Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi S5 Sportback Sepang Blue


pocas

Rekomendowane odpowiedzi

to zależy jak duszę gaz na poprzednim baku :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki macie max zasieg w A5 ?

360 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie :P Nie pamiętałem, ale w kalendarzu mam wpisane, godzina 11 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie :P Nie pamiętałem, ale w kalendarzu mam wpisane, godzina 11 :wink:

Całe szczęście jeszcze we wrześniu będę dzwonił :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię zwrotów "pierwszy w Polsce" i innych grubiańskich tekstów, ale powoli muszę przedstawić możliwe że pierwszy customowy setup chłodzenia do 3.0 TFSI oparty na rdzeniu od BMW.

10681823_566495026806858_2130323501_n.jp

Oryginalny cooler to 1/3 tego co jest zamontowany. Do tego żeby było śmiesznie to za chłodzenie silnika i kompresora odpowiada ten sam obieg. Daje do myślenia co za piekło tam musi być jak mamy przeszło 400 klaczy i 25'C na dworzu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kawał Coolera :kox: Tak się mieści bez żadnych większych przeróbek, itp.?

Edytowane przez akjam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się wypowiadać za moich dobrych kolegów, którzy podjęli się zadania bo ja powiem że weszło od razu, a oni pewnie przez całą noc zużyli roczne zapotrzebowanie Polski na wyraz "k**wa" : ) Ale patrząc to na z boku to miejsca w cholera. Trzeba było tego przełożyć w innej miejsce chłodnice od hmmm drive select? Nie wiem, takie czarne prącie co widać na górze grilla :)


Sportowe kubły :grin::grin:

2014-10-19%2022.54.58-1.jpg

Edytowane przez pocas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to ten sam obieg. Chłodzimy wszystko jedną wodą i chłodnicą wielkości dwóch zeszytów A5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka ja sie nie bawilem tymi silnikami ale dalej nie moge pojac : plyn ze zbiorniczka popierdala przez wymiennik ciepla w ssacym ? Wiec powietrze ma + - ciagle te 90 stopni w dolocie ? CZy dobrze rozumiem? jesli tak to nie jestem inzynierem ale nie wiem czemu to nie jest inaczej zrobione np osobny obieg z pompa w celu utrzymania + - temperatury otoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK! Dlatego niewierze jak ktoś mówi że ma modzone 3.0TFSI i mu nie spada moc po 2-3 mocniejszych przejazdach. W ciepłe dni miałem ok 80'C już na trzecim biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek widzę kubły RS5 Limited Sport Edition :grin:

Edytowane przez devey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się jeszcze nikomu nie udało na świecie :) Więc klękajcie narody przed CompSportem.. Przekroczony limit 200 LC.

IMG_2891.JPG

oraz poprawa wykresu o dodatkowe 20KM i niecałe 40 niuta.

10858446_10203319011402853_5541696099528

Powoli także "zaskórowywuje" samochód. Fotele już są z monitorami (wymagają jeszcze poprawki), tunel także gotowy

10850541_613979692058391_887827126_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia na co pozwoli bo jak na razie nikt takowego nie zrobił. APR miał wypuścić kolejny stage, ale jak na razie mają problemy finansowe i wątpię by coś ruszyli nowego.

Wszystko na paliwie 98. Między 100 a 98 nie ma u mnie żadnej różnicy.

Generalnie poziom rozpracowania 3.0 TFSI jest tak dramatycznie mały że nawet nie chcę mi się dalej o nim gadać :)

Edytowane przez pocas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...