Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zalety i wady 2.0TFSI


kolunio

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też mam duże. Nawet większe przy pałowaniu. W moim samochodzie jest tak od nowości. Teraz ma prawie 200 kkm. I poza tym, że trzeba raz na miesiąc dolać to nie powoduje to innych dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według fis-a pali średnio 13 - 14 litrów miasto, a wcale go nie cisnę, wydaje mi się, że trochę za dużo patrząc na wasze wartości.

Z rana jak odpalę to przez jakiś czas pokazuje nawet do 40l, ale to chyba normalne póki się nie nagrzeje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na chwilowe w korku bo to przecież wartość chwilowa...

Dzisiaj zamęczyłem się na śmierć i zanudziłem, ale... na odcinku 140 km nie przekraczając 90 km/h - od Połańca do Tarnowa różnie w zależności od miejscowości, ale nie przekraczając 90 km/h i od Tarnowa ciągle na tempomacie 90 km/h.

Wynik?

przejechane dokładnie 139,6 km; spalone 9,69 l benzyny 98

spalanie na 100 = (100x9,69)/139,6 = 6,94l/100km - jestem w lekkim szoku :)

w mieście różnie; w cieplejsze dni 12,5 - teraz około 13,5 przy spokojnej jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem już co prawda w innym wątku, ale tu tez wrzuce.

Tak się sklada, ze jezdze już drugim B7 2.0 TFSI (wczesniej kombi, teraz sedan) i cos mogę dorzucić do tematu. Ani jeden ani drugi (podprzedni 65 tys przebiegu, obecny 95 tys.) nie pali oleju. Wg mnie osoby które tak twierdza mieli wycieki albo cos innego było nie tak. Co do spalania. Obcenie staram się jezdzic dosyć spokojnie i udało mi się zejść do 10.4 po mieście. Uwazam ze jest to wynik rewelacyjny. Do co FISa. Uwazam ze pokazuje dosyć precyzyjnie, bo kilka razy zweryfikowałem spalanie i wychodzilo bardzo podobnie. Pamietajcie ze FIS pokazuje średnie spalanie dzienne od uruchomienia (nr 1 na FIS) i ogólny (nr 2 na FIS).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafand zaloze sie ze jakbys ktos dynamiczniejszy dorwal twoje TFSI to zaraz ubytek by byl zauwazalny, to jest urok silnikow turbo szczegolnie tych nowszych

ja z tego co zauwazylem, najwieksze zuzycie jest przy wysokich i dlugotrwalych obrotach, np w czasie robienia szybkiej ale dlugiej trasy, odwrotna sytuacja jest kiedy ktos jezdzi dosyc oszczednie i glownie po miescie, wtedy ubytek oleju moze byc na prawde sporo nizszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślisz ze ja nie jezdze dynamicznie? W kombi miałem spalanie 13-14 litrów po mieście, bo darlem mocno, ale nie dolewalem oleju mieszy wymianami. Wiem co mowie, jezdze TFSI od 5 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wciaz nie wierze ze przez 10tys nie bylo widac zadnego ubytku na miarce :decayed: a 13 L to nie duzo, ja mam takie jak jezdze w 80% spokojnie :kox: hehe ale dobra nie bede sie sprzeczal :) bez obrazy

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze ze nie ma zadnego ubytku. Ale na pewno nie na tyle żeby dolewać,

Toc jest czujnik poziomu oleju i nigdy mi się nie właczyl, a zużycie oleju rzedu 1 litr na 3000 tys albo dolewanie raz w miesiącu to juz dla mnie jakas fantazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat widzę się rozwinął w temacie spalania, a jak wiadomo w silnikach turbo spalanie różni się dość znacznie, bo każdy ma inną nogę i nawyki jazdy. ;) Dlatego ponownie zapytam, bo mocno zastanawiam się czy nie sprowadzić dla siebie z USA 2.0 TFSI Q po przejrzeniu naszego "bogatego" rynku....

Czy coś różni same silniki i części (poza zderzakami, licznikami w milach etc.) z wersji amerykańskiej i europejskiej?

np. w stanach mają inne paliwo, możliwe że pompa, program będzie wymagał zmian? jakieś doświadczenia, sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam b7 ze stanów i różni się oznaczenie, ale z tego co widzę to części takie same jak do BWE, czyli europy...

Dzisiaj wymieniłem zawór regulacji ciśnienia i jeden wężyk od niego odchodzący - to te zawory podobno odpowiedzialne są za nadmierne spalanie oleju - w tej chwili numer tej części to 06F129101P - poprzednie wersje to końcówki E, F

gołym okiem na zewnątrz widać niewielkie różnice, a pewnie w tym grzybku są jeszcze większe...

nawet ta rurka się różni bo ta część bardziej z prawej strony wewnątrz ma ściankę z mniejszą średnicą, zapewne by mniejsze ilości oleju wpadały do... a więcej cofało się i trafiało do miski olejowej - to moje gdybanie.

natomiast oznaczenia na samym regulatorze starym to 0,7 więc sądzę, że to ciśnienie, a w nowym to 1,3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam b7 ze stanów i różni się oznaczenie, ale z tego co widzę to części takie same jak do BWE, czyli europy...

Dzisiaj wymieniłem zawór regulacji ciśnienia i jeden wężyk od niego odchodzący - to te zawory podobno odpowiedzialne są za nadmierne spalanie oleju - w tej chwili numer tej części to 06F129101P - poprzednie wersje to końcówki E, F

gołym okiem na zewnątrz widać niewielkie różnice, a pewnie w tym grzybku są jeszcze większe...

nawet ta rurka się różni bo ta część bardziej z prawej strony wewnątrz ma ściankę z mniejszą średnicą, zapewne by mniejsze ilości oleju wpadały do... a więcej cofało się i trafiało do miski olejowej - to moje gdybanie.

natomiast oznaczenia na samym regulatorze starym to 0,7 więc sądzę, że to ciśnienie, a w nowym to 1,3

To jak już trochę pojeździsz to napisz tu czy pomogło na spalanie oleju. Napisz też ile palił Ci przed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ze stanów - jeżdżę ponad rok i na razie (na szczęście ) musiałem wymienić tylko odmę - nie było żadnego problemu z dostępnością w serwisie więc chyba jest taka sama. Przejechałem 14 tyś km i musiałem dolać jakieś 1,5L oleju. Przebieg 105 tyś km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie faktycznie z tym ubytkiem oleju jest aż tak źle??bo rozważam zakup auta z tym motorem i sam nie wiem co mam myśleć czytając np. poprzednie wpisy ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie faktycznie z tym ubytkiem oleju jest aż tak źle??bo rozważam zakup auta z tym motorem i sam nie wiem co mam myśleć czytając np. poprzednie wpisy ;/

Nie jest, ja się upieram przy swoim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz przebieg u siebie??ile łyka?kompletnie nic?

97 tys. Miedzy wymianami nie dolewam kompletnie nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...