Skocz do zawartości
IGNOROWANY

hałas z okolic filtra powietrza podczas dodawania gazu


fafa61

Rekomendowane odpowiedzi

Niekoniecznie ale warto dostać się do turbiny najlepiej od strony zimnej i sprawdzić luzy poprzeczne i wzdłużne.

Sprawdzisz i będziesz miał pewność.

Przy dużych luzach olej jest wszechobecny w dużych ilościach na ściankach rur dochodzących do intercoolera i w samym intercoolerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie takze to "chrobotanie"nurtowało ale juz się przyzwyczaiłem do tego... turbo było na sprawdzeniu -brak uwag.

tak na marginesie - nie występują zestawy naprawcze solidnych elementów do tych turbin... są ale miękkie chińszczyzny, które można zastosować pod warunkiem ze auto gonisz do ludzi. - tak powiedział koleżka, który zajmuje się regeneracja turbin od wielu lat i tak mi doradził-zastanawiałem się sam żeby moja zregenerował skoro juz była u niego...no i powiedział mi to co napisałem- jesli robic dla siebie - to albo szukać w eleganckim stanie używki albo nóweczkę z ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje kolego, w mojej poprzedniej AJM i AVF tez regenerowałem turbo i powiem wam, że taką regeneracja o kant d*py rozbić. Po paru m/c auto już nie było takie żwawe jak przed remontem a olej mi ciekł....jak nie powiem z czego....Moja BRD użytkuje od 5 m/c i mam zamiar zrobić nią tak jak w dwóch poprzednich A4-ach przynajmniej 150 tyś. Tak więc jak przyjdzie czas ,że będzie mi brać już dużo oleju albo padnie całkiem to poszukam dobrej używki, najlepszej jaka znajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrobotanie a przy tym siwo niebiesko delikatnie z tyłu - czasami, jak przegazujesz na chwilę jest ok. Czasami jeszcze na wolnych obrotach potrzepie silnikiem. Czy takie masz objawy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten sam problem, wymieniłem egr na nowy bo zaślepić w brd to nie taka prosta sprawa-tzn idzie, ale wywali od razu błąd na kompie, wywaliłem dpf'a i szurania nie ma. temat ten był poruszany już kilka razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel,

chrobotanie jest niezależnie czy to jest na zimnym silniku czy na ciepłym-tak samo. Jeżeli chodzi o szarpanie silnikiem to występuje ono u mnie , na wolnych obr, ale i podczas jazdy czuje lekkie szarpnięcia. Od kiedy w ASO wymienili mi pompki, to nie widze u siebie kopcenia .Przed wymianą kopcił na biało, teraz (na razie) jest oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że dzisiaj rozmawiałem z gościem od regeneracji turbin z Mielca i potwierdził mi że to chrobotanie w tym i wielu innych modelach nie oznacza jakichkolwiek symptomów uszkodzonej turbiny. Oczywiści mówimy o przypadkach gdy jest to jedyny objaw, nie ma przy tym czarno lub biało za samochodem itd

Tutaj

jak zakończył się u klienta efekt chrobotania + biało za samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trop z uszkodzonym łożyskowaniem turbiny jak najszybciej do sprawdzenia, parę tygodni temu znajomy w A6 z AWX-em miał identyczny obiaw obcierania/szurania przy schodzeniu silnika z obrotów i podczas mocnego przyspieszania , z racji braku czasu umówiliśmy się na weckend, coby obejżeć turbinę:decayed:

No i miał pecha, bo było to we wtorek, a w czwartek turbina się rozleciała , ledwo mu się udało zadusić motorówkę , a oleum wypiła prawie 3 litry :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jedno pragnę nadmienić auto przed totalną awarią turbiny "chrobotało" a po regeneracji turbiny nie.

Jest to potwierdzone już na paru samochodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... Czy ktoś znalazł przyczynę tego dzwieku 'Chrobotania'...  U mnie bardzo podobny lub identyczny dzwiek...najbardziej słychac przy puszczaniu gazu( w czasie jazdy) na postoju wszystko gra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w avf miałem taki dzwiek- była nieszczelność w odlocie spalin do egra- uszczelka metalowa zużyta- doszedłem do tego bo zajrzałem lusterkiem widac było nagar...

po wymianie na nowe- Cisza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...