Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wygłuszanie drzwi oraz poprawa seryjnego MMI audio + podświetlenie schowka


darecy

Rekomendowane odpowiedzi

Jako posiadacz A5 - również się zgadzam, że z samą instalacją audio to jakaś lipa jest. Posiadam zestaw B&0. Głośniki grają fajnie. Ale to co się dzieje z drzwiami po podgłośnieniu muzy, to jest dramat... Wstyd dla B&0, że nie wymusili na Audi dobrego wygłuszenia drzwi.

No i dzięki za podrzucenie koncepcji, którą na pewno zaimplementuję:)

---------- Post dopisany at 23:35 ---------- Poprzedni post napisany at 23:35 ----------

Pytanie jeszcze tylko - jaką folię i piankę polecacie, bo kompletnie się na tym nie znam:/

Nazwy masz w pierwszym poście, ale możesz zastosować delikatnie tańsze...

Do A5 cupe weź 5 lub 6 mat stp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, nie zapytałem wystarczająco konkretnie:/

Odnośnie mat: Używałeś StP, model Silver, tak?

- Jak sądzisz, warto dołożyć trochę do wersji Gold?

Odnośnie pianki: Używałeś GMS-02, tak? Jak odczucia? Wystarczy, czy lepiej cieńszą / grubszą (o ile da się zamontować)?

Na A5 Sportback wystarczy mi 8 mat?:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłem się kulku sprzedawców i powiedzieli jak nie zamierzam tam inwestować dużych tysięcy w decybele to lepiej silver,

raczej bym nie przepłacał...

Wybrałem 5mm aby dokleić jeszcze fabryczny filc do pianki i zmieścić się.

Powierzchnia drzwi w sportback jest podobna do avant'a więc 8 mat wystarczy na styk jak chcesz wszystko bardzo dobrze okleić to weź 9-10 na 4 drzwi,

wtedy dasz 3 na przód/stronę 2 na tył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram moda wygluszylem wszystkie drzwi matami do tego boczki wykleilem pianką 10mm z przodu założyłem focale 165mm na zwrotnicach system dwudrozny dodatkowo do bagażnika sub 10" przez dodatkowy wzmacniacz i powiem :kox::kox: muszę jeszcze pomyśleć nad jakąś fajna zabudowa dla tego dodatkowego suba żeby nie tracić miejsca w bagażniku i już będzie mega ok :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian a nie myślałeś wykorzystać pudła oryginalnego subwoofera?

Wiem, że wymiary i pudło głośnika jest o innych parametrach ale może warto spróbować. :wink:

Dołożyłem wzmacniacz od A6 i jest lepiej, ale mam problem ze środkowym głośnikiem średnio-tonowym w desce rozdzielczej.

Na moje ucho, to psuje mi dynamikę oraz dźwięk. :kwasny:

Muszę pomyśleć o innym głośniku w to miejsce lub nie montować go tam wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian a nie myślałeś wykorzystać pudła oryginalnego subwoofera?

Wiem, że wymiary i pudło głośnika jest o innych parametrach ale może warto spróbować. :wink:

Na razie mam dodatkową tubę w bagażniku, ale jakoś mi to nie pasi bo raz, że z d*py to wygląda a dwa zajmuje miejsce dlatego jak znajdę trochę czasu to pomyślę nad jakąś skrzynką w miejsce ori suba tylko narazie strasznie kiepsko z czasem u mnie, ale szerze powiem nie spodziewałem się, że dołożenie tego dodatkowego przodu dwudrożnego+wygłuszenie wszystkich drzwi da taką różnicę :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze dokupilem 2 głośniki w deskę 2-drożne bo ten środkowy i dwa boczne dupnie grają. Mam nadzieje ze przyjdą w tym tygodniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekam na relacje może też się skuszę:wink:

Cieżko dostać taki wymiar, tam jest 3,2' czyli 8cm odstęp śrub, druga sprawa to głębokość?! Ciekawy jestem czy magnes większy wejdzie...

Jest dość fajny głośnik JBL w to miejsce tylko ma 87mm i obawiam sie ze nie podejdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłem się kulku sprzedawców i powiedzieli jak nie zamierzam tam inwestować dużych tysięcy w decybele to lepiej silver,

raczej bym nie przepłacał...

Wybrałem 5mm aby dokleić jeszcze fabryczny filc do pianki i zmieścić się.

Powierzchnia drzwi w sportback jest podobna do avant'a więc 8 mat wystarczy na styk jak chcesz wszystko bardzo dobrze okleić to weź 9-10 na 4 drzwi,

wtedy dasz 3 na przód/stronę 2 na tył

Ja na początku jak u siebie wygłuszałem zamówiłem 4 szt, zabrakło dokupiłem 3 szt. i potem jeszcze 2 szt. Razem wlazło prawie 9 szt. i to tylko na przednie drzwi tylnych nie robiłem, zabrakło siły i czasu. Myślę ze mam dobrze wygłuszone i wcale nie przedobrzyłem. Maty STP 75/53 cm. Moje drzwi poniżej.

xuox.jpg

3lba.jpg

8gke.jpg

kvlj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak technicznie wygląda podłączenie wzmacniacza z a6'tki? Wtyki od mmi i te od głośników do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przymierzam się do B&O bo mam obecnie "8 głośnikową porażkę" :wink: rozumie, że jak już będzie wszystko sciągane to warto też wygłuszyć bo jak mówicie efekt jest zauważalny? btw gdzie się kupuje te mdf`y? montujemy je też do B&O? tylko pod tez duże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...