Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wypadanie zapłonu szarpanie


bzykbtr

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj sprawdzałeś klemę akumulatora po stronie plusowej czy Ci się nie grzeje , ja po przejechaniu kilku kilometrów jak złapałem za klemę to się poparzyłem był słaby styk po oczyszczeniu dokładnie klemy kontrolka ta żółta zgasła przejechałem na razie 600km i kontrolka jeszcze się nie pokazała pod Vaga jeszcze nie podpinałem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok,tego jeszcze nie sprawdzałem,ale sprawdzę,narazie odstawiłem auto do Janka ze speed serwisu i szuka przyczyn

pozdro

---------- Post dopisany 28-10-2013 at 19:32 ---------- Poprzedni post napisany 27-10-2013 at 09:54 ----------

zrobione ...

zawór odpowietrzania oparów paliwa był przyczyną ...

narazie zrobione 100 km i bez checka auto całkiem inaczej się zachowuje:banan:

DSC_0381.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobne objawy w 1.8 T. Szarpie przy przyspieszaniu. Póki co wymieniłem świece, bez skutku. VAG pokazuje mi błąd odpowietrzania par paliwa. Co ciekawe problem występuje tylko na LPG i dopiero jak silnik się rozgrzeje w okolice 90st. Silnik szarpie, a komp pokazuje tylko bład par paliwa, kontrolka silnika mi sie nie świeci. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka

u mnie był zaworek odpowietrzania oparów paliwa i jak na razie jest ok... tak jak wyżej pisałem.. sprawdź to!

miałem podobne objawy lub jedz do gazowników i sprawdź jaką masz mieszankę na gazie..może być zauboga lub odwrotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi bzykbtr jeszcze, czy u Ciebie szarpało też na LPG? U mnie problem występuje w przedziale od 1500 do 3000 RPM na LPG. Na benzynie silnik pracuje ok, czasem nim bujnie na biegu jałowym. Pytam bo zastanawia mnie wpływ układu paliwowego na pracę silnika na LPG. Dziś byłem u gazownika i z instalacja jest wszystko ok. Mapy wtrysków są idealne i od strony instalacji nie powinno nic sie dziać. Zasugerował wymianę cewki/cewek. Nie chce sie pchać w niepotrzebne koszta skoro to może być wina zaworu odpowietrzania jak u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie szarpało na lpg bardziej niż na benie,wiem ze cewki są bardziej wyczulone na gaz ,więc może to być ich wina ale jeszcze świece też są wyczulone na lpg,ja powymieniałem wcześniej cewki ale nie potrzebnie...

---------- Post dopisany 08-11-2013 at 20:50 ---------- Poprzedni post napisany 05-11-2013 at 20:33 ----------

heja banana,wczoraj jeszcze zmieniłem mapę paliwową na gazie i jest jeszcze lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też problem rozwiązany. Padła jedna cewka i siała te problemy. Metodą prób i błędów doszedłem która i silnik znowu pracuje równo i płynnie :). Zaworek odpowietrzania par paliwa też wymienie ze względu na pojawiający się błąd. Dzięki za pomoc. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem tez wypadanie zaplonu oraz czasem drgania

U mnie byl problem w kolektorze brakowalo tych lapek w srodku co reguluja powietrze

Niby wadliwa rzecz w asn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie o kolektorze z tą gruchą co jest na zewnątrz ?? jeśll tak to mam taki na sprzedanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym spr, bo nie wymieniałem nigdy, nie rozbierałem nigdy. Nie było takiej potrzeby a więc nie wiem jak to wygląda, mam w domu cały kpl. musiałbym sprawdzić, dostałem w spadku od kumpla całą walizę zabawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...