Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zalety i wady 2.0TFSI


kolunio

Rekomendowane odpowiedzi

Ooo, to to to -metaliczny tempy grzechot:D na wolnej przestrzeni od wszelkich zabudowań trzeba się bardziej wsłuchać ale wciąż jest słyszalny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :hi:

---------- Post dopisany 25-06-2014 at 11:26 ---------- Poprzedni post napisany 24-06-2014 at 22:50 ----------

Panowie a moze ktos wrzuci filmik jak zachowuje się silnik (jak go słychac) po wymianie łancuszka i napinacza

U mnie to lekko cyka ale przy okazji innych czynnosci serwisowych chce zrobic porzadek z regulatorem zmiennych faz rorządu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie póki co nic takiego się nie dzieje. Może kończyć Ci się dwumasa ,albo któraś z poduszek przy silniku jest do wymiany..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ok, standardowo przyczyn moze byc wiecej niz jedna :) poduchy wymienic napewno bedzie taniej, da sie jakos jedno lub drugie sprawdzic czy pozostaje metoda prob i bledow jedynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to dwumas to auto w czasie jazdy będzie wpadać w drgania ,odczujesz też szarpanie przy zmianie biegów, w przypadku poduszki to chyba najlepiej na kanale sprawdzić..w obu przypadkach diagnoza jest bardzo podobna. Dwumas można jeszcze sprawdzić jadąc na 1biegu ,czyli ruszasz, puszczasz gaz auto zwalnia ale płynnie a jeżeli ,, skacze - żabkuje" to dwumas leży, jak nie to wrzucasz 2bieg i robisz tak samo jak na 1wszym biegu, tyle ze jak nie ,,żabkuje" to wszysyko gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ok, a te szarpania w czasie jazdy moglbys mi wyjasnic troche bardziej? Mi troche jakby szarpnie przy zmianie 1-2 lub 2-3 bieg ale mysle ze bardziej tu chodzi o dodanie gazu wczesniej niz w dieslu ktorym do niedawna jezdzilem.

Tak podczas jazdy to raczej nie drga, jedyne co zauwazylem to wpada takie drgania/wibracje w okolicy 21tys obrotow ale to takie drgania o wysokiej czestotliwosci jak wibracja w telefonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do jakich obrotow mialem go rozpedzac i puszczac gaz zeby to sprawdzic ale tak robilem do 2000 i na jedynce czuc szarpniecie zaraz jak zacznie schodzic z obrotow a na dwojce nie... Buuu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jedno szarpnięcie , czy skacze jakby żabie skoki? najlepiej to czuć jak dociśniesz do 3500 obr/min wtedy bedzie już bardziej jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie dwumas masz cały. Jakby coś było nie tak z nią to byś miał takie szarpnie jakby paliwo nie dochodziło coś w tą strone do tego bym to porównał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie dwumas masz cały. Jakby coś było nie tak z nią to byś miał takie szarpnie jakby paliwo nie dochodziło coś w tą strone do tego bym to porównał.

Szarpać też lubi jak poduszki są wywalone pod silnikiem i pod skrzynią lub podpora wału jeśli to quattro,chociaż jak podpora jest wywalona to słychać takie głuche uderzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie dwumas masz cały. Jakby coś było nie tak z nią to byś miał takie szarpnie jakby paliwo nie dochodziło coś w tą strone do tego bym to porównał.

Szarpać też lubi jak poduszki są wywalone pod silnikiem i pod skrzynią lub podpora wału jeśli to quattro,chociaż jak podpora jest wywalona to słychać takie głuche uderzenie.

też,ważne że dwumas cały :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...