Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zalety i wady 2.0TFSI


kolunio

Rekomendowane odpowiedzi

No to masz dobrze.. Ja mam koniec 2005r nie wiem czy później nie zmienili pomp bo ta, która zamówiłem podobno jest poprawiona i ma inny nr.

Sent from my Lumia 820 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle ,że ja mam a6 więc może być troszkę inniejsza pompa ,no i 170konna seria.. jeszcze.. Jakby nie było 65 koni różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, chcialem was zapytac czy u was przy ponad 4000 obrotow silnik wydaje taki dziwny dzwiek jakby wachadlowy nie wiem jak to okreslic, nie jest to jednostajny dzwiek "wycia" a taki jakby no wachadlowy takie okreslenie przychoodzi mi do glowy, przy okazji sprobuje nagrac to bo jest tak samo na postoju na uzie jak i podczas jazdy, u kumpla na 200hp motorze tego nie ma wiec postanowilem zapytac tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tylko wycie (na luzie) ,ale ,,kołatania" nie czuć

Edytowane przez HAMER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie też nic nie zauważyłem,a ostatnio na autostradzie to motorownia pracowała głównie na 4000 obr/min,słychać było głównie szum powietrza,a silnika prawie w ogóle.

Edytowane przez Hołowczyc20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, przy 4000 obr/min nie słychać u mnie nic niepokojącego prócz lekkiego wycia. Wrzuć jakiś filmik, może da się coś wywnioskować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maly update, wczesniej to przerywane wycie dalo sie slyszec od 4000 a teraz juz od 2100 co mnie niepokoic zaczyna. Mam tez blad na silniku 001602 - sensor reference voltage A: circuit
P0642 - 002 - low - Intermittent

Zaraz sprobuje wstawic plik z dzwiekiem bo nagralem dzisiaj.

http://yourlisten.com/bartydee/audio-recording-2014-08-13-14-49-37

Edytowane przez turbobastard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że uszkodzona wiskoza wyje :wink: ale to tak poza tematem.

Błąd P0642 nie jest czasem spowodowany przez przepustnice albo jakąś nieszczelność ?

Jedno jest pewne, nie pracuje to poprawnie.

Edytowane przez Killer098
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że uszkodzona wiskoza wyje :wink: ale to tak poza tematem.

Błąd P0642 nie jest czasem spowodowany przez przepustnice albo jakąś nieszczelność ?

Jedno jest pewne, nie pracuje to poprawnie.

dlatego napisałem podobnie :) ale też bym raczej obstawiał przepustnice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wyskoczyla mi kontrolka cisnienia oleju na dodatek i zaczal glosno chodzic wiec kumpel z forum zaholowal pod dom i bede dzisiaj gdzies go dalej zabieral zeby to sprawdzili to porusze temat przepustnicy. Mam nadzieje ze to nie pompa oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie też nic nie zauważyłem,a ostatnio na autostradzie to motorownia pracowała głównie na 4000 obr/min,słychać było głównie szum powietrza,a silnika prawie w ogóle.

:cheesy: :cheesy: przy 4tyś obr/min ile było na szafie, wiecej się nie dało ? ja swoją doszedłem do 4,5 tyś obr/min- 6bieg , później już przebić to było ciężko praktycznie wskazówka stała w miejscu.. auto załadowane + kierowca i pasażer. Spalanie wg fisa 12,4 najmniej udało mi się zejsc do 7.2 przy 110 - 130km/h,więc chyba kolejna zaleta 2.0 tfsi :)

Wczoraj wyskoczyla mi kontrolka cisnienia oleju na dodatek i zaczal glosno chodzic wiec kumpel z forum zaholowal pod dom i bede dzisiaj gdzies go dalej zabieral zeby to sprawdzili to porusze temat przepustnicy. Mam nadzieje ze to nie pompa oleju

oby to nie pompa..jaki olej miałeś zalany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoc jakby to byla pompa to po odkreceniu korka nie byloby czuc powietrza pompowanego a u mnie czuc.

Olej to Motul VW SPECIFIC 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze byłoby sprawdzić to u mechanika jakimś miernikiem ciśnieniowym, czy pompa daje jakieś ciśnienie. Równie dobrze może to być jakiś czujnik od oleju, vag nie wywalił kolejnych błędów ?

Edytowane przez Killer098
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w benzynach Audi często zakleja się syfem smok pompy oleju. Jeśli zaświeciła się kontrolka oleju a VAG nie pokazuje żadnych jak piszesz błędów to by wskazywało że może być to zaklejony smok i przez to słabsze ciśnienie oleju,a głośniejsza praca silnika (takie jakby postukiwanie) może wskazywać na przytarte panewki (oby nie)

więc micha w dół i sprawdź stan smoka

Edytowane przez Rabbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


:cheesy: :cheesy: przy 4tyś obr/min ile było na szafie, wiecej się nie dało ? ja swoją doszedłem do 4,5 tyś obr/min- 6bieg , później już przebić to było ciężko praktycznie wskazówka stała w miejscu.. auto załadowane + kierowca i pasażer. Spalanie wg fisa 12,4 najmniej udało mi się zejsc do 7.2 przy 110 - 130km/h,więc chyba kolejna zaleta 2.0 tfsi :)

przy 4tyś obr było 200km/h dało się wiecej bo najwięcej było 230km/h i chciała jeszcze,ale polskie autostrady są jakie są :decayed: a spalanie wyszło mi wg.FIS-a 7.6 jak dla mnie bardzo dobry wynik :) przy średniej prędkości 90km/h,a co do problemu kolegi turbobastard to ja też stawiam na zapchanego smoka i wcześniejszą jazdę na castrolu.Tak że po czyszczeniu smoka proponuję oliwe 0W40 z normą 502.00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jeżdżę na castrolu i też wyczytałem gdzieś o tym że jakieś nagary robią się na tym oleju, za parę miesięcy szykuje mi się wymiana.

Jaki olej polecacie ? I trzeba robić jakąś płukankę jak przejdę z castrola na coś innego ? Jeśli tak to wygląda to tak że dolewam płukankę do starego oleju na krótko przed wymianą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...