Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zalety i wady 2.0TFSI


kolunio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko na temat silnika 2.0 T czy to dobry silnik bezawaryjny wady i zalety napiszcie mój kolega chce kupić cos takiego w benzie ma juz na oku na allegro.Czekam na wiadomości pozdrawiam


Fajne info 2.0 TFSI

http://20tfsi.blogspot.com/2013/11/guide-pcv-ventil-tauschen-20-tfsi.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalety : to przede wszystkim to że pozbawiony jest wad diesla ( dwumasy, wtryski , wrażliwośc na jakosc paliwa, DPF, zima ) przyzwoita kultura pracy.

Wady : TFSI - pali niemało benzyny, potrzebuje tez oleju,

co jeszcze dopiszecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalety : to przede wszystkim to że pozbawiony jest wad diesla ( dwumasy, wtryski , wrażliwośc na jakosc paliwa, DPF, zima ) przyzwoita kultura pracy.

Wady : TFSI - pali niemało benzyny, potrzebuje tez oleju,

co jeszcze dopiszecie ?

jak to pozbawiony dwumasy? :shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TFSI z automatem - ma dwumase?

Myslę że tylko diesle potzrebuja dwumasy do wyrównania drgań - ale przyjme naukę jeśli jest inaczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TFSI z automatem - ma dwumase?

Myslę że tylko diesle potzrebuja dwumasy do wyrównania drgań - ale przyjme naukę jeśli jest inaczej :)

Jest inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem w innym watku , ale jeszcze podepne tu :

wymieniałem w Wieliczce ( ŁANOSZKA), auto jest z roku z 2007 ale z uwagi na " wiek paska" wymieniałem a i do tłukącego łańcuszka chciałem sie dostać

zakres (sprawdziłem z faktury)

rozrząd - wymiana

Olej 5L 5w30 +wymiana

pompa wody

filtr powietrza , oleju

napinacz łańcuszka, łańcuszek,

wymiana płynu chłodniczego

sprawdzenie smoka olejowego

wyczyszczenie odmy olejowej

total : 1 900 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na temat ale jak ci sprawdzali smog? Sciagali miske?

Te silniki jak jezdza na odpowiednim oleju to nie biora go wiecej niz zwykle. Longlife to smierc dla nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napiszcie jak z tym rozrzadem jaka cena za wymiane

http://a4-klub.pl/2-0t-232/wymiana-rozrzadu-2-0t-fsi-bwe-koszt-280090/ <<<------ zapraszam do lektury. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smok ssący :) miskę zdjąć, sprawdzić sitko czy nie zatkane, usunąć gęsty olej z dna miski - i będzie na kolejne 100 000 km

( nasłuchałem sie wiele o olejach i zatkanych sitkach na smoku więc sprawdziłem przy okazji)

Long life - opinie podzielone , ja nie stosuje bo 90% po miescie, a na olej jeszcze wystarcza...

( z drugiej strony skoro technologia VAG pozwala na wymiane oleju co 30 000 to dlaczego im nie wierzyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo zaden olej nie utrzyma czystosci po takim przebiegu, a long life jest glownie po to zeby klient po okresie gwarancyjnym (akurat po 2-3 wymianach) wrocil do serwisu na remont silnika zeby zasilic portfel serwisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony skoro technologia VAG pozwala na wymiane oleju co 30 000 to dlaczego im nie wierzyć ?

Tu nie chodzi o technologie - olej traci swoje wlasciwosci i nie trzyma parametrow po okolo 12-13tys km w zaleznosci od warunkow ekploatacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie się podpiąć pod temat, bo aktualnie się rozglądam za 2.0T Q i widzę że jest masa aut sprowadzonych z US.

Czymś się różnią wersje US od EU? Pomijając skrzynię biegów i zderzaki...

Ja mam ze stanów i trzeba dodatkowo zmieniś światła z tyłu...myślałem że z przodu też ale okazało się że ma EU...musisz jeszcze sprawdzić historię wypadkową bo to że było bite to 99% - tylko pytanie - jak mocno...?? Reszta części to normalne Audi - ja wymieniałem odmę - nie ma żadnego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 220 KM rozni sie od 200 KM czyms jeszcze ? Czy jest to tylko roznica w oprogramowaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...