Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana ori żarnikow D1S na 6000K


Muskel1

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj przyszly Philips Ultra Blue 6000.

Tak Wygladaja, w sumie niczym sie nie roznia, jedynya roznica to filter/ekran na zarniku.

Jak zamontuje to zrobie kilka zdjec porownawczych.

8E8jS.jpg

qRQzi.jpg

10Bnrr.jpg

10Bxq0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie , przecież było to już kilkadziesiąt razy pisane.

http://www.a4-klub.pl/smf/all_xenony_problem_naglasniany-t18351.0.html

No nie zauwazylem tego tematu, rzeczywiscie jest tam wszystko juz na 1-szej stronie.... a wiec : Sprzedam zarniki D1S 6000K :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek dla porownania. Opis w zdjeciach.

cDIiA.jpg

cDZLA.jpg

cE1fJ.jpg

158KWJ.jpg

Wrazenia, hmmm.... z racji tego, ze caly czas jezdzilem na 6000K, wydaje mi sie, ze te Ultra Blue sa lekko zoltawe (co widac na jednym ze zdjec).

Ogolnie jestem zadowolony, bo daja jednak wiecej swiatla niz te Autic 6000K, ktore mialem.

Lekka poswiata niebieskiego tez jest widoczna w porownaniu do ori Philips 4250K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale duzo wiekszej roznicy w kolorze nie ma, a moglbys jeszcze zrobic jakas fotke w nocy na np. czarnym asfalcie i jasnym? 4300- philips 6000? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że w D1S nie ma takiego wyboru, jak w D2S - chciałbym z ciekawości sprawdzić 5000K - będzie myślę dobry kompromis pomiędzy 4,3-6K.

Pod koniec roku z tego co wiem mają się pojawić na allegro, ale niestety firmy "krzak"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa konwertery umozliwiajace zakladanie zarnikow D2S do reflektorow D1S. Sa niestety dosc drogie i do nabycia za wielka woda.

http://www.xevision.com/hid_xesparq.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shocked: podoba mi się ten wynalazek :naughty:

D2S sporo tańsze i wszędzie dostępne - można by coś takiego popróbować :good: 130 talarów zielonych to jeszcze nie tak źle. jest ktoś Pany za wielką wodą, żeby coś takiego ściągnąć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

130 talarów zielonych

130$ to tylko sama cena, dolicz koszty przesylki, clo a sprawa calkiem inaczej wyglada.

W DE na forum chlopak szuka chetnych na zbiorowe zamowienie cena 80€ za szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

130 talarów zielonych

130$ to tylko sama cena, dolicz koszty przesylki, clo a sprawa calkiem inaczej wyglada.

W DE na forum chlopak szuka chetnych na zbiorowe zamowienie cena 80€ za szt.

:confused4: to nieco zmienia postać rzeczy :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co napisalem na stronie nr.3 ? :doh1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę temat :decayed: ale nie chcę zakładać nie potrzebnie nowego :)

Pytanko do was, czy ktoś używa D1S Osram Cool Blue Intense ?? Widziałem je w sklepie, nie ma żadnych filtrów na bańce etc. ale przed wydaniem ponad 300zł za sztukę wolę się zapytać czy ktoś z was ich czasami już nie używa ?? Osram pisze, że barwa 5000K i 3400 lumenów więc całkiem całkiem. [br]Dopisany: 20 Marzec 2011, 15:42_________________________________________________Skoro nikt nie jeździ na osramach CBI to mam inne pytanie, czy opłaca się kupić 2 szt tego w wersji 1 po to by mieć ten starter i móc wsadzać tam D2S ??

http://moto.allegro.pl/oem-d1s-4300k-xenon-zarniki-palniki-zarowki-ksenon-i1506049792.html

Bo pisze tam, że lampa/palnik/żarnik w wersji 1 jest wymienny, więc teoretycznie można tam wsadzić każdy inny D2S. wejście na kabelek od przetwornicy jest na D1S, czyli wyjdzie to taniej za 2 sztuki niż za 1 konwerter o którym była mowa już w tym wątku. A zawsze dodatkowo chińskie bo chińskie ale na wymianę są :naughty:

:mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na tej aukcji nigdzie nie jest napisane, że same palniki to D2S :wink4: To, że są demontowalne, nie znaczy że akurat na D2S. Jeśli masz ochotę, do podpytaj sprzedającego i będziesz na 100% wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem teoretycznie ;) tylko z drugiej strony jak to okaże się beznadziejne i palnik będzie w nim kijowo świecił to szkoda kasy na to. Chyba jednak kupię Osrama CBI .

Gdyby to było bliżej i gdzieś w woj.śląskim to bym podjechał do gościa osobiście . Myślałem, że ktoś może już to kupił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę temat :decayed: ale nie chcę zakładać nie potrzebnie nowego :)

Pytanko do was, czy ktoś używa D1S Osram Cool Blue Intense ?? Widziałem je w sklepie, nie ma żadnych filtrów na bańce etc. ale przed wydaniem ponad 300zł za sztukę wolę się zapytać czy ktoś z was ich czasami już nie używa ??

Z tego co wiem to zarniki sa warte swojej ceny. Chlopaki z niemieckiego forum na nich smigaja i bardzo sa zadowoleni. Barwa swiatla jest idealnie biala, lekko wpadajaca w blekitny ale to tylko odrobine. Widocznosc jest duzo lepsza niz na ktorychkolwiek przez nich testowanych zarnikach. Tez sobie je kupie jak moje Ultra Blue Philipsa sie skoncza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Muskel1 :) o taką opinię mi chodziło :) teraz na 100% jestem pewien, że je kupię :):good:

Zdaj relacje jak bedziesz je juz mial. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj udało mi się wreszcie wymienić :) 2h 10 min. Powiem szczerze, że cholernie kiepsko to przemyśleli w niemcowni :wallbash: bo w poprzednim aucie wymiana dwóch palników zajmowała około 10 minut a tu trochę trzeba poodkręcać . Efekt jest zadowalający :) aczkolwiek wydaje mi się, że mam beznadziejnie ustawione światła !! :kwasny: tak do środka zamiast normalnie (zarówno przed jak i po zmianie tak samo) będę musiał się troszkę pobawić regulacją lewo prawo (szczególnie prawej lampy) bo na odległość świecą OK. Przy najbliższej wieczornej trasie porobię parę fotek, dzisiaj nie wziąłem aparatu, a telefonem beznadzieja. Summa summarum przed maską mam jasno wreszcie :> .

Takie pytanko przy okazji czy do naszych audiczek na pierwszy montaż wsadzali Osramy czy philipsy?? Bo ja miałem osramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem Philipsy, Brysio mial Osramy z tego co pamietam. (Auta identyczne, ten sam rocznik).

No to gratuluje wyczynu i czekamy na fotki. Ustaw moze na stacji diagnostycznej swiatla to bedziesz mial pewnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...