^ napisał:
jak na wyzszych obrotach nagrzewnica grzeje to sprawdz pompe wody czy robi cisnienie na wolnych obrotach

Tez, ale to typowy objaw zapchanej nagrzewnicy, zwolniony przepływ, wyższe obroty większe ciśnienie i coś tam przepchnie

w takim razie jak plukanie nie pomoglo to niech wymieni na nowa, roboty jest na caly dzien ale potem zima jest nie straszna i zaparowane szyby ;) a tymi plukankami to szkoda sie denerwowac i marnowac czas bo to nic nie da jak jest nagrzewnica zatkana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie jak plukanie nie pomoglo to niech wymieni na nowa, roboty jest na caly dzien ale potem zima jest nie straszna i zaparowane szyby [emoji6] a tymi plukankami to szkoda sie denerwowac i marnowac czas bo to nic nie da jak jest nagrzewnica zatkana
W moim wypadku pomogło i już 2 rok spokój ,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kt65c453 napisał:
4 minuty temu, ^Robert^ napisał:
w takim razie jak plukanie nie pomoglo to niech wymieni na nowa, roboty jest na caly dzien ale potem zima jest nie straszna i zaparowane szyby emoji6.png a tymi plukankami to szkoda sie denerwowac i marnowac czas bo to nic nie da jak jest nagrzewnica zatkana

W moim wypadku pomogło i już 2 rok spokój ,

samochod z 2004 roku, wnioskuje ze zabieg byl w 2015 r wiec 11 lat uzytkowania nie zatkalo nagrzewnicy i puscilo podczas plukania, moj z 1995 i po 22 latach nagrzewnica miala drozna tylko jedna rurke (wyszlo podczas sekcji)  ciezko bylo nozykiem wyczyscic spiralki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa nagrzewnica już jest kwestia montażu, po przepłukaniu leci ciepławe jedynie powietrze a to zdecydowanie za mało. Jutro pewnie biorę się za wymianę.postaram się zrobić kilka zdjęć, bo te z linku są nie aktywne i nie można ich obejrzeć, a może panowie już macie jakieś fotki z tego zabiegu...? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś polski zamiennik z Allegro... ale firmy nie pamiętam. Uznałem że to jest urządzenie tak proste konstrukcyjnie że nie da się tego zepsuć i szkoda kasy na ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2017 o 12:00, ^Robert^ napisał:

bardzdzo fajnie pokazane tylko dla audi a4 b5 ale mysle za zawsze mozna cos podpatrzec

Nie nie bardzo fajnie W B6 i B7 jest zupełnie co innego niż w B5 więc dobra rada usuń ten film albo zamieść w odpowiednim dziale żeby nie mącić innym w głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie czyszczenie tylko dobiło nagrzewnicę, oczywiście próba nie strzelba, ale wymiana jest tak banalna, że szkoda ryzykować... a jak ktoś da za dużo jakiegoś mocnego środka do odkamieniania to może mieć tylko większe problemy.. nigdy nie wiadomo co poprzedni właściciel/e wlewał/li w układ chłodzenia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdublowałem post , proszę o usunięcie 

Edytowane przez kt65c453
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już jestem po zabiegu, demontaż 15 minut. Koszty nagrzewnica z allegro nowa najtańsza za 60 złotych (nie ma sensu ori - to nie elektronika) oraz nowy czujnik stop który uszkodziłem podczas demontażu (50 złotych również zamiennik). Efekty - ogrzewanie jak w piekle. Jeszcze tylko problem z multitronic pozostał i autko do jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już jestem po zabiegu, demontaż 15 minut. Koszty nagrzewnica z allegro nowa najtańsza za 60 złotych (nie ma sensu ori - to nie elektronika) oraz nowy czujnik stop który uszkodziłem podczas demontażu (50 złotych również zamiennik). Efekty - ogrzewanie jak w piekle. Jeszcze tylko problem z multitronic pozostał i autko do jazdy.
Hehehe no to tylko pierdółka została ,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak to jest w końcu w b6, da radę wyjąć nagrzewnice bez demontażu deski rozdzielczej ? 

Doczytałem do końca i chyba się jednak da wyjąc bez demontażu deski :) 

Edytowane przez tomekSSK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2016 o 12:06, mroziu22 napisał:

pomogło częsciowo, docelowo wymieniłem nagrzewnice

Dokładnie... żadne płukanie, wlewanie kwasków i roztworów... wymiana nagrzewnicy... najlepiej na ori bo szkoda pracy... 1 dniówka lub 2 popołudnia i po temacie na lata... przerabialem temat w B5... 1. Wymiana u elektryka 300zl plus nagrzewnica Febi... nie kupować! dno... za 2 razem juz sam i nagrzewnica ori behr. Coś koło 250zł... spokoj... 

Mozna płukać... tyle że to porównać do czajnika z kamieniem... On ma pustą przestrzeń... Wypłukanie guzik da. A w nagrzewnicy są kanały... można się bawić ale poświecony czas zagospodarował bym na nową i wymianę... ja przelewałem swoją nie na wiaderku... a po 2h i mimo ze woda leciała super ona i tak nie dawała rady... zatem wymiana i tylko ona i po problemie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...