Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kierunkowskazy wariują


leon72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam od pewnego czasu problem z kierunkowskazami, przy skręcie w prawo, przełączam normalnie dzwignie do góry zapala mi się lewy kierunkowskaz i po 3 mrugnięciach zapala sie normalnie prawy.

Włączając w lewo działa normalnie.

Oczywiście nie dzieje sie tak cały czas ale na skrzyżowaniach jest to niebezpieczne.

Audi A4 B6 1,9 TDI, 130 KM, rok 2002r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaśniedziały styki na płytce (biały nalot ) przełącznika kierunkowskazów miałem to samo ostatnio rozebrałem go wyczyściłem i jak nówka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trzeba ściągnąć kiere , obudowę kierownicy taśmę i wtedy po odkręceniu manetek tempomatu jak jest i wycieraczek można wyciągnąć na stół manetkę kierunków ( manetke rozebrac wyjac zielana plytke i wyczyścić )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, miałem ten sam objaw, wczoraj czyscilem przełącznik i wszystko działa jak należy :-)

Po ściągnieciu kierownicy i taśmy nie obracaj jej bo bedziesz musial adaptacje czujnika skretu robic.

Wysłane z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wyciągnołem przełącznik kierunkowskazów i przeczyściłem zieloną płytke która znajduje się pod nim, złożyłem wszystko z powrotem i jeździłem kilka dni na próbę. Kierunki działają jak nowe.

Zamykam temat.

Dzięki za wskazówki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock3: ostatnio też mi zwariował kierunkowskaz ale po zgaszeniu silnika wróciło do normy. Mam nadzieje ze problem nie wroci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i mnie czeka ta naprawa. Pytanie z mojej strony jest takie, czy pisząc o zielonej płytce do wyczyszczenia macie na myśli płytkę która znajduje się w manetce kierunków na samym dole czy mowa o płytce która znajduje sie bezpośrednio pod manetka przy kierownicy ?

Z góry dziękuje za odpowiedz, 

pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...